Żłobek

Ogólna dyskusja o Muchoborze Wielkim - co zmienić, gdzie co jest, itp.
Re: Żłobek

Postprzez pogodynka 27 cze 2012, o 12:32

Chciałam tam oddać dziecko 1,5 roczne na 9h. Potwierdzam, że jest tam bardzo ładnie. Ze wszystkich żłobków które oglądałam, tam najbardziej mi sie podobało. Tylko w Fappy Kids czułam się naciągana na kasę, na stronie wtedy nie było napisane ile miała bym zapłacić za dziecko poniżej 20 m-ca życia, teraz jest i jeszcze bardzo wysokie wpisowe.

Ja moją odałam do Akademii Krasnoludka. Chodzi dwa tygodnie, jest na okresie adaptacji, aktualnie zostaje tam 8 h i niekiedy nie chce stamtąd wyjść. Narazie jestem zadowolna, choć to jeszcze za krótki okres czasu abym mogła coś więcej napisać.
pogodynka

Postprzez magi00 30 cze 2012, o 17:58

Witam,
jestem mamą 3,5 latki.Córa jest zachwycona Klubem Malucha Happy Kids - ja również. Najbardziej cenię przedszkole za to że:
- Panie dużo pracują z dzieciakami,- co chwilę nowe piosenki, wierszyki (także po angielsku), obrazki, wyklejanki, przedstawienia itp.
- atmosfera jest tu rodzinna, ciepła i bardzo domowa, córa z wielką radością i uśmiecham idzie do przedszkola i ciągle opowiada jak to jest wesoło!!!!
- zawsze wszystko jasne, Panie wszystko o dzieciakach mówią i wiedzą ( kto co jadł, ile spał itp.)
- codziennie maluchy są na dworze,
Zaznaczę jeszcze, że córcia chodziła wcześniej do innego przedszkola także prywatnego, zanim zdecydowałam się na zmianę na Klub Malucha przeszłam chyba wszystkie w okolicy przedszkola i bez porównania. Jak na razie jestem zachwycona i gorąco polecam. Najlepszą rekomendacją jest uśmiech córki!
magi00

Postprzez garym 30 cze 2012, o 23:24

znowu pozytywna opinia od osoby z jednym postem. Maćku, czy możesz skontrolować, czy np. te osoby nie piszą z tego samego IP?
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez Maciek 1 lip 2012, o 11:03

garym napisał(a):znowu pozytywna opinia od osoby z jednym postem. Maćku, czy możesz skontrolować, czy np. te osoby nie piszą z tego samego IP?

Z różnych, ale w dzisiejszych czasach żaden problem (np. każdy pracownik ma napisać komentarz z domu, komórki) :-)
Maciek
Administrator

Postprzez garym 1 lip 2012, o 17:33

można, ale z drugiej strony nie ma też co wpadać w skrajną podejrzliwość. Ktoś kto będzie zainteresowany, weźmie najwyżej to sam pod uwagę.
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez agastola 25 sie 2012, o 22:12

Przykre jest to doszukiwanie się spisku, no ale cóż niektórzy lubią sobie sami komplikować życie. Po prostu nie każdy ma czas tutaj co chwilę zaglądać.
agastola

Postprzez Serafinek zlobbek 6 paź 2012, o 23:18

Witam wszystkich rodziców i mieszkańców Muchoboru. Od niedawna przejęłam prowadzenie żłobeka "Serafinek" znajdującego się przy u.Pustej 32. Jako właściciel nie chcę zachwalać,ale zapraszam państwa do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: www.serafinek.pl czy też naszym profilem na facebooku https://www.facebook.com/ZlobekWroclaw
Jesteśmy młodą, kreatywną kadrą. Uwielbiamy dzieci i naszą pracę w tym miejscu. Zapewniamy profesjonalną opiekę przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wciąż się doszkala. Żłobek jest usytuowany w zacisznym miejscu koło rzeki Ślęży otoczony dużym ogrodem. Wszystkich zainteresowanych naszymi usługami prosimy o kontakt pod numerem telefonu 796-336-332 lub drogą mailową: zlobek.serafinek@gmail.com
Małgorzata Zołoteńka
Serafinek zlobbek

Postprzez mama1 22 paź 2012, o 09:04

Problem w tym, ze ani Serafinek, ani Pszczółki, ani żadna prywatna placówka wymieniona w wątku NIE JEST żłobkiem.

Żłobki znajdują się w rejestrze urzędu gminy:

http://bip.um.wroc.pl/wps/wcm/connect/7 ... OD=AJPERES

Pozostałe placówki nie są żłobkami, więc nie podlegają żadnym kontrolom, nie spełniają norm ustawy żłobkowej, podobnie jak słynna już placówka przy al. Lipowej, o której wszyscy niestety mogliśmy usłyszeć...
mama1

Postprzez garym 22 paź 2012, o 11:20

Bo takich w ogóle nie ma na naszym osiedlu. Rodzice którzy nie chcą wozić dziecka gdzieś dalej, zmuszeni są skorzystać z placówki żłobkopoodbnej. Dlatego tym bardziej potrzebna jest wymiana doświadczeń pomiędzy rodzicami. Ponieważ we wspomnianym ostatnio Serafinku przebywało dwoje moich dzieci, to krótka opinia z mojej strony.

pierwsze dziecko zaczynało chodzić do Serafinka gdy właścicielką była jeszcze pani Ania. Nie był to długi okres, ale wspomnienia mam jak najbardziej pozytywne. Serafinek nigdzie sie nie reklamował, a mimo zawsze miał pełne obłożenie. Informacje o nim rozchodziły sie poczta pantoflową, a na wolne miejsce trzeba było czekać czasem nawet kilka miesięcy.
Po jakimś czasie pani Ania odeszła i właścicielkami zostały panie opiekunki z Serafinka Magda i Ewa. Kadra czyli właścicielki + jeszcze jedna pani Magda nie zmieniła, więc jakość opieki nad dziećmi nadal była dobra. Pyszne obiadki dla dzieci gotowała pani Danusia.
Obydwoje moich dzieci bardzo chętnie chodziły do Serafinka. Dzieci z wyjątkiem dni deszczowych codziennie wychodziły na dwór, choćby na kilka minut.
Po odejściu pani Ani pogorszyły się natomiast warunki finansowe. oprócz podwyżki opłaty miesięcznej i wyżywienia, doszły dodatkowe opłaty co pół roku, a także za ogrzewanie w okresie zimowym. Ponadto, właścicielki zastrzegły sobie prawo do dwutygodniowej przerwy w okresie letnim, za którą tez trzeba było płacić, oraz dodatkowych dni wolnych w ciągu roku, ogłaszanych na zebraniach.

Po jakimś czasie pani Ewa otworzyła nowy oddział, a na jej miejsce zatrudniona została pani Dominika, równie ciepła dla dzieci jak pozostałe opiekunki.

W czerwcu tego roku pani Magda ogłosiła, ze wycofuje się z prowadzenia Serafinka. Wraz z panią Magdą odeszła też druga pani Magda, aczkolwiek z tego co mówiła, był to decyzja niezależna. W kadrze nie widzę też pani Dominiki, więc z dawnej kadry została tylko pani Danusia (od posiłków). Moja opinia może być więc nieaktualna. Z paniami Gosią i Anitą, miałem zbyt krótki kontakt, by wystawić obiektywną ocenę. Dziwi mnie trochę fakt, że kadra opiekunek ograniczona jest tylko do 2 osób.
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez pogodynka 22 paź 2012, o 12:15

Moje dziecko chodzi do Akademii Krasnoludka. Narazie jestem bardzo zadowolona. Dziecko chętnie mi tam zostaje.
pogodynka

Postprzez mama1 22 paź 2012, o 22:05

Garym, ale co cię dziwi. Przecież Serafinek nie spełnia przepisów ustawy żłobkowej, więc i ilość personelu na konkretną ilosć dzieci jest ograniczona (koszty!). A pani Danusia od posiłków to przez kogo jest kontrolowana? I ona i jej posiłki? A co będzie jak dojdzie do zatrucia? I kto ustalił prawidłowy ze względu na wiek jadłospis? Pani Danusia? Gdzie przepisy Hccp?
Bardzo dziwię się rodzicom, którzy posyłają dzieci do takich nikomu nie podległych placówek. Ryzykują zdrowie, czasem i życie własnych dzieci. I żaden to argument, ze na osiedlu nie ma ani jednego żłobka. Przecież rodzice pracują w róznych częściach miasta. Żłobek można znaleźć w okolicach pracy. Sama znam takich ludzi. Rodzice, zastanówcie się, gdzie posyłacie dzieci...
mama1

Postprzez sphinx 23 paź 2012, o 10:44

mama1 napisał(a):A co będzie jak dojdzie do zatrucia? I kto ustalił prawidłowy ze względu na wiek jadłospis? Pani Danusia? Gdzie przepisy Hccp?

No tak, bo takie rzeczy jak zatrucie czy kiepski jadłospis w publicznych żłobkach się nie zdarzają :) Bądźmy poważni. Regulacje i przepisy są ale to nie znaczy, że wszyscy ich przestrzegają. Jak kontrolerzy są tak kompetentni jak większość polskich urzędników to pewnie sami dobrze nie wiedzą co sprawdzają.

W sensie - nie demonizowałbym prywatnych placówek, bo nie ma kontroli państwowej. To nie jest dobra droga.
sphinx

Postprzez mama1 23 paź 2012, o 11:21

Owszem, zdarzają się, ale po to właśnie przechowuje się próbki itd. A jadłospis dla dzieci w wieku 1-3 lata jest ustalany zgodnie z normami żywieniowymi dla danego wieku, czego Panio Danusia czy inna tego typu osoba nie robi.
Ale są żłobki prywatne (niepubliczne), nie tylko państwowe, które podlegają kontrolom i takie należy wybierać.
mama1

Postprzez garym 25 paź 2012, o 22:24

Z tym wożeniem dzieci do żłobka w okolice pracy wcale nie jest wcale takie fajne. Jedno dziecko woziłem to mam doświadczenie.
Po pierwsze trudniej zawieźć wtedy dziecko czymś innym niż samochodem
Po drugie, narażamy dziecko na codzienne stanie w korkach.
Po trzecie, nawet jak jednemu rodzicowi pasuje, to drugiemu niekoniecznie, więc albo tylko jedno wozi, a przez to dziecko siedzi więcej w żłobku, albo narażamy się na dodatkowe komplikacje z dowożeniem

Dla mnie tych minusów jest za dużo. Może jak ktoś ma tylko jedno dziecko, to może sobie na coś takiego pozwolić, jak jest trójka jak u mnie to już nie za bardzo.

Co do ryzyka ze żłobkami nieoficjalnymi to rzeczywiście takie istnieje. Dlatego tak ważna jest wymiana informacji pomiędzy rodzicami obecnymi i tymi którzy wcześniej korzystali z usług żłobka. Natomiast nie popadajmy w absurd, że żłobki zarejestrowane dadzą cudowną opiekę, a w tych niezarejestrowanych to tylko będą się znęcać nad dzieciakami.
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez mama1 27 paź 2012, o 14:38

Jasne, ze nie, tylko trzeba pamietać, że placówki zarejestrowane po kwietniu 2011 i nie wpisanie do rejestru działają nielegalnie. Jeśli zmienił się właściciel to powstał nowy podmiot gospodarczy i również taka placówka powinna być wpisana do rejestru. Jeśli placówka wpisana nie jest, to znaczy, że nie spełnia założeń ustawy żłobkowej.
Wiesz, rozmawiałam z rodzicami dzieci z Lipowej. Rodzice polecali sobie tę placówkę, niczego złego nie zauważyli.
mama1

Poprzednia stronaNastępna strona