Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Forum do dyskusji mieszkańców z Radą Osiedla
Re: Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Postprzez aro 16 maja 2018, o 22:09

Czy mamy jakieś nowe informacje odnośnie łącznika Smolca z Rakietową? Co na chwilę obecną w tej sprawie się dzieje/wydarzyło się ?
Dziekuje za informacje
aro

Postprzez JAREK G. 17 maja 2018, o 21:38

Dzień dobry.
Realizując obowiązki wynikające ze Statutu Osiedla , w ramach utrzymania więzi z Mieszkańcami przedstawiam do zapoznania kilka spraw dotyczących Osiedla Muchobór Wielki.

1.Z przyjemnością pragnę Państwa poinformować ,że zakończyły sie negocjacje pomiędzy firmą Omega Buildings a Miastem Wrocław w sprawie przekazania przez firmę na rzecz Miasta darowizny w kwocie 300 000 zł jako partycypacji w budowie Osi Inkubacji na odcinku od ul.Rakietowej do Żwirki i Wigury.Od tej chwili Miasto przystąpi do sporządzania projektu. Okres projektowania to około 10 miesięcy , następnie ruszy budowa, która potrwa około 12 miesięcy.Może doczekamy sie realizacji jaką zaprezentowano na wizualizacji z 2012 roku.
http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... ,id,t.html

Dziękuję serdecznie Panu Marek Serkieza za cierpliwość i wytrwałość, dziękuję pracownikom i Zarządowi firmy Omega Buildings , którzy angażowali się w to przedsięwzięcie.

Zobowiązuje sie do pilnowania terminów realizacji tego przedsięwzięcia.

2.Taki przykład i opis jak to profesjonalnie działa Miasto pod przewodnictwem obecnego Prezydenta .

W dniu 14 lutego 2018 roku za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta zdium@zdium.wroc.pl , w związku z wykonywaniem mandatu radnego osiedlowego, w związku z zapytaniem pani Anety Olszewskiej mieszkanki osiedla zadałem ZDiUM pytanie o montaż lustra na skrzyżowaniu ul. Stanisławowskiej i Kunickiego we Wrocławiu .W terminie nie otrzymałem odpowiedzi, wobec tego zgłosiłem tą nieprawidłowość do Rady Miasta , która zajęła się sprawą. Temat był dyskutowany na jednej z sesji Rady Miasta. Dzisiaj dostałem odpowiedź, że lustro zostało zamontowane 26 marca 2018 roku.

3.Przy ul.Krzemienieckiej Miasto w ramach procedury przetargu ustnego nieograniczonego wystawiło na sprzedaż nieruchomość gruntową niezabudowaną o powierzchni 648 m 2 przeznaczoną pod budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego wolno stojącego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.Cena wywoławcza 255 000 zł netto. Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia-Wrocław, pl. Nowy Targ 1-8, sala nr 215, dnia
29 czerwca 2018 r. godz. 10.00.
http://muchoborwielki.pl/u/9/236/9b3978 ... 9d4b80.pdf

4. Na podstawie własnych obserwacji złożyłem wniosek o wymalowanie na jezdni w obrębie ul.Mińskiej , teren przyległy do CH Futura, pasów tzw. "zebry" aby zwrócić uwagę kierujących samochodami, że znajdują się tam przejścia dla pieszych.
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_7 ... 3e3308.pdf
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 3 cze 2018, o 20:12

Dzień dobry.
Zostały ogłoszone wyniki weryfikacji wniosków WBO 2018 .
https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatels ... selected,0

Na naszym osiedlu wykasowano wszystkie po za jednym projekty konkurencyjne w stosunku do projektu związanego z boiskiem przy Trawowej.

Z boiskiem na Trawowej będzie konkurować projekt nr 30 Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Awicenny
https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatels ... jekt,id,30

Kuriozum jest negatywne zaopiniowanie projektu nr 358 Budowa drogi wraz z parkingami na osiedlu Graniczna . powód to :"Projekt został zweryfikowany negatywnie, ponieważ wskazana we wniosku działka nie jest skomunikowania z terenami gminnymi. Nie mamy zatem gwarancji zapewnienia obsługi ani budowy ani w przyszłości dostępu do zrealizowanego projektu."

W poprzedniej edycji projekt ten został dopuszczony do głosowania bez uwag. Stan faktyczny w sprawie tego projektu nie zmienił się w żaden sposób. Projekt ten miał i dalej ma( bo będziemy wnosili uwagi) największe szanse na wygraną.

Mój projekt 523 Zapomniani muchoborzanie – tablica upamiętniająca cmentarz ewangelicki znajdujący się na ul. Stanisławowskiej na osiedlu Muchobór Wielki też został odrzucony. Wg mnie Miasto bezpodstawnie twierdzi,że chcę pomnika.

Ogólnie Miasto swoim zachowaniem stwarza klimat do zniechęcenia ludzi do składania i głosowania na projekty WBO.Uzasadnienia przy negatywnych odpowiedziach
są enigmatyczne, sprzeczne ze sobą, sprzeczne ze stanem faktycznym,lakoniczne.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 12 cze 2018, o 21:10

Dzień dobry.
Zostały opublikowane wyniki weryfikacji złożonych projektów WBO 2018.Kilkadziesiąt a może kilkaset (nie liczyłem) projektów zostało zweryfikowanych negatywnie ale nie oznacza to,że projekty te nie zostaną dopuszczone do głosowania.

Weryfikacja negatywna na tym etapie oznacza, że lider wie co w jego projekcie nie może być zrealizowane i może to albo poprawić, albo spróbować przekonać Miasto,że nie ma racji.

Dyskusja trwa do do 8 lipca. Do tego dnia Miasto czeka na poprawione projekty. Wcześniej można spotkać się z urzędnikami którzy doradzą co można zrobić aby negatywnie zweryfikowany projekt był rozpatrzony jeszcze raz .

Dla naszego rejonu takie spotkanie odbędzie się 18 czerwca w godzinach 17:00 - 19:00 w Centrum Kultury Wrocław-Zachód ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław.

Zapraszam, do zobaczenia.
JAREK G.

Poprzednia strona