Szczęśliwego Nowego Roku

Szczęśliwego Nowego Roku

Postprzez znak_drogowy 1 sty 2018, o 12:51

jak w tytule i...
gratuluję rozwagi i pełnej odpowiedzialności podczas puszczania fajerwerków na parkingu.
znak_drogowy

Re: Szczęśliwego Nowego Roku

Postprzez sofiker 1 sty 2018, o 16:14

Coś niektórym rozwagi zabrakło (spalony wiata śmietnikowa),
Szkoda, że ludzie tak bezkrytycznie podchodzą do zagadnienia i race odpalają tuż pod oknami
(bo kogo obchodzi, że raca może trafić śmietnik, samochód czy na czyjś balkon, kogo obchodzą setki wystraszonych zwierząt trzymanych w domach).
W moje bramie np. burak wystrzelić całą baterią sztucznych ogni wprost ze stopni przed drzwiami do budynku - huk w domu nie z tej ziemi.

A wystarczyłoby ustawić te fajerwerki gdzieś z dala od okien, budynków, itp,
gdzieś na wolnej przestrzeni, a takiej mamy na osiedlu trochę,
tylko niektórym się nie chce pomyśleć...
sofiker

Postprzez mieszkaniec9 1 sty 2018, o 18:38

sofiker napisał(a):Coś niektórym rozwagi zabrakło (spalony wiata śmietnikowa),
Szkoda, że ludzie tak bezkrytycznie podchodzą do zagadnienia i race odpalają tuż pod oknami
(bo kogo obchodzi, że raca może trafić śmietnik, samochód czy na czyjś balkon, kogo obchodzą setki wystraszonych zwierząt trzymanych w domach).
W moje bramie np. burak wystrzelić całą baterią sztucznych ogni wprost ze stopni przed drzwiami do budynku - huk w domu nie z tej ziemi.

A wystarczyłoby ustawić te fajerwerki gdzieś z dala od okien, budynków, itp,
gdzieś na wolnej przestrzeni, a takiej mamy na osiedlu trochę,
tylko niektórym się nie chce pomyśleć...

generalnie jak ktoś nie ma mózgu, to sylwester jest świetną okazją, żeby to zademonstrować. Teraz, jeśli wiata nie jest ubezpieczona, to wszyscy poniesiemy koszty tej demonstracji.

Szkoda, że nie ma monitoringu z widokiem na parking i wiatę, wtedy raz dwa bezmózg byłby namierzony. Tak czy owak, jesteśmy młodym osiedlem, jest to nauka dla nas, być może ludzie w końcu zaczną dbać o swoje otoczenie (nie tylko wiata, ale np. wszędzie bezmyślnie poparkowane samochody), gdy odczują to w portfelu. Tak sobie myślę, że niewiele brakowało do prawdziwej tragedii - gdyby tylko jeden z samochodów się zajął ogniem, to byłoby naprawdę wystrzałowo..
mieszkaniec9

Postprzez przemo12 1 sty 2018, o 20:34

Z tego co wiem to wszystkie takie wydatki z funduszu remontowego powinny być zatwierdzone przez mieszkańców. Osobiście uważam, że osoba odpowiedzialna powinna sama pokryć te koszty. Może znajdziemy winnego, bo jak widać są świadkowie i założymy mu/jej sprawę z powództwa cywilnego. Nie wiem ile kosztuje wiata ale na pewno nie jest to tania rzecz.
przemo12