Usterki Dewelopera w mieszkaniach

Usterki Dewelopera w mieszkaniach

Postprzez Mateusz_C 23 maja 2017, o 21:52

Tutaj rozmawiamy o tym co nieprzyjemnego dzieje się w naszych mieszkaniach po odbiorze - wilgoć, pękające ściany, krzywe sufity
Mateusz_C

Re: Usterki Dewelopera w mieszkaniach

Postprzez Damian 25 maja 2017, o 10:01

Ja wczoraj miałem pomiar mieszkania na suficie ponad 2 cm przekroczona norma budowlana, Pan Inspektor był i pomierzył laserowym czujnikiem i przyznał racje. Czekam na propozycje rekompensaty. dodatkowo miałem popalone okna od iskier gumówki, brak kątów, oraz giga pękniecie na ścianie w pokoju które będzie cały czas wychodzić, po stworzeniu nowego otworu okazało się że różnica pomiędzy poziomami podłogi w pokojach to ok 1 cm. Podsumowując nic nie zostało jeszcze naprawione i zrekompensowane, odbiór był ok 2 mś temu.
Damian

Postprzez behemot_ 25 maja 2017, o 21:20

W moim mieszkaniu jest wilgoć. Spleśniała już jedna listwa przypodłogowa, usunęliśmy ją i od ponad miesiąca mamy przy podłodze dziurę w ścianie. Wilgoć opadała w dziurze (zakupiliśmy miernik by to badać) do poziomu około 50+ procent. Po czym znów wzrosła do 99% i się utrzymuje. Były robione już pomiary ciśnienia w rurach, bo przesuwaliśmy grzejniki i to był pierwszy strzał. Pomiary wykazały, że rury są szczelne. Napisałam ponownie do dewelopera, czekam na odpowiedź. Słabo mi jak o tym myślę.
behemot_

Postprzez Michal 26 maja 2017, o 11:03

hej,

a w którym budynku ? U mnie też jest wilgoć (9d), właśnie przy listwach od strony łazienki oraz w szafie w sypialni (po drugiej stronie jest pralka w łazience). Moja ekipa ciągle bada sprawę, ale nie są w stanie stwierdzić co jest powodem (zarzekają się, że nie może to być usterka z ich strony, a raczej dewelopera).

Jak przygotują raport przekażę go deweloperowi i zobaczymy co powiedzą.

Pzdr, Michal
Michal

Postprzez behemot_ 26 maja 2017, o 22:39

Michal napisał(a):
a w którym budynku ?

9C, u mnie to raczej wina dewelopera, ale trudno jest zidentyfikować co jest problemem, bo rury idą w podłodze pod deskami i szczerze zrywanie parkietu to dla mnie ostateczność. My mamy wilgoć w salonie z aneksem w niedalekiej odległości od okna. W okolicach miejsca gdzie kiedyś był grzejnik, ale teraz jest dziura. W przyszłym tygodniu deweloper ma jeszcze raz przysłać ekipę i jeszcze raz mają robić próby ciśnieniowe. Zobaczymy, ale optymistką nie jestem w tej kwestii.
Czy ekipa, która bada u Was przyczyny wilgoci zajmuje się tym profesjonalnie? Można ich wynająć do tego? Słyszałam że też był problem z wilgocią w jednym mieszkaniu w budynku A, ale bez szczegółów.
behemot_

Postprzez Domek 7 cze 2017, o 20:43

Odnośnie usterek w mieszkaniach...
Czy tylko u nas okna-drzwi balkonowe sie wyrobily/wypaczyly? ledwo 4 miesiące użytkowania i już trzeba sie siłować z domykaniem, pojawiły się duże luzy na zawiasach, drzwi balkonowe opadają. :roll:
Domek

Postprzez Michal 8 cze 2017, o 07:23

behemot_ napisał(a):
Michal napisał(a):
a w którym budynku ?

Czy ekipa, która bada u Was przyczyny wilgoci zajmuje się tym profesjonalnie? Można ich wynająć do tego? Słyszałam że też był problem z wilgocią w jednym mieszkaniu w budynku A, ale bez szczegółów.

Na tę chwilę jeszcze nie wiadomo czy to wina dewelopera czy ekipy, możliwe że odpływ źle zrobiony. Dam znać jak będę wiedział więcej.
Michal

Postprzez Michal 8 cze 2017, o 07:24

Domek napisał(a):Odnośnie usterek w mieszkaniach...
Czy tylko u nas okna-drzwi balkonowe sie wyrobily/wypaczyly? ledwo 4 miesiące użytkowania i już trzeba sie siłować z domykaniem, pojawiły się duże luzy na zawiasach, drzwi balkonowe opadają. :roll:

U mnie szyba delikatnie pękła, pewnie od nacisku... Zgłosiłem, mają wymienić, ale nie wiem kiedy.
Michal

Postprzez Ruda 6 cze 2018, o 22:41

Dzień dobry!
Czy szanownym sąsiadom udało się zdiagnozować przyczynę wilgoci na ścinach i pod listwami? U nas (bud. D) właśnie się uaktywniła...
Ruda

Postprzez Michal 7 cze 2018, o 07:12

Witam,

przewiercona rura odprowadzająca wodę z pralki. Problem usunięto ok 9 miesięcy temu, ale możliwe, że jakiś problem nadal istnieje, lecz przyczyna pozostaje tajemnicą.

Czy chodzi o parter u Państwa w bud. D ?

Pzdr Michał
Michal