Wrocławski Budżet Obywatelski 2015

Ogólna dyskusja o Muchoborze Wielkim - co zmienić, gdzie co jest, itp.
Re: Wrocławski Budżet Obywatelski 2015

Postprzez Lucky 26 sty 2015, o 13:31

To jaka jest własność gruntów, to wiemy. Natomiast otwarte pytanie jest: czy w związku z tym, byłaby możliwość zgłoszenia projektu WBO mając na uwadze:

Projekty POWINNY być realizowane na terenach oraz dotyczyć infrastruktury należącej do Gminy Wrocław. Chcemy zatem umożliwić realizację projektów na terenach nienależących do gminy.

To daje nadzieję, że można zgłosić.

Jednak wiemy, że w większości wypadków negocjacje z innymi właścicielami mogą być bardzo długie lub kosztowne. Dlatego pozytywnie będą weryfikowane tylko takie propozycje, w których uzgodnienia gmina mam już za sobą.

No a tu już gorzej.. nie wiemy czy uzgodnienia, które gmina ma już za sobą dotyczą jakichś konkretnych działek - wtedy leżymy, na pewno nikt nie negocjował w sprawie "naszej" kładki.
Ale tez byłoby to trochę bez sensu, bo niby skąd gmina miałaby wiedzieć co ma negocjować, skoro nikt tego jeszcze nie zgłosił...
Czy może chodzi ogólnie o doświadczenie w negocjacjach z jakimś właścicielem. W naszym przypadku tym właścicielem jest Skarb Państwa - z pewnością z nimi już niejedno ustalali. Więc na temat kładki w sumie mogliby się porozumieć. Ale czy będą chcieli? To jest jednak słaby punkt tego wniosku...
Lucky

Postprzez JAREK G. 26 sty 2015, o 15:53

Wg mnie to,że Gmina Wrocław nie jest właścicielem wszystkich gruntów, które obejmuje projekt nie jest problemem.W zamian za pozyskanie gruntu od Skarbu Państwa Gmina Wrocław może oddać grunt w innej części miasta.Robili już tak np przy regulacji rz.Kasiny.

Nie zależnie od tego do kogo należy grunt projekt i tak będzie złożony,
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,potencjalny kandydat na Radnego Miejskiego z ramienia PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez Lucky 27 sty 2015, o 11:18

Wg Ciebie nie jest problemem, ale może być problemem wg urzędników ;-)
Jeszcze 2 pytania:
- czy wybierasz się może na któreś ze spotkań informacyjnych w sprawie WBO?
- w jakiej wersji chciałbyś złożyć wniosek? Tańszej - tylko kładka, czy droższej razem z drogami dojazdowymi?

Mając doświadczenie z zeszłego roku wiemy, że w najdroższej kategorii jest największa konkurencja, więc może warto byłoby zmieścić się w średnim zakresie, bez dróg? Z drugiej strony z drogami na pewno byłoby lepiej... Sam nie wiem...
Lucky

Postprzez JAREK G. 27 sty 2015, o 17:24

Jeżeli urzędnicy będą mieli problem z gruntami to będą musieli uzasadnić dlaczego się nie da.

Ja będę sporządzał wniosek z opcją -drogi dojazdowe,dojścia ( bo będzie to trakt spacerowo rowerowy) też.Projekt będzie pewnie z kategorii tych najdroższych ,czyli za 1 500 000 zł.

W środę 4 lutego 2015 roku o godz.18.00 Tomasz Kucharski organizuje spotkanie w siedzibie Rady Osiedla osób ,które są zainteresowane WBO 2015 .
2 lutego na chociebuskiej ja nie moge być obecny.
Zapraszam.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,potencjalny kandydat na Radnego Miejskiego z ramienia PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez ikar 29 sty 2015, o 16:24

Chciałbym poruszyć dwie kwestie. Nie wiem czy już wcześniej nie były omawiane, ale nie chce mi się czytać tematu od początku :P

1) Proponuję połączyć projekty 32 i 134 w jeden. Należy je oczywiście trochę odchudzić, aby wspólny projekt zmieścił się w nowym maksymalnym progu kwotowym - 2 mln. Jest to szczególnie istotne w kontekście dodanej w tym roku zasady, że każdy z trzech głosów musi być oddany na inny przedział cenowy. Ja i pewnie sporo innych osób głosowało w zaszłym roku na oba prorekreacyjne projekty, ale to i tak nic nie dało, więc przy nowych zasadach konkurujące projekty nie mają żadnych szans. Zakładam, że projekt nie musi mieć jednej/spójnej lokalizacji (w zeszłym roku przeszedł projekt rowerowy dotyczący wielu ulic).

2) Czy ktoś planuje zgłoszenie projektu chodnika, który połączy nasze osiedle w cywilizowany sposób z FATem i resztą miasta (chodzi oczywiście o odcinek pomiędzy torami kolejowymi a Ślęzą)? Wystarczyłby chodnik po północnej stronie ulicy (po południowej jest obniżenie w kierunku lasku oporowskiego i krzyżówka z drogą, co skomplikowałoby projekt i zwiększało znacznie jego koszt). Można poprawić również oświetlenie, ale tylko pod warunkiem, że nie zwiększy to kosztów powyżej 100 tysięcy złotych.

EDIT Jednak przeczytałem te kilka postów i widzę, że 134 podobno ma nie być w tym roku zgłaszany. W takim razie mam inną propozycję :)
Wydaje mi się, że warto rozważyć zmniejszenie projektu 32 tak, aby wylądował w grupie projektów do 500 tysięcy. Znacznie mniejsza konkurencja. Tylko, żeby nikomu nie przyszło do głowy wykreślanie bieżni :P
ikar

Postprzez JAREK G. 29 sty 2015, o 17:59

Projekt ,który dotyczył nr 32 w poprzedniej edycji został już złożony i z tego co wiem jego zakres się nie zmienił.

Rada Osiedla otrzymała pisemne zapewnienie ,że chodnik łączący ul.Krzemieniecką z ul.Ostrowskiego będzie wykonany w ramach remontu Mostu Muchoborskiego. Podobno ten most jest w opłakanym stanie i w tym roku bedzie remontowany.

Jako Rada Osiedla chcemy koordynować na Osiedlu akcję wnoszenia wniosków w ramach WBO.Zaznaczam,że chcemy to robić ,nikt nie ma obowiązku konsultowania z nami swojego pomysłu.WBO 2014 pokazało,że konkurowały ze sobą dwa projekty na kwotę pow.1 500 000 zł i żaden nie zdobył potrzebnej ilości głosów.

Koordynatorem WBO 2015 z ramienia Rady został wybrany Tomasz Kucharski ,moim życzeniem by było aby został on Osiedlowym liderem d/s WBO ale wiem jaka jest rzeczywistość, na pewno nie wszyscy ,którzy będą składać wnioski będą się z Radą konsultować.

Ja zapraszam na spotkanie w sprawie osiedlowych wniosków WBO 2015 w środę 4 lutego 2015 o godzinie 18.00 do siedziby Rady Osiedla przy ul.Stanisławowskiej 99 ( kod do domofonu 101).
JAREK G.

Postprzez Tomek 29 sty 2015, o 19:03

Witam serdecznie!
Tak jak Jarek napisał, zapraszamy wszystkich na spotkanie w najbliższą środę. Będziemy chcieli rozmawiać z wszystkimi, którzy chcą w roli liderów zmieniać nasze osiedle.
Podczas wczorajszego spotkania zostaliśmy przekonani do tego, że Budżet Obywatelski to rozpoczynający się proces. Co za tym idzie możemy dyskutować o tym co chcemy w tym roku, a co możemy zaplanować za rok, dwa i następne.
Projekt nr 32 zgłosiłem z uwagi na to, iż uważam, że jest to sportowe i rekreacyjne serce naszego Osiedla. Warto je ucywilizować. (Bieżnia jest niezbędna bo 2 godziny temu zauważyłem na boisku wydeptaną przez biegaczy ścieżkę :-)) Wiedziałem również, iż projekt 134 nie będzie zgłaszany.
Namawiam również Radę Osiedla Muchobór Mały aby nie zgłaszali projektu w najwyższej puli i poparli nasz projekt.
W tym roku możemy na bazie doświadczeń ubiegłorocznych wygrać.
O tym i innych projektach będziemy rozmawiać w środę i na kilku innych spotkaniach.
Ponownie namawiam wszystkich, kto ma czas i chęci o zaangażowanie.
Do zobaczenia
Tomek Kucharski
Tomek

Postprzez Lucky 30 sty 2015, o 13:30

Tomku, ale to przecież nie Rada Osiedla zgłasza projekty tylko mieszkańcy. Dlaczego mieszkańcy Muchoboru Małego nie mieliby sobie wymyślić jakiegoś wielkiego projektu i na niego głosować? Myślisz, że zamiast tego woleliby przyjść zagrać na naszym boisku? Patrząc na ilość boisk choćby przy gimnazjum na Szkockiej raczej tego nie widzę. :-)

A taka jeszcze myśl do głowy mi wpadła. Skoro projekty mogą się powtarzać i nawet wygrywać takie same, to może w przypadku wielkiego i drogiego projektu stadionu warto by było zgłosić również jakieś mniejsze części w niższych kategoriach? Np. sama bieżnia w najtańszych, albo samo oświetlenie w średnich?
Lucky

Postprzez kasinafan 27 lut 2015, o 17:08

Czy w tym roku będą zgłaszane jakieś projekty do WBO2015 poza boiskiem na trawowej i mostem przez Ślęzę?
kasinafan

Postprzez JAREK G. 27 lut 2015, o 20:31

Ja wiem o trzech projektach już złożonych przez Radnych Osiedlowych.
1.Projekt Tomka Kucharskiego dotyczący boiska przy Trawowej - nr 45.
2.Mój projekt dotyczący budowy kładki nad Ślęzą - nr 118.
3.Projekt Wiolety Wiśniewskiej dotyczący sztucznej nawierzchni na boisku do siatkówki/koszykówki przy ul.Stanisławowskiej 102 - nr 119.

W/w projektu są w różnych grupach kwotowych.

Może będzie jeszcze projekt dotyczący utwardzenia ,budowy nawierzchni na łączniku ul. Gagarina z drogą serwisowa przy AOW.
JAREK G.

Postprzez tomek242 28 lut 2015, o 02:12

Witam,
a czy ktoś się orientuje kiedy będą realizowane wygrane projekty z 2014, czyli 2 chodniki na Tyrmanda?
tomek242

Postprzez sim 28 lut 2015, o 10:42

Dokładnie... ciekawe kiedy się zabiorą za te chodniki?!
Stan obecnego "paska" woła o pomstę do nieba!! Pomijam postój taksówek zajmujący jego większość :-/
sim

Postprzez JAREK G. 28 lut 2015, o 19:14

WBO 2014 – stan realizacji projektów,poczytać można tutaj :
http://www.wroclaw.pl/wbo-2014-stan-rea ... -projektow

Z dwoma projektami radnych osiedlowych można zapoznać się tutaj ;
http://muchoborwielki.pl/rada-osiedla/w ... 5-191.html
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 1 mar 2015, o 20:53

Został złożony następny projekt z naszego osiedla .Ma nr 210 .

Utworzenie traktu rekreacyjno-spacerowego na drodze gruntowej łączącej ul. Gagarina z asfaltową drogą serwisową Przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Można z nim zapoznać się także tu http://muchoborwielki.pl/rada-osiedla/w ... 5-191.html
JAREK G.

Postprzez pogodynka 2 mar 2015, o 18:57

Nie wiem jak złożyć i wycenić projekt.
Dobrze by było złożyć projekt zabezpieczający barierkami drogę prowadzącą do szkoły-przedszkola na ul. Stanisławowskiej. Głównie chodzi o ul.Trawową. Nie wiem jak wygląda sytuacja innych ulic prowadzących do placówki szkolno-przedszkolnej. Na ulicę Trawową często wjeżdżają samochody. Chodnikiem przy ul. Trawowej idą do szkoły dzieci. Warto było by im zapewnić bezpieczeństwo.

Moim zdaniem przydały by się światła na skrzyżowaniu ulic Trawowej, Stanisławowskiej oraz Avicenny.
pogodynka

Poprzednia stronaNastępna strona