Żłobek

Ogólna dyskusja o Muchoborze Wielkim - co zmienić, gdzie co jest, itp.
Re: Żłobek

Postprzez marlinka 30 paź 2012, o 11:53

witam serdecznie, przypadkowo trafiłam na to forum w internecie nie mieszkam na muchoborze ale tam pracuję mam serdeczną prośbę czy ktoś mógłby napisać jakąś opinię na temat żłobka "Diamentowy Pałac" chcemy zapisać do niego nasze dziecko (ma roczek) ponieważ nie udało nam się dostać do żłobka państwowego ( za późno złożyliśmy papiery) postanowiliśmy poszukać żłobka prywatnego w okolicy domu lub pracy oglądaliśmy żłobek "Pszczółki" ale nie zrobił na nas dobrego wrażenia a Panie w diamentowym pałacu robiły bardzo dobre wrażenie ale mój mąż uważa że aż za dobre i nie wiemy co robić szukaliśmy opini w internecie ale nic nie znaleźliśmy, sąsiedzi znajomej posyłają tam swoje dziecko ale nie znamy szczegółów wiemy tylko tyle że są zadowoleni, po tej aferze żłobkowej z wrocławia mamy pewne obawy bo żłobek nie jest w rejestrze i nie wiem czy ktoś go kontroluje , chodzi o nasze dziecko które jest dla nas najważniejsze dlatego każda opinia będzie dla nas przydatna z góry serdecznie dziękuję
marlinka

Postprzez tina_arina 30 paź 2012, o 22:29

Przepraszam, że nie w temacie, ale kto wymyśla takie nazwy??!! ;-)
tina_arina

Postprzez jnn 31 paź 2012, o 21:35

Ja oddaje mojego bobaska do Diamentowego Pałacu, jak do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni, dziecko wraca ze żłobka uśmiechnięte i tak samo z uśmiechem idzie co rano.... to chyba mówi samo za siebie ;) Do żłobka można zadzwonić i umówić się na wizytę, można zaglądać w każdy kąt. Latem dzieciaki dużo przebywały na dworze, bo Diamentowy Pałac ma swój ogródek, Ja w każdym bądź razie polecam tą placówkę.
jnn

Postprzez lucy42 2 lis 2012, o 01:39

Korzystaliśmy z opieki DP, a właściwie nasz wówczas 2 letni synek przez ok 1,5 r., zanim pojawiła się możliwość "zainstalowania" go w publicznym przedszkolu. Wrażenia: ogólnie rzecz biorąc bardzo pozytywne. Właściwie z perspektywy czasu można powiedzieć, iż najważniejszym sprawdzianem i miarą jakości tej placówki było to, iż synek po prostu lubił tam chodzić i autentycznie bardzo był związany ze swoimi paniami. Opiekunki sympatyczne, chętnie i wyczerpująco udzielające informacji o dzieciach. Przez ten cały czas było autentycznie "widać i słychać" że dziecko bierze udział w różnych zajęciach edukacyjnych- nasz brzdąc poznał wiele wierszyków, piosenek, sporządził wiele "arcydzieł plastycznych" , nauczył myć ząbki... W DP przywiązywano dużą wagę do stałego rozkładu dnia i posiłków, dzieci również leżakowały. Nigdy nie było problemu z tym aby choćby z perspektywy holu poobserwować przez otwarte drzwi bawiące się dzieciaki. Istniała również możliwość dokładnego obejrzenia placówki przed podpisaniem umowy, a właścicielka chętnie i wyczerpująco udzielała odpowiedzi na pytania. Inni rodzice , z którymi mieliśmy czasem możliwość wymiany uwag i spostrzeżeń także sprawiali wrażenie zadowolonych. Rodzicom planującym oddanie dziecka do jakiegokolwiek żłobka poradziłabym jednak, aby oprócz opinii innych " użytkowników" mieli przede wszystkim na względzie odczucia i potrzeby własnego dziecka, a także własną intuicję. Coś co dla jednego dziecka i rodzica jest spełnieniem ich oczekiwań , dla innych do końca takie być nie musi. Ponadto sytuacja jaka miała miejsce powiedzmy rok temu, może dziś wyglądać inaczej- np. wiemy wszyscy, iż istnieje zjawisko rotacji opiekunek/ nauczycielek, stąd też trudno mi powiedzieć, jakie panie aktualnie zajmują się tam dziećmi. Ale mając na względzie doświadczenie p. Aleksandry jestem przekonana, iż angażuje zawsze panie kompetentne , rozsądne i lubiące maluchy. Reasumując- polecam ale też zawsze będę namawiać do trzymania "ręki na pulsie" i ogólnie pojętej czujności, niezależnie od tego jak dobre wrażenie zrobi na nas miejsce i osoby, którym powierzymy nasze dzieci.
lucy42

Postprzez gdama 15 sty 2013, o 13:24

witam
dawno mnie tu nie było. Z tego co zauważyłam Pszczółki już nie istnieją. Ciekawe dlaczego? Moja starsza córka poszła do państwowego przedszkola a młodsza chodzi do Serafinka. Jednak dopiero od niedawna więc ciężko coś więcej powiedzieć.
Moje pierwsze wrażenie jest pozytywne. Dzieci wychodzą na podwróko zawsze jak jest stosowna pogoda. Pani Danusi naprawdę smacznie gotuje(co innego ze akurat moja pociecha nie chce jeść).
Pani Gosia i Anita bardzo się starają i mają dobry kontakt z rodzicem. Reagują też na prośby, sugestie.
Umowa faktycznie jest tak napisana ze płaci się za kilka innych rzeczy poza czesnym(min. urlop opiekunek, dni wolne i oplata grzewcza). Ale myślę że każdy kto posyła dziecko do prywatnej placówki musi się liczyć z kosztami.
Mam nadzieję że Panie zadbają o rejestracje żłobka. W koncu jest to w ich interesie. Napiszę więcej jak trochę bardziej przetestuję ten punkt.
Magdalena Szabat,
Rzeczoznawca Majątkowy tel 603-513-798
gdama

Postprzez Martyna 16 sty 2013, o 20:29

Mój synek chodził do publicznego żłobka który był zarejestrowany mimo wszystko dwa raz wrócił z zatruciem. Rejestracja żłobka nic nie gwarantuje. Lepiej kierować się opinią innych rodziców. Dzisiaj synek chodzi do Happy Kids wraz z synem znajomej, która właśnie to przedszkole mi poleciła. Przepaść między poprzednim żłobkiem a obecnym jest znaczna. Oczywiście na korzyść Happy Kids. Do tego jest monitoring dla rodziców, więc zawsze mogę zobaczyć co się dzieje. Panie opiekunki robią bardzo dobre wrażenie, są sympatyczne i widać, że mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Pociecha jest zadowolona więc ja też.
Martyna

Postprzez pogodynka 16 sty 2013, o 21:28

Moja córeczka chodziła do Akademi Krasnoludka. Byłam bardzo zadowolona. Córeczka chętnie tam zostawała i często nie chciała z niego wychodzić.
pogodynka

Postprzez Sandra 25 sty 2013, o 15:37

Witam! Jestem nową mieszkanką osiedla, a nawet można powiedzieć, że nową mieszkanką Wrocławia:) Mam dwie córeczki w wieku 2 i 3,5 lat. Starsza już chodziła do przedszkola, młodsza jeszcze nie miała takiej okazji. Zastanawiam się nad wyborem przedszkola. Oglądałam już trzy przedszkola. Dwa przedszkola, z których jedno poleciła mi koleżanka były w centrum Wrocławia. Myślałam, że mąż będzie podwoził dzieci w drodze do pracy, ale często ma spotkania w innych częściach miasta - więc logistycznie odpada. Zastanawiam się teraz nad przedszkolem Happy Kids - byłam tam w zeszłym tygodniu. Ogólne wrażenie pozytywne, tylko, że nie znam nikogo kto by miał tam swoje dziecko. Przejrzałam temat na forum i widzę pozytywne wpisy. Chciałbym jednak poznać więcej opinii i szczegółów o tym przedszkolu - jak to mówi mój mąż jestem "nadopiekuńcza".
Sandra

Postprzez AlinkaP 28 sty 2013, o 13:11

Witam nową mieszkankę:) "Nadopiekuńcza" jest chyba każda mama:) Ogólnie jak sama zauważyłaś Happy Kids ma raczej pozytywne wpisy pod którymi się oczywiście podpisuję. Mój synek chodzi tam już drugi rok więc mogę podać Ci więcej szczegółów o przedszkolu. Zacznę może od najważniejszego, czyli samej opieki nad dzieckiem. Widać, że kadra ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i robią to z powołania:) Bardzo miłe Panie opiekunki, które potrafią dotrzeć do każdego dziecka z osobna. Nie wiem czy zapoznałaś się z programem zajęć..w skrócie mogę powiedzieć, że jest bogaty. Zajęcia z angielskiego mają formę zabawy dzięki czemu synek wszystko szybciej przyswaja, a mama pęka z dumy:) Odbywają się też ćwiczenia z Panią logopedą - nie ma już "lowelka", tylko jest rowerek:) Jeśli chodzi o posiłki to nawet mój niejadek sobie chwali. Mam nadzieję, że rozjaśniłam trochę sytuację.
AlinkaP

Postprzez Lidka 24 mar 2013, o 17:20

Bardzo dobrze, że powstał taki temat i rodzice mogą poczytać opinię innych. Wybór przedszkola, czy żłobka to niełatwa decyzja. Ja mogę się podpisać pod opinią Aliny o Happy Kids. Mam tam dziecko w grupie przedszkolnej i jestem bardzo zadowolona. Chyba wszystko o przedszkolu zostało już powiedziane. Dodam tylko, że Panie opiekunki są bardzo kreatywne, świetnie organizują wszystkie imprezy tematyczne dla maluchów (mikołajki, bal karnawałowy itp.) Dziadkowie bardzo miło wspominają występy w przedszkolu z okazji ich Święta:)
Lidka

Postprzez Kaska 15 maja 2013, o 19:35

Dzień dobry, jestem na etapie poszukiwania przedszkola dla mego 3 letniego urwisa (oj, potrafi dać czadu) i zrobiłam krótki rekonesans po wszystkich prywatnych punktach na Muchoborze - do publicznego nie mam szans. Wyniki - Akademia Krasnoludka niestety trudno się czegoś domyślić z ich strony, ponieważ wpisy są z zeszłego roku (aktualności), ogólne wrażenie niezłe, poza jedną panią, ale może miała zły dzień. Serafinek cieszył się bardzo dobra opinią w czasach, kiedy właścicielka była inna p. dyrektor, teraz rodzice narzekają trochę na zawyżone opłaty (wakacje, sezon grzewczy extra płatny).
Nie polecam zdecydowanie Zielonej Doliny, bo ceny z księżyca, 5 godzinny karnet plus wyżywienie=900,00 złotych, a poza tym nie robi dobrego wrażenia "na wejściu", to ciągle sklep XXL, bez ogrodu, zaplecza dla dzieci. Na końcu poszłam do Happy Kids, które ma takie pozytywne opinie, ze od razu jest podejrzenie o naciągnięte. Na szczęście, dzięki sąsiadce, która w zeszłym roku posyłała tam dziecko miałam opinie prawdziwa i...naprawdę bardzo pozytywna. Poszłam, porozmawiałam z właścicielką, bardzo milo, potem zaprowadziłam urwisa następnego dnia na 2 godziny. On był zadowolony, ja jeszcze niepewna, ale po rozmowie z fantastyczna p. Małgosią pracująca tam od początku, tzn. już 6 lat (a słyszałam o niej świetne opinie), po rozmowie z napotkanym tata (oni są bardziej krytyczni niż mamy), którego drugi już synek tam chodzi - nie mam wątpliwości, od września mój urwis będzie przedszkolakiem w Happy Kids. Będę informowała na bieżąco, czy opinie o tym przedszkolu się potwierdzą.
Kaska

Postprzez piszonka 17 maja 2013, o 22:01

ja szukałam przedszkola w poprzednim roku
oczywiście do publicznego się nie dostałam
większość przedszkoli jakie widziałam były punktami przedszkolnymi a nie przedszkolami
większość nie miała placów zabaw - a jakoś nie jestem przekonana do wyjść mojego 3-latka poza teren przedszkola "na huśtawki"

poszukałam poza Wrocławiem i znalazłam Mokronosek
Jesli macie samochód i nie przeszkadza wam codzienne 5 km w jedną stronę ale bez korków to polecam
http://www.mokronosek.pl - zdjęcia powiedzą wszystko
Zalety?
ma super ogród
ma własną kuchnię - na stronie www jest jadłospis
ma super kadrę
ma dużo zajęć dodatkowych - płaci się za nie ryczałtowo
(zumba, glinolandia, basen, angielski, gimnastyka, kucyki - mają własne 2 kuce!)

Polecam
piszonka

Postprzez alexbluessy 29 maja 2013, o 22:20

a ja opowiem o żłobku na Zemskiej - dwójka moich dzieci tam chodzi i złego słowa nie powiem. Panie wspaniałe, oddane, córcia jest zakochana w swoich paniach żłobiankach.
Od stycznia chodzi tam też synek. Oba maluchy posłaliśmy jak miały po 6 i 8 mcy. Zawsze były nakarmione, przewinięte, utulone - synek to pupilek pań ;)
Jedzonko pyszne, sale jasne, przestronne, pani dyrektor też całe serce oddaje dzieciom.
Jeśli nie macie wyboru i szukacie bezpiecznego miejsca dla dziecka - żłobek nr 2 na Zemskiej. Rewelacja!
Olka
alexbluessy

Postprzez Marzena 30 maja 2013, o 20:26

Witam, także szukam jakiegoś niepublicznego przedszkola dla swojej córci. Niestety do żadnego publicznego się nie zakwalifikowała:(.
Czy ktoś słyszał jakieś opinie nt Przedszkola Omnibus na Greckiej lub Misio na Szwedzkiej? Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje, bo jakoś tak bez nich ciężko się zdecydować... wysyłać dziecko w ciemno. Dzięki forum prawie rok temu zdecydowaliśmy się na żłobek Serafinek. Decyzja trafiona. Córcia jest zadowolona i często mam problem, aby wyciągnąć ją do domu. Ciocie Gosia i Anitka mają w sobie dużo ciepła i radości, są bardzo opiekuńcze względem dzieci. Cioci Danusi już nie ma, ale jest catering "Pychotka", który bardzo sobie chwalę - odkąd jest, skończyły się problemy z bólem brzuszka. Dieta jest bardzo ciekawa i zróżnicowana. Pomimo ceny (fakt chyba najwyższej w okolicy), gorąco polecam. Wiem jednak, że na wrzesień nie ma już miejsc (ale jest lista rezerwowa). Pozdrawiam i czekam na opinie o przedszkolach
Marzena

Postprzez Kaska 17 cze 2013, o 16:41

Odpowiadam na komentarz" piszonki" - czytałam na temat przedszkola w Mokronosie, rzeczywiście fajnie wygląda, tylko...trzeba mieć czas, żeby pozwolić sobie (i dziecku!!!) rano na to, żeby jeszcze jechać 10 km odwożąc malucha do przedszkola. O której musiałabym budzić swego synka rano ( a jeszcze w swoim życiu będzie miał "okazje" do wstawania w środku nocy), żeby zdążyć na 8.00 do pracy, wcześniej (nie w stronę tzw. miasta) odwożąc go do przedszkola?
Wiem, że idea przedszkola integracyjnego jest wzniosła, ale słyszałam też opinie rodziców dzieci zdrowych uczęszczających do takiego punktu, nie zawsze pozytywne.
Właścicielka klubu Happy Kids obiecała, że jest na dobrej drodze w przekształcenie go w niepubliczne przedszkole, więc obiekcje „niesprawdzalności” poczynań będą rozwiane (mam nadzieję), bo przedszkole będzie objęte opieką kuratorium i sanepidu.
Kaska

Poprzednia stronaNastępna strona