Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami


Luźna gadka o wszystkim :)
Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez Maciek 25 sie 2010, o 17:52

curly napisał(a):A druga rzecz - co w kontekście poinformowania społeczeństwa o toczącym się postępowaniu zrobiła Rada Osiedla oprócz zamieszczenia ogłoszenia na stronie internetowej ?
Logiczne wydaje się, że w tego typu przypadkach wszyscy mieszkańcy powinni zostać poinformowani.

Zrobię mały OT na rozluźnienie 8-) (jak się rozkręci przeniosę dyskusję)
Masz jakiś pomysł jak dotrzeć do mieszkańców? Skoro przystanków zrywają ogłoszenia, a ze strony korzysta niewiele osób (ok. 400UU/dobę)
Avatar użytkownika
Maciek
Administrator
 
Posty: 579
Dołączył(a): 9 lis 2006, o 22:23
Lokalizacja: Tyrmanda / Wrocław

Re: Krematorium na Muchoborze Wielkim

Postprzez berloo 25 sie 2010, o 18:28

Maciek napisał(a):Zrobię mały OT na rozluźnienie 8-) (jak się rozkręci przeniosę dyskusję)
Masz jakiś pomysł jak dotrzeć do mieszkańców? Skoro przystanków zrywają ogłoszenia, a ze strony korzysta niewiele osób (ok. 400UU/dobę)
To ja pójdę jeszcze bardziej w OT: Strona muchoborwielki.pl wymaga reklamy - ludzie nie wiedzą, że coś takiego istnieje. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby porozklejanie w częściej uczęszczanych miejscah niedużych nalepek z adresem i wypunktowaniem co można na stronie znaleźć (wiadomości, mapa, informacje rady osiedla, forum, gleria, itp...). Na upartego można by coś takiego przygotować w warunkach domowych, ale może rada osiedla mogłaby wspomóc druk niedużego nakładu takich nalepek? Ja chętnie przeszedłbym się po przystankach autobusowych i bramach na Cichym Kąciku, żeby porozklejać takie "banerki" (wydrukować też trochę mogę).
Avatar użytkownika
berloo
 
Posty: 252
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 18:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krematorium na Muchoborze Wielkim

Postprzez curly 25 sie 2010, o 18:30

Myślę że wywieszanie ogłoszeń to dobry pomysł, i tym powinna zająć się Rada , a nie mieszkańcy - jak to było w tym przypadku. Przy czym wywieszać można by było nie tylko na przystankach - ale też przy sklepach, przychodni , poczcie,szkole itp. ( wszystkich nie zerwą )
Drugi pomysł - to wydrukowanie ulotek i wrzucanie ich bezpośrednio do skrzynek jeśli taka możliwość istnieje lub zostawianie w gazetnikach, które są zamontowane przed większością klatek.
Trzeci - Poinformowanie wspólnot i spółdzielni - oni też w swoim zakresie mogli by przekazać informację mieszkańcom.

Uważam, że w istotnych dla osiedla sprawach Rada powinna dołożyć wszelkiej staranności aby mieszkańcy mogli być dobrze poinformowani o planowanych w ich okolicy inwestycjach.
curly
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 09:53

Re: Krematorium na Muchoborze Wielkim

Postprzez Korsarz 25 sie 2010, o 19:04

Pomysł przedni z tymi ulotkami.Tylko kto się tym zajmie i kto wykona?

Jesli chodzi o krematorium. To w konteście rozbudowy cemnatrza na Grabiszyńskiej taka inwestycja ma przyszłośc przed sobą. Bez względu na to co o tym myślimy prywatnie.
Korsarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 24 kwi 2009, o 12:10

Re: Krematorium na Muchoborze Wielkim

Postprzez curly 25 sie 2010, o 19:24

Ad. 1 Rada Osiedla - z tego co wiem Rada ma przyznawane z budżetu Gminy Wrocław środki na takie cele
coś o tym - http://www.staremiasto-wroclaw.pl/osiedle.html#2_budzet
Ad. 2 . Ma przyszłość - przede wszystkim jako dobry interes zakładu pogrzebowego ;)
curly
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 09:53

Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami #2

Postprzez Korsarz 25 sie 2010, o 19:30

Bo tak jest. Z tym, że podobno w samej radzie są jakieś przepychanki związane własnie z kasą. Poodbno kasę wydano na inwestycje związane z ulica Trawową.

Interes jest bo jest zapotrzebowanie na tego rodzaju pochówek.Czasy się zmieniają ;-)
Korsarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 24 kwi 2009, o 12:10

Re: Krematorium na Muchoborze Wielkim

Postprzez curly 25 sie 2010, o 20:00

w to nie wnikam ;) ale w interesie całego osiedla i wszystkich mieszkańców jest aby pieniądze ( a nie są to chyba duże kwoty)na tego typu rzeczy się znalazły. Informacja to podstawa

I jeszcze pytanie - w którym miejscu na osiedlu znajduje się tablica ogłoszeń Rady Osiedla - bo obok siedziby na Stanisławowskiej ani tablicy ani obwieszczenia nie widziałam.
curly
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 09:53

Re: Krematorium na Muchoborze Wielkim

Postprzez Korsarz 25 sie 2010, o 21:15

Masz racje na to pieniądze znaleźć się powinny. Z tego co pamiętam informacje dotyczące na przykład zgospodarowania przestrzennego, inwestycji kanalizacyjnych widziałem na szybach (SIC!) przedszkola przy kościele. Na pewno wisiały kiedyś na tablicy przy klubie Formatach. Tam urzędowała swego czasu RO Muchoboru. Teraz spotkania odbywają się w auli szkoły nr 25 Stanisławowska. Takie ogólne z mieszkańcami osiedla.
Zresztą dowiem się to napiszę. A to pomieszczenie po dawnej Poczcie to nie wiem czy funkcjonuje na pewno.
Miał być remont tego pomieszczenia wraz z siedzibą Strażnika Miejskiego. Ale może sa tam dyżury.

Nie ma tablicy z ogłoszeniami. A RO spotyka się w pomieszczeniu starej poczty. Czyli tylko to forum jest ,, słupem ogłoszeniowym" Oprócz przystanków autobusowych ;-)
Korsarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 24 kwi 2009, o 12:10

Re: Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez JAREK G. 6 cze 2017, o 22:05

Dzień dobry.
Jeden z Mieszkańców Osiedla wystosował bardzo ładnie sformułowaną petycję w sprawie ( w szczególności ) budowy linii tramwajowej na Osiedle.

http://muchoborwielki.pl/u/82/339/83c22 ... dc0694.pdf

Cytuje wnoszącego petycję :
"Liczę przy tym na to, że Rada wraz ze mną podejmie starania w przedmiotowym zakresie, chociażby poprzez złożenie formalnego poparcia w trybie art. 11 ust. 1 ustawy o petycjach: "Jeżeli w ciągu miesiąca od otrzymania petycji przez podmiot właściwy do rozpatrzenia petycji składane są dalsze petycje dotyczące tej samej sprawy, podmiot właściwy do rozpatrzenia petycji może zarządzić łączne rozpatrywanie petycji (petycja wielokrotna)."
Petycję popierającą moją petycję można przesłać na adres pocztowy urzędu: kum@um.wroc.pl
Mogą oczywiście Państwo zdecydować, że zasadnym jest złożenie odrębnej zakresowo petycji, z inną argumentacją lub z innymi wnioskami.
Generalnie, zachęcam do włączenia się w proces analizy i decyzji w sprawie komunikacji publicznej na naszych osiedlach."

Zachęcam do popierania . Można indywidualnie, można grupowo, poprzez organizacje i stowarzyszenia.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.
 
Posty: 681
Dołączył(a): 29 kwi 2009, o 22:29

Re: Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez Lucky 7 cze 2017, o 09:55Pięknie napisane. Niestety obawiam się, że dla naszego urzędniczego betonu to zbyt pięknie... Pewnie będą ze 3 lata kompletować odpowiedzi po czym teczka się gdzieś zawieruszy w schowku ze szczotkami :-/
Obym się mylił. Dobrze byłoby poznać odpowiedzi na tak rzeczowo i merytorycznie zdefiniowane pytania.
Lucky
 
Posty: 183
Dołączył(a): 9 lip 2007, o 18:23

Re: Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez JAREK G. 11 cze 2017, o 17:25

Dzień dobry.

Około dwóch tygodni temu do Rady Osiedle dotarło pismo z Wydziału Inżynierii Miejskiej z wnioskiem o zaopiniowanie zmian w organizacji ruchu na ul.Stanisławowskiej (przy szkole i przedszkolach).
http://muchoborwielki.pl/u/89/132/dbd3a ... 5cec4..pdf

Projekt organizacji ruchu :
http://muchoborwielki.pl/u/89/132/dbd3a ... 5cec4..pdf

W sprawie głos zabierają Mieszkańcy ul.Stanisławowskiej i maja swoje zdanie na temat zmian.
1. Uważają ,że są pomijani przez WIM w prawie do wypowiedzenia się w sprawie.
2.Mają swoje propozycje odnośnie zmian w organizacji ruchu :

- po naprawie łącznika między ul. Stanisławowską, a Awicenny , ruch jednokierunkowy ale wjazd od strony ul.Avicenny w kierunku ul. Stanisławowskiej do skrzyżowania z ul. Trawową.
Cytuje przedstawiciela Mieszkańców :
"(uzasadnieniem takiego rozwiązania jest to, iż na wysokości łącznika z ul. Awicenny samochody poruszają się z dużą prędkością , co będzie znacznie utrudniało włączenie się do ruchu , a będzie się tam musiało włączyć do ruchu około 400 pojazdów. Będzie to bardzo długo trwało , będzie powodować zdenerwowanie wśród kierowców i próby ryzykownych manewrów , a to wcześniej czy później doprowadzi do wypadków z rannymi a biorąc pod uwagę prędkości rozwijane przez kierowców na ul. Awicenny ofiary śmiertelne nie są wykluczone. Natomiast zjazd w łącznik będzie dużo bezpieczniejszy, a także wyjazd na skrzyżowanie z ulicą Trawową gdzie ruch jest dużo wolniejszy .)

- parkowanie. Mieszkańcy proponują parkowanie po stronie numerów parzystych kołami lewego boku na
chodniku. Chodnik ma szerokość 223 cm, więc przy takim parkowaniu pozostanie wymagane 150 cm
przejścia .Proponują dopuszczenie parkowania przez mieszkańców po stronie numerów nieparzystych ( może być z ograniczeniem czasowym). Brak takiego rozwiązania uniemożliwi nam ( mieszkańcom) zgodny z prawem wjazd i wyjazd z posesji .Zaparkowanie po stronie numerów parzystych będzie niemożliwe ( możliwe jest tam zaparkowanie 30 pojazdów a chętnych będzie 400 ).Mieszkańcy przytaczają następujący przykład : Zakładając, że rano Mieszkaniec ul.Stanisławowskiej musi wystawić jeden samochód na ulicę aby wyjechać drugim i potem ten pierwszym wjechać na posesję to gdzieś muszę je postawić , a brak możliwości zaparkowania po stronie numerów nieparzystych uniemożliwi nam zgodne z prawem postępowanie . Wyjazd będzie także niemożliwy ze względów technicznych.

Mieszkańcy zwrócili uwagę WIM ,że przez jakiś czas ( na wniosek mieszkańców po interwencji WIM ) szkoła udostępniła miejsca parkingowe na swoim terenie, natomiast obecnie znowu postawiono tam znak zakazu zatrzymywania.

Mieszkańcy są za wprowadzeniem strefy zamieszkania - jak najbardziej tak, zwracają uwagę na definicją : „strefa zamieszkania , to także specjalny obszar nie tylko ze względu na obowiązujące normy prawne, ale także z uwagi na to , że ma ona służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym ..."
Reasumując:
-droga jednokierunkowa - tak ale w przeciwnym kierunku niż proponuje Rada Osiedla.
-zasady parkowania - zgodne z naszą propozycją.

Mieszkańcy ul.Stanisławowskiej podkreślają fakt : że auta mieszkańców to 10-12 szt. z ogólnej liczby 800 aut rodziców wjeżdżających w ulicę Stanisławowską w ciągu dnia , pojazdy Mieszkańców nie stanowią zagrożenia dla dzieci, "mamy więc chronić dzieci przed ich rodzicami naszym kosztem ?"

Mieszkańcy apelują;
- do rodziców dzieci ,którzy dowożą je do placówek oświatowych aby poruszali się samochodami wolno ,zgodnie z przepisami ,
- do szkoły aby nauczyciele edukowali rodziców na zebraniach na temat bezpiecznego poruszania się i aby szkoła ( jako przyczyna trudności komunikacyjnych i związanych z tym uciążliwości w życiu codziennym Mieszkańców ul.Stanisławowskiej ) udostępniła miejsca parkingowe na swoim terenie .

Temat do przemyślenia .Jest jeszcze trochę czasu , postępowanie w sprawie zmian ruchu na Stanisławowskiej trwa 4 lata , może jeszcze trochę potrwać . Każdy może zgłosić swoje uwagi.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.
 
Posty: 681
Dołączył(a): 29 kwi 2009, o 22:29

Re: Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez Lucky 13 cze 2017, o 11:12

Jeśli chodzi o kierunek ruchu przy szkole, to gdyby był taki, jak proponują urzędnicy od Trawowej do Avicenny, wtedy:
- skręcający w lewo w Stanisławowską mogą blokować przejazd ul. Avicenny (tak jak dzieje się to teraz)
- wyjeżdżający z łącznika muszą uważać na jadących ul. Avicenny, ale oni i tak powinni zwolnić w związku z przejazdem kolejowym, więc nie sądzę, aby prędkości były tam duże.

Gdyby kierunek był taki, jak proponują mieszkańcy, to
- wjeżdżający w łącznik zatrzymywaliby się do skrętu w lewo też na ul. Avicenny i tak samo by ją potencjalnie blokowali
- dla wyjeżdżający przy Trawowej właściwie nic by się nie zmieniło w stosunku do tego co jest teraz

Tak więc w sumie dużej różnicy nie ma, może do rozpatrzenia jest kwestia widoczności z łącznika na ul. Avicenny, czy da się tam dobrze obserwować całą ul. Avicenny aby włączyć się do ruchu? Jeśli widoczność jest ograniczona, to może faktycznie lepiej byłoby w ten włącznik wjeżdżać niż z niego wyjeżdżać? Dystans do pokonania i tak będzie taki sam dla wszystkich.

Parkowanie kolami na chodniku wg mnie jest niedopuszczalne. To, że momentami chodnik ma 223 cm nie oznacza, że tłum dzieci idących do szkoły powinien iść zastawionym przez samochody chodnikiem.
Po pierwsze, na chodniku stoją słupy, które co chwilę ograniczają szerokość, a kierowcy z premedytacją zatrzymują się właśnie koło tych słupów, tak, że np. przejechać wózkiem jest bardzo trudno.
Po drugie, nikt z miarką nie będzie tam chodził i mierzył czy zostało 150cm czy nie.. Więc w efekcie można się spodziewać, że każdy będzie parkował jak chciał, czyli tak jak jest teraz i chodnik dalej będzie niedostępny dla pieszych. Co jest największym absurdem obecnej sytuacji.
Strefa zamieszkania - może być. Tylko trzeba jeszcze uświadomić wszystkich, że wtedy legalne parkowanie jest tylko w miejscach gdzie są wyznaczone miejsca parkingowe. A pieszy ma pierwszeństwo przed samochodem także na jezdni.
Lucky
 
Posty: 183
Dołączył(a): 9 lip 2007, o 18:23

Re: Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez JAREK G. 13 cze 2017, o 21:41

Dzień dobry.

I.Dziękuję za uwagi w sprawie Stanisławowskiej .
Ja osobiście popieram opcję jaką zaproponowała Rada Osiedla poprzedniej kadencji . Jaka będzie opina obecnej Rady na razie nie wiem .

II. Dzisiaj odbyło się spotkanie w Wydziale Inżynierii Miejskiej w sprawie Osi Inkubacji .
W spotkaniu udział wzięli :
1.Przedstawiciele WIM :
-Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Gospodarki Pani Elżbieta Urbanek,
-Zastępca Dyrektora WIM ds. Eksploatacji Pani Elwira Nowak.
2.Przedstawiciele Gminy Katy Wrocławskie :
- radna Gminy Kąty Wrocławskie Pani Katarzyna Łapińska - Szymańska.
- Kierownik Wydziału Dróg i Transportu Urzędu Gminy Kąty Wrocławskie Pan Stanisław Chojecki ,
- przedstawiciel mieszkańców Smolca Pan Wiesław Szczerbiec ,
- deweloper ,firma Omega Buildings , pan Marek Serkieza .
3.Przedstawiciele Rady Osiedla Muchobór Wielki :
- radna osiedla Pani Liliana Kilian , wiceprzewodnicząca Rady , Muchobórwielki.pl ,
- radny osiedla Bartłomiej Tylkowski , z-ca przewodniczącego Zarządu Osiedla , Konstruktywny Muchobór,
- radny osiedla Jarosław Góral ,Muchobórwielki.pl .

Opisując w skrócie spotkanie można stwierdzić,że toczyło się spokojnie, kulturalnie i merytorycznie . Przedstawiciele Miasta w sposób przekonujący , przekazali informację ,że w perspektywie do 2021 roku nie ma możliwości finansowych aby wybudowało ze swoich środków fragment Oś Inkubacji na odcinku od ul.Rakietowej do Żwirki i Wigury.

Sytuacja może się zmienić w przypadku indywidualnej decyzji prezydenta Wrocławia lub w sytuacji gdy do Miasta zgłosi się inwestor prywatny ,który zaproponuje współfinansowanie inwestycji lub chęć współfinansowania budowy drogi wyrazi Gmina Kąty Wrocławskie . Koszt inwestycji to około 8 milionów zł, odcinek długości ok.450 metrów.

Na spotkaniu obecny był deweloper ze Smolca ,który w dalszym ciągu deklaruje budowę drogi alternatywnej dla osi Inkubacji , po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń , deweloper wybuduje drogę w ciągu ok.2 miesięcy.Deweloper oczekuje na stanowisko Dyrekcji Autostrad co do sposobu zarządzania gruntem i przekazania go do celów projektowych i w tym zakresie Miasto zobowiązało się do wszelkiej pomocy deweloperowi .

12 lipca 2017 roku , środa , od godziny 18.00 w siedzibie Rady Osiedla Muchobór Wielki przy ul.Stanisławowskiej odbędzie się spotkanie w opisanej sprawie . Powodem spotkania jest koordynacja wspólnych działań , wypracowanie jednolitej linii postępowania w sprawie aby doprowadzić ją jak najszybciej do satysfakcjonującego Mieszkańców Muchoboru Wielkiego i Gminy Katy Wrocławskie rozwiązania.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.
 
Posty: 681
Dołączył(a): 29 kwi 2009, o 22:29

Re: Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez JAREK G. 2 lip 2017, o 20:03

Dzień dobry.

Przenosząc dyskusję z innego wątku :

1. W najbliższym czasie zajmę się sprawą Ronda na ul.Stanisławowskiej /Trawowej . W jakiejś formie wystąpię do Miasta w tej sprawie .

2. Jeżeli chodzi o łącznik Krzemieniecka/Avicenny . Tam obowiązuje MPZP , teren jest przeznaczony pod ulice, drogi dojazdowe , na cele publiczne .( na mapie oznaczony jako 3KK/1)
http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&g ... nID=624636

W następnej kolejności zapytam się Miasta jakie są możliwości aby jak najszybciej wybudować tam drogę .

Do końca sierpnia powinniśmy znać odpowiedzi w w/w sprawach.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.
 
Posty: 681
Dołączył(a): 29 kwi 2009, o 22:29

Re: Komunikacja Rady Osiedla z mieszkańcami

Postprzez sofiker 5 lip 2017, o 23:08

Jako kierowca codziennie jeżdżący ul. Avicenny do i z pracy (w lecie również rowerem), jak również jako rodzic, którego dzieci po kolei, przez 12 lat chodziły do SP 25, w kwestii kierunku ruchu i drogi jednokierunkowej przy szkole, w 99 % popieram wypowiedź mieszkańca ulicy Stanisławowskiej, i ustanowienie drogi jednokierunkowej z kierunkiem od Avicenny przez Stanisławowską do skrzyżowania Trawowej/Stanisławowskiej/Avicenny(być może w przyszłości do ronda). Przy takim kierunku ruchu (organizacji) będzie o wiele bezpieczniej na obu końcach (skrzyżowania) planowanej drogi jednokierunkowej, zarówno dla pieszych, jak i kierowców pojazdów.
Brakujący 1% to brak mojego poparcia na pomysł parkowania częściowo na chodniku, który powinien pozostać w całości do dyspozycji pieszych.
sofiker
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2011, o 22:24

Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Ekipa    Usuń wszystkie ciasteczka    Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]
 
cron