Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Forum do dyskusji mieszkańców z Radą Osiedla
Re: Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Postprzez JAREK G. 6 gru 2017, o 22:59

Dzień dobry.
Już od dzisiaj (6 grudnia) do 13 grudnia można głosować na projekty w ramach Zielonego WBO 2017. Jest to dogrywka do tegorocznego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, lecz tylko dla projektów "zielonych".
Miasto wybrało projekty dotyczące: propozycji parków, skwerów, łąk kwietnych itp.
Dla Muchoboru Wielkiego są dostępne dwa projekty : 344 i 501 .

Ja zachęcam i polecam projekt nr 344 . Projekt zakłada uporządkowanie zieleni i stworzenie parku kieszonkowego w kwartale ulic Giżyckiego, Meissnera, Cieślikowskiego. W razie wygranej zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne, podczas których razem z mieszkańcami ustalony zostanie dokładny zakres realizacji.

Polecam ten projekt dlatego,że w razie jego realizacji na pewno będzie spełniał warunek ogólnodostępności ( wejście na jego teren nie będzie uzależnione od uzgodnienia tego z jakimś Zarządcą ), ponadto w okolicy brakuje miejsca , gdzie w spokoju jest możliwy kontakt z zielenią oraz można posiedzieć , albo nawet położyć się na wolnym powietrzu .
Formularz do głosowania :
https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatels ... e-wbo-2017
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 21 gru 2017, o 21:42

Dzień dobry.

Dzisiaj odbyła się sesja Rady Miejskiej Wrocławia na której dyskutowano i uchwalono budżet Wrocławia na 2018 rok.

Radny Miejski Marcin Krzyżanowski był inicjatorem poprawki do budżetu miasta , a zgłoszoną przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości o przeznaczeniu dodatkowych 16 mln w budżecie Wrocławia na 2018 na walkę ze smogiem. Pieniądze te mogłyby być wykorzystane m. in. na wymianę pieców opalanych węglem.

A jak zagłosowali radni Rady Miejskiej Wrocławia za zwiększeniem środków o 16 mln na walkę ze smogiem? Większość była przeciw . Min . ugrupowania ,które w swoich programach wyborczych deklarują zwiększenie wydatków na walkę ze smogiem.

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłaszał inne poprawki,ale żadna nie została przyjęta, m.in. pomysł budowy gminnej strzelnicy.Za to została zwiększona kwota dofinansowania na WKS Śląsk Wrocław , z 3 milionów do 8 milionów zł.

Budżet został uchwalony , przeciwko głosował Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości argumentując, że Miasto jest rekordowo zadłużone, a jego władze nie rozwiązują podstawowych problemów mieszkańców. Nie potrafią uporać się z kolejkami do lokali komunalnych i z zatorami na ulicach.

I z tą argumentacja Klubu Radnych PIS się całkowicie zgadzam.

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35 ... _Wyborcza#

Ciekawostki ,jeżeli chodzi o zaplanowane wpływy do budżetu :
-wpływy z opłat i kar za korzystanie ze środowiska 14 200 000 zł.
-wpływy z opłat za pobyt w ośrodku dla osób nietrzeźwych 450 000 zł.
-dochody uzyskane z z grzywien i mandatów nałożonych przez Straż Miejską Wrocławia 2 100 000 zł.

Na Program inicjatyw Rad Osiedli zaplanowano w roku 2018 kwotę 191.000 zł , w 2017 roku było 550 000 zł.
Budżet Rady Osiedla Muchobór Wielki na 2018 rok to 42 900 zł.

Całość tutaj http://bip.um.wroc.pl/artykul/322/30052 ... a-rok-2018
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez piter 22 gru 2017, o 23:14

Nie do końca rozumiem co Pan chciał przekazać.
Pisze Pan, że zgadza się z argumentacją PIS która zarzuca rekordowe zadłużenie miasta i zatory na ulicach a jednocześnie pisze Pan, że PIS chciał żeby miasto wywaliło pieniądze na strzelnice a radni się nie zgodzili. Pozostałe nie wymienione poprawki PIS też dotyczyły zwiększenia wydatków czyli zadłużenia miasta.

Jak chce PIS nam pomóc w sprawie czystości powietrza to niech zablokują sprzedaż odpadów węglowych. O to nikogo się nie muszą pytać, mają władzę absolutną. Niestety boją się lobby górniczego i podatnicy będą utrzymywać skansen górniczy kosztem zdrowia Polaków. Radni wrocławscy natomiast będą drzeć szaty i udawać, że walczą z niską emisją.

Jeśli chodzi o zatory na ulicach to też jest Pan znany z tego, że nie podobają się Panu inwestycje likwidujące zatory. Jest Pan raczej zwolennikiem zamykania dróg zgodnie z ideologią, że jak się drogi zamknie to się ludzie (nawet niepełnosprawni) przesiądą na rowery.
piter

Postprzez JAREK G. 23 gru 2017, o 22:43

Dzień dobry.
@piter
1.Przeciwdziałanie powstawania smogu to temat bardzo rozległy do dyskusji.Np ; "co w zamian za węgiel w szybkim czasie "
Dobrze Pan wie, że Nie da się szybko wdrożyć przedsięwzięć likwidujących jego powstawanie, to etap bardzo,bardzo długi. Popieram każde przedsięwzięcie, niezależnie kto je z zainicjuje, aby walczyć ze smogiem. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości chciał przeznaczyć z budżetu Miasta kwotę 16 milionów złoty na walkę ze smogiem ale inni radni tego nie zaakceptowali. Wg mnie tylko Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości dostrzega problem i chce z nim realnie walczyć.

Pozostałe uwagi, które zgłosił Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, także popieram bo są mi bliskie, szczególnie to,że obecne władze Miasta nie dostrzegają problemów mieszkańców Wrocławia, dostrzegają je tuż przed wyborami samorządowymi.

2.Pana uwagi co do mnie są całkowicie bezpodstawne.

To nie prawda ,że jestem za zamykaniem dróg.Prawdą jest ,że jestem za tym aby jak najwięcej osób poruszało się na rowerach , z tego są tylko same korzyści. Ja na rowerze , codziennie , niezależnie od pogody poruszam się od co najmniej od 10 lat.

Co do dróg to gdyby nie ja to już dawno sprawa łącznika drogowego od Rakietowej do Żwirki i Wigury ucichła by i poszła w niepamięć.Był taki okres ,że tylko ja z członków Rady Osiedla utrzymywałem kontakt z Deweloperem ze Smolca w sprawie jego koncepcji, chodziłem z nim na spotkania, "nękałem" odpowiednie organa administracyjne Miasta aby sprawa szła do przodu. Robiłem to bo dostrzegłem, że rozwiązanie zaproponowane przez Dewelopera przyniesie korzyści Mieszkańcom Osiedla.

W tej chwili sprawa trochę przyspieszyła ale uważam to za działania mające podtekst w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, jest to robione po to, aby zdyskredytować Dewelopera a cały splendor, sukces zrealizowania, ważnego dla społeczeństwa Muchoboru Wielkiego łącznika, przypisać Władzom Wrocławia, aby zyskać przychylność Mieszkańców Wrocławia w nadchodzących wyborach samorządowych.

Jako jeden z nielicznych Mieszkańców Osiedla wnoszę petycje do władz Miasta w sprawach budowy dróg i poprawy infrastruktury drogowej. Poniżej link z moimi wystąpieniami, jest tam odpowiedź na moją ostatnią petycję w sprawie budowy Trasy Muchoborskiej. Petycje w tej sprawie napisałem mając obawy przed zwiększeniem się ruchu pojazdów mechanicznych po oddaniu do użytku obwodnicy Leśnicy. Wg odpowiedzi z Miasta nie mam się czego obawiać bo ruch pojazdów sie nie zwiększy.

http://bip.um.wroc.pl/petycje/szukaj?ke ... atus_id=-1

Inne sprawy ;
1.Proszę o kontakt osoby, osobę działającą w środowisku klubu sportowego WKS Muchobór Wielki.Chciałbym się spotkać z zawodnikami klubu i zdecydowanie zaprzeczyć rozpowszechnianiu w tym środowisku nieprawdziwych informacji jakoby realizacja projektu nr 503 WBO 2017 miała zablokować dotację do wybudowania oświetlenia na boisku. Nikt takiej dotacji do tej pory nie przyznał i projekt 503 nie ma na to żadnego wpływu. Projekt nr 503 będzie realizowany na terenie, z którego nie korzystają piłkarze.

Podejmowałem próby skontaktowania się z Klubem poprzez oficjalna stronę na fejsbuku ale nie otrzymałem odpowiedzi.

Chciałbym aby spotkanie odbyło sie zanim udam się do Miasta ustalać ostateczny kształt projektu nr 503.

2.Na osiedlu w dniu 20 grudnia 2017 w godzinach rannych , około godziny 7.00 na przejściu dla pieszych przy ul Stanisławowskiej 77 doszło do potrącenia Mieszkanki Osiedla. Kobieta jest w ciężkim stanie, ma połamane żebra, miednicę , ma obrzęk mózgu , w tej chwili znajduje sie w śpiące farmakologicznej. Podejrzewany o to zdarzenie mężczyzna po potrąceniu odjechał i na wysokości przejazdu kolejowego Avicenny zamazał tablice rejestracyjne błotem. Jechał jasnym sedanem, prawdopodobnie SEAT Cordoba albo Toledo.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Fabryczna pod nr. tel. 71 351 02 13 lub 71 340 43 80.

Zdrowych, spokojnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego Nowego 2018 roku .
JAREK G.

Postprzez aro 28 gru 2017, o 13:46

Co do dróg to gdyby nie ja to już dawno sprawa łącznika drogowego od Rakietowej do Żwirki i Wigury ucichła by i poszła w niepamięć.Był taki okres ,że tylko ja z członków Rady Osiedla utrzymywałem kontakt z Deweloperem ze Smolca w sprawie jego koncepcji, chodziłem z nim na spotkania, "nękałem" odpowiednie organa administracyjne Miasta aby sprawa szła do przodu. Robiłem to bo dostrzegłem, że rozwiązanie zaproponowane przez Dewelopera przyniesie korzyści Mieszkańcom Osiedla.

W tej chwili sprawa trochę przyspieszyła ale uważam to za działania mające podtekst w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, jest to robione po to, aby zdyskredytować Dewelopera a cały splendor, sukces zrealizowania, ważnego dla społeczeństwa Muchoboru Wielkiego łącznika, przypisać Władzom Wrocławia, aby zyskać przychylność Mieszkańców Wrocławia w nadchodzących wyborach samorządowych.

co oznacza, że sprawa trochę przyśpieszyła? coś się faktycznie ruszyło w tej sprawie?
aro

Postprzez JAREK G. 28 gru 2017, o 17:01

Dzień dobry.

1.Sprawa przyspieszyła bo to co było niemożliwe, bardzo utrudnione, w okresie od października 2015 roku do czerwca 2017 roku dało sie załatwić w okresie od czerwca 2017 roku do listopada 2017 roku.

Chodzi o podpisanie porozumienia pomiędzy Gminą Wrocław i Dyrekcją Autostrad w sprawie zasad użyczenia terenów pod budowę łącznika wg koncepcji dewelopera ze Smolca.

W tej chwili brakuje tylko decyzji Gminy Wrocław i Kąty Wrocławskie o współfinansowaniu budowy drogi. Deweloper pismem z dnia 7 grudnia 2017 roku zadeklarował partycypację finansową w kosztach budowy ( podał konkretną kwotę , jest to 1/3 oszacowanego kosztu budowy łącznika) i zadeklarował wykonanie potrzebnych projektów na swój koszt.

2.Ponawiam apel.
Proszę o kontakt osoby, osobę działającą w środowisku klubu sportowego WKS Muchobór Wielki.Chciałbym się spotkać z zawodnikami klubu i zdecydowanie zaprzeczyć rozpowszechnianiu w tym środowisku nieprawdziwych informacji jakoby realizacja projektu nr 503 WBO 2017 miała zablokować dotację do wybudowania oświetlenia na boisku. Nikt takiej dotacji do tej pory nie przyznał i projekt 503 nie ma na to żadnego wpływu. Projekt nr 503 będzie realizowany na terenie, z którego nie korzystają piłkarze.
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 31 gru 2017, o 16:08

Dzień dobry.

I. Na podstawie osobistych spostrzeżeń i sugestii internautów wniosłem w ostatnim czasie dwa indywidualne wystąpienia w sprawach Osiedla :
1.Dotyczące terenu zarządzanego przez Futura Park, mające znaczenie dla bezpieczeństwa min. Mieszkańców Osiedla Graniczna
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_4 ... c75d95.pdf
2. Dalszy ciąg wnioskowania w sprawie poprawy bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ul.Stanisławowska, Trawowa, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły oraz przedszkoli przy ul.Stanisławowskiej.
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_8 ... 87e304.pdf

II. Gdyby ktoś chciał pozbyć sie odpadów wielkogabarytowych to Ekosystem opublikował wstępny harmonogram podstawiania w 2018 roku kontenerów na takie odpady :
http://ekosystem.wroc.pl/2017/12/22/pod ... m-wroc-pl/

III. Mieszkańcom Życzę Szczęśliwego Nowego 2018 Roku , dobrej zabawy .

Jeżeli chodzi o sprawy Osiedla to rok 2018 to rok wyborów samorządowych, mam przeczucia, że to co nie dało się załatwić przez trzy lata nagle da się załatwić przed listopadem 2018 roku.
JAREK G.

Postprzez Aga&Marek 3 sty 2018, o 01:24

Witam,

Może w ramach poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci w drodze do szkoły udało by się wybudować kawałek drogi obok Wabco wzdłuż torów do Avicenny.
Droga miała by długość ok 1,3km.
W ten sposób można by wprowadzić zakaz poruszania się samochodów ciężarowych na naszym skrzyżowaniu Avicenny/Stanisławowska/Trawowa co znaczenie poprawiło by bezpieczeństwo.
Podejrzewam że znaczna część ruchu samochodów osobowych, z Oporowa w kierunku FATu, także przeniosła by się na nową drogę, co generalnie pomogło by odkorkować nasze skrzyżowanie.
Jeżeli teraz jest sprzyjająca atmosfera to może warto spróbować powalczyć.
Obrazek
Aga&Marek

Postprzez Lucky 3 sty 2018, o 19:54

Taka droga, to o ile dobrze pamiętam fragment "legendarnej" Trasy Czeskiej - drogi wytyczonej dawno temu, ale nie ujętej w żadnych planach finansowych, więc szansa na jej powstanie jest jak na razie bliska zeru. Bardziej realna jest budowa podobnego połączenia od Petuniowej do Avicenny związana z budową nowego cmentarza. Tu już też budowę odkładano kilka razy... Ostatnio coś tam zaczęło się dziać naprzeciwko Poczty, jakieś wykopy się pojawiły, ale niestety nie znam szczegółów.
Lucky

Postprzez JAREK G. 3 sty 2018, o 22:01

Dzień dobry.

To o czym pisze @aga&marek jest zaplanowane tylko i wyłącznie w studium Wrocławia
http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&g ... nID=804732
Wieloletni Plan Inwestycyjny Wrocławia na lata 2015 - 2019 nie przewiduje wykonania tej inwestycji.

Odnośnie prac na Avicenny to w ramach wydatków majątkowych miasta Wrocławia jest zaplanowana kwota 2.398.000 zł, która jest przeznaczona na „Program modernizacji cmentarzy komunalnych” oraz „Budowę nowego cmentarza przy ul. Awicenny – etap I”. Pewnie ruszył ten I etap.
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 5 sty 2018, o 17:58

Dzień dobry.

Przekazuje wiadomość od jednej z Mieszkanek Osiedla.
"Witam, wczoraj wieczorem po godzinie 20.30 znaleziono iPad'a, którego prawdopodobnie musiał zgubić jakiś rowerzysta. Niestety dosyć mocno uszkodzony. Jest do odebrania po wcześniejszym umówieniu się na Zagony 75 w Ciastkarni."
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 9 sty 2018, o 21:39

Dzień dobry.

Z pisma Burmistrza Kątów Wrocławskich opublikowanego w mediach społecznościowych wynika,że Gmina Kąty Wrocławskie chce dołożyć się do budowy łącznika drogowego wg koncepcji dewelopera ze Smolca łączącego ul.Rakietową z ul.Żwirki i Wigury we Wrocławiu.Gmina deklaruje 250 tysięcy złotych.

W piśmie są opublikowane nieprawdziwe i kłamliwe informacje dotyczące Dewelopera . Pismem z dnia 7 grudnia 2017 roku , skierowanym do UM we Wrocławiu Deweloper zadeklarował partycypację w kosztach budowy łącznika w wysokości 1/3 szacowanych kosztów budowy ( jest podana konkretna kwota ) oraz zadeklarował wykonie na swój koszt dokumentacji projektowej. W okresie od październik 2015 do kwietnia 2017 roku Deweloper deklarował 100 procentowe partycypowanie w kosztach budowy ale Miasto Wrocław nie skorzystało z okazji i były prowadzone konkretne rozmowy , Miasto Wrocław nie było w stanie przygotować odpowiednich dokumentów.

Potrzebne jest jeszcze 310 tysięcy zł.
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 12 sty 2018, o 22:23

Dzień dobry.

W ramach utrzymania więzi i kontaktu z mieszkańcami Osiedla przedstawiam co następuje :

I.Kilka moich indywidualnych wystąpień w sprawach dotyczących Osiedla ( na podstawie własnych spostrzeżeń, czytania mediów społecznościowych) .
1.Wniosek o to aby Miasto Wrocław zadeklarowało dofinansowanie do realizacji koncepcji Dewelopera ze Smolca odnośnie wybudowania łącznika drogowego od ul. Rakietowej do Żwirki i Wigury.
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_9 ... a47c8d.pdf

2.Wniosek o doświetlenie chodników i ścieżek rowerowych na rondzie Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz wniosek o budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w ciągu ul.Granicznej .
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_c ... a47903.pdf

Pismo złożyłem wczoraj z rana. Wg mnie od grudnia 2017 roku na rondzie i wciągu ulicy Granicznej nie działało na pewnym odcinku oświetlenie nocne , dzisiaj zauważyłem,że działa.

3.W związku z nowym rokiem budżetowym zawnioskowałem o to aby ze środków finansowych Miasta ujętych w planie finansowym na 2018 rok w pozycji 70095 , Pozostała działalność, Program inicjatyw Rad Osiedli, wykonać na Osiedlu Muchobór Wielki kilka inwestycji niezbednych do poprawy warunków życia mieszkańców.
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_a ... f59c58.pdf

Będę wnioskował do Rady Osiedla Muchobór Wielki o poparcie moich wniosków , najbliższa sesja Rady 29 stycznia 2018 roku, o decyzji Rady poinformuję społeczeństwo Muchoboru Wielkiego.

II.Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia z dniem 5 stycznia 2018 r. ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Wrocław na zadania służące ochronie powietrza polegające na trwałej zmianie ogrzewania węglowego na proekologiczne - tzn. zaczyna się następna edycja programu Kawka.Korzystając z dotacji można zmodernizować sobie ogrzewanie oparte na paliwie węglowym na bardziej ekologiczne.
http://bip.um.wroc.pl/artykul/376/30951/kawka-2018
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 16 sty 2018, o 20:50

Dzień dobry.

Ruszyła kolejna edycja WBO. Zachęcam wszystkich chętnych do składania projektów. Jest okazja aby wykazać się swoją obywatelskością , społecznym zaangażowaniem , wzięciem udziału w szeroko pojętym współzawodnictwie.

Zasady WBO 2018 tutaj https://www.wroclaw.pl/rozmawia/wroclaw ... 018-zasady

W dniu 19 stycznia 2018 roku w siedzibie Rady Osiedla przy ul.Stanisławowskiej 99 jestem , w godzinach od 18.00 do 19.00, do Państwa dyspozycji i służę pomocą w przygotowaniu projektu.Zapraszam do wspólnej rozmowy o projektach i osiedlowych priorytetach.

Szczególnie do udziału zapraszam osoby, które mają już pomysł, ale poszukują drobnej pomocy przy procedurze zgłoszeniowej. Usiądziemy , porozmawiamy o naszej okolicy, pomożemy stworzyć opis projektu i przebrnąć przez wszystkie formalności .Przy składaniu projektów zwróćmy uwagę aby spełniały jeden podstawowy warunek : muszą być ogólnodostępne i ta ogólnodostępność nie powinna się nigdy zmienić.

Taka dodatkowa moja uwaga na podstawie zdobytych doświadczeń jako lider projektów nr 210 i 503 .
Nie zawsze projekt ,który przejdzie do etapu głosowania i uzyska wymaganą ilość głosów będzie realizowany zgodnie z wolą lidera i osób, które oddały na niego głos. Albo jest możliwość, że z niewiadomych przyczyn organizator WBO odrzuci projekt bo uzna ,że tak musi być . Akurat przy WBO Miasto nie dba o swój autorytet i ma inne spojrzenie na ogólnopojętą sprawiedliwość społeczną.

Projekt 210 :
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_4 ... 6529c0.pdf
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/799B8529B4
Po orzeczeniu Sądu wniesiono do Miasta zażalenie i wyrażono niezadowolenie oraz zaniepokojenie odnośnie nieetycznego zachowania organów administracyjnych Miasta Wrocławia objawiającego się okłamywaniem wnoszącego wnioski , przeinaczanie faktów.

Projekt 503 ( próg do 250 tyś. zł.) :
Projekt przeszedł cały etap procesowania, głosami 590 osób został zakwalifikowany do realizacji. Na razie nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia jak projekt będzie realizowany. Miasto z zakładanych przez lidera dwóch stołów do pingponga, dwóch boisk do badmintona i dwóch boisk do gry w bule chce zrealizować tylko jedno boisko do badmintona i gry w bule i to w miejscu , które nie było wskazane w miejscu w którym chciał lider i osoby ,które na niego głosowały. Koszt wykonania tych boisk to około 50 tysięcy zł. Miasto zaoszczędziło 200 tyś .
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 21 sty 2018, o 17:55

Dzień dobry.
Taka informacja/ opinia dla klientów Tauronu. Szczególnie starsi ludzie mogą poczuć obowiązek odpowiedzi na pismo Tauronu, wg opinii nie muszą tego robić.
Tauron rozsyła do swoich klientów “poważne pisma” z formularzem, który trzeba “niezwłocznie odesłać“. Wygląda to na jakąś istotną procedurę wynikającą ze zmiany prawa wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego, ale w istocie jest to dość sprytna próba pozyskania nowych zgód i danych klientów.

https://niebezpiecznik.pl/post/tauron-s ... ketingowe/
JAREK G.

Poprzednia stronaNastępna strona