Dym i smród na Muchoborze Wiekim

Ogólna dyskusja o Muchoborze Wielkim - co zmienić, gdzie co jest, itp.
Dym i smród na Muchoborze Wiekim

Postprzez enkel 16 sie 2015, o 08:06

Witam
Już kilka razy zauważyłem, że ktoś pali pewnie jakieś śmieci. Wiatr niesie smród i dym w stronę budynków przy Hłaski, Trawowej, Tyrmanda, no i na boisku. Myślałem najpierw, że to jacyś działkowcy zza torów, ale raczej nawiewa od strony Mińskiej. Dziś też obudziłem się o 5.00 i musiałem pozamykać wszystkie okna. Wczoraj z kolei śmierdziało około 20.00. Boję się, że może ktoś se otworzył jakąś spalarnie, bo to dość często zaczyna dziać. Czy ktoś coś wie na ten temat? Trzeba by było jakoś zareagować i wezwać Straż Miejską. Ten dym strasznie śmierdzi i może szkodzić zdrowiu.
enkel

Re: Dym i smród na Muchoborze Wiekim

Postprzez grzesdr 16 sie 2015, o 09:39

Śmierdzi też w okolicy Kunickiego, Gagarina, więc prawie cały Muchóbor Wielki jest zasmrodzony. Jeśli to jakaś spalarnia to chyba przydomowa ;). Niestety nikt nie reaguje... W grę wchodzi jeszcze wypalanie traw... ale na przełomie czerwca/lipca ostro było czuć palone plastiki. SM i inne służby oczekują podania konkretnego adresu z kąd to jest, na nich bym nie liczył, ale może jak więcej osób zgłosi przy kolejnej okazji to kto wie, moze w koncu zareagują. Palący jest inteligentny, robi to w święta lub weekendy, wie, że wtedy szanse interwencji maleją praktycznie do 0....
grzesdr

Postprzez meškininkas 17 sie 2015, o 13:24

Często na polach między stawem przy Kunickiego a torami kolejowymi ktoś wypala izolację z kabli, najprawdopodobniej gdzieś kradzionych. Ulubiona pora to sobota lub niedziela wcześnie rano. Wzywałem kiedyś straż miejską,, ale zanim oni przyjadą to po sprawcach zostaje juz tylko śmierdzący dym w całej okolicy.
meškininkas

Postprzez grzesdr 17 sie 2015, o 15:06

Właśnie po dymie stawiałem na te rejony... ale sądziłem, że to raczej wypalanie traw (a czasami jak śmierdzi plastikami, to palą się dodatkowo jakieś śmieci tam zalegające...). Co do działań SM to szkoda słów, i tak tego nie zmienimy...
grzesdr

Postprzez Korsarz 17 sie 2015, o 21:21

W sobotę z rana też taki plastikowy smród się unosił. Kombinowałem skąd i co, a tu proszę. Czyli pozostaje tylko Policja i liczyć na jej działanie.
SM jak wiadomo nie jest dla mieszkańcóew tego miasta.Tylko dla ozdoby i to od dawna. Darmozjady
i pasożyty żerujące z naszych podatków.
Korsarz

Postprzez Marek.P 18 sie 2015, o 09:43

W sobotę wieczorem smród palonych śmieci był nie do zniesienia również na ul.Ostrowskiego w okolicach FAT-u.Nie jest to więc problem tylko Muchoboru.
Marek.P

Postprzez grzesdr 28 sie 2015, o 17:37

Czy dziś znów u was czuć zapach palonych plastików?
grzesdr

Postprzez Iwona 7 wrz 2015, o 08:43

Iwona

Postprzez grzesdr 8 wrz 2015, o 15:34

Raczej nie, tam jest innego rodzaju problem. I plastików też raczej nie palą.
grzesdr

Postprzez milena_AR 12 wrz 2015, o 13:22

Dym o zapachu palonego plastiku, w dużym stężeniu gryzący, to zasługa cynkowni przy Avicenny. Kiedyś pracowałam w firmie sąsiadującej z cynkownią i jak wypuszczali żółty dym, zazwyczaj późnym popołudniem, wszyscy zamykaliśmy okna i włączaliśmy klimę bo można było udusić się toksycznymi oparami. Od dawna zastawiam się czy właśnie ta cynkownia nie ma wpływu na dużą zachorowalność dzieci na naszym osiedlu...Przydałaby się tam kontrola.
milena_AR

Postprzez grzesdr 12 wrz 2015, o 22:00

Bardzo możliwe, że śmierdzi z tamtego rejonu... Cynkownie to jedne z największych trucicieli środowiska... a ta jest zaraz obok szkoły i dwóch przedszkoli....
grzesdr

Postprzez ziom 21 wrz 2015, o 20:30

Witam,
śmierdzi również na nowym dworze w okolicy Lidla.
Dzisiaj tak intensywnie, że aż gryzie w płucach. Przejechałem się też w okolice Aldika na Mińską i zapach ten sam.
Ostatnim razem, gdy śmierdziało z rana, to zapach palonego plastiku wyczuwalny był również w okolicach dworca Mikołajów.
Wydaje mi się, że źródłem może być nieco większy zadymiarz niż przydomowa spalarnia śmieci. Podejrzewałbym raczej jakąś fabrykę. Może w okolicach Bielan?
Dzisiaj http://wroclaw.infometeo.pl/ mowi ze wieje z południowego zachodu (SSW) 2km/h, więc podejrzewałbym raczej tamte rejony.
Podawajcie proszę gdzie czujecie smród w danym dniu i skąd w danym dniu wieje. może uda się zlokalizować zadymiarza.

Smród zaczął być wyczuwalny około godziny 18, a o 20 był już nie do wytrzymania. tzn. że źródło musi być maksymalnie 2km-4km od ul. Strzegomskiej/Mińskiej (SSE)
Wydaje mi się, że typ przedmówcy dot. Avicenny może być całkiem trafny.

niestety nie mogę dodać obrazka na forum, bo leci błąd, ale wrzucam mapkę na jakiś darmowy portal. może nie usuną odrazu:
http://postimg.org/image/yk8qw7vt9/
ziom

Postprzez enkel 22 wrz 2015, o 09:26

cynkownia stoi już tam parę lat, a te smrody są od niedawna. Chyba, że zmienili technologię.
enkel

Postprzez schildberg 22 wrz 2015, o 10:40

Witam. Mnie też wczorajsze zanieczyszczenie powietrza na Muchoborze bardzo przeszkadzało. Nie wyobrażam sobie, żeby miało to się stać nasza codziennością. Dziś zgłosiłem ten fakt dyspozytorowi w Centrum Zarządzania Kryzysowego na ul. Strzegomskiej pod numerem telefonu: 71 770 22 22. Proszę o zgłaszanie takich sytuacji w CZK.
Przypuszczam, że większość z nas wraca do domu późnym popołudniem (wtedy też można to zgłaszać) ale sądzę, że jeśli dojdzie do takiego zanieczyszczenia powietrza rano, w południe, wczesnym popołudniem i ktoś przebywa w naszej dzielnicy z racji np. swojego zawodu to bardzo proszę zgłaszać to do CZK. Wtedy jest chyba większa szansa na znalezienie truciciela. Pozdrawiam.
schildberg

Postprzez grzesdr 22 wrz 2015, o 10:42

Nie ma sprawy, jeśli jest szansa, że to coś pomoże to będę dzwonił przy kolejnych takich sytuacjach.
grzesdr

Następna strona