Szlaban, piloty, parkingi

Szlaban, piloty, parkingi

Postprzez Mateusz_C 23 maja 2017, o 21:58

Szlaban jaki jest, każdy widzi:) Dobrze, że już będziemy z niego korzystać. Pozdrawiam wszystkich z dzisiejszego spotkania:)
Mateusz_C

Re: Szlaban, piloty, parkingi

Postprzez przemo12 24 maja 2017, o 09:37

Niestety nie moglem byc na wczorajszym spotkaniu. Wczesniej nie zwrocilem na to uwagi ;) ale czy przypadkiem obok szlabanu nie powinna byc zamontowana jakas furtka dla ruchu pieszego, rodzicow z wozkami itd itp.
Na dzis wyglada na to ze bez telefonu trzeba bedzie przechodzic pod :)
przemo12

Postprzez SandraS 24 maja 2017, o 10:26

Jak szlaban jest opuszczony jest dużo miejsca, gdzie swobodnie można przejść z wózkiem, przejechać rowerem :)
SandraS

Postprzez przemo12 24 maja 2017, o 14:00

Dziekuje, jak widac trzeba bylo byc na spotkaniu :-)
przemo12

Postprzez SandraS 24 maja 2017, o 14:07

W piątek po południu szlaban zostanie uruchomiony ;)
SandraS

Postprzez mieszkaniec9 25 maja 2017, o 21:45

cześć,

na czym stanęło finalnie, jeśli chodzi o posiadaczy pilotów? Czy bedą to ostatecznie tylko właściciele miejsc postojowych, miejsc w garażu oraz właściciele komórek lokatorskich, czy po prostu każdy właściciel mieszkania?
mieszkaniec9

Postprzez Michal 26 maja 2017, o 10:58

Hej,

Z tego co zrozumiałem to pilota do szlabanu mogą dostać tylko posiadacze miejsc postojowych naziemnych oraz miejsc w garażu i/lub komórek.

Jeśli każdy właściciel mieszkania dostałby pilota to jest ryzyko nieograniczonego parkowania "na dziko", ale nie mnie to oceniać.

Pzdr, Michał
Michal

Postprzez SandraS 26 maja 2017, o 12:44

Póki co nie ma pilotów do szlabanu, bo został on zaprojektowany tak, że ma działać na tel. komórkowy. Dlatego do końca przyszłego tygodnia należy wysłać Pani Ilonie 3 nr telefonu na mieszkanie, które będą otwierałby szlaban, aby uniknąć sytuacji, że ktoś obcy będzie mógł go otwierać. Abyśmy mogli otwierać szlaban pilotem, należy go przeprogramować, bo będzie to pewnie niemały koszt. A jeśli chodzi o piloty, to Pani Ilona, pytała o dodatkowe piloty do otwierania bramy garażowej. Mogą je dostać zarówno posiadacze miejsc w garażu podziemnym jak i komórek lokatorskich, koszt ok. 100 zł.
SandraS

Postprzez bogdan 27 maja 2017, o 07:14

SandraS napisał(a):A jeśli chodzi o piloty, to Pani Ilona, pytała o dodatkowe piloty do otwierania bramy garażowej. Mogą je dostać zarówno posiadacze miejsc w garażu podziemnym jak i komórek lokatorskich, koszt ok. 100 zł.

100 zł za pilota??? 2-kanałowy pilot bardzo popularnego systemu firmy Elmes (nota bene mającej siedzibę na Avicenny) kosztuje 10 zł. Przypisanie pilota do centralki nie zajmuje nawet minuty.
Pozdrowienia!
Bogdan
bogdan

Postprzez szalonaga 12 cze 2017, o 15:20

Witam,
No na czymś developer jeszcze musi zarobić, mi Pani Izabela powiedziała cenę 150 zł za pilota jak chcieliśmy dodatkowy. Jeżeli przypisanie pilota jest proste i jego koszt jest faktycznie tak niski jak pisze Pan Bogdan, to ja bym poszła tą drogą :)
szalonaga

Postprzez bogdan 12 cze 2017, o 15:22

szalonaga napisał(a):No na czymś developer jeszcze musi zarobić, mi Pani Izabela powiedziała cenę 150 zł za pilota jak chcieliśmy dodatkowy.

Rozbój w biały dzień. :-) Jakiej firmy macie piloty (jest to zwykle podane na obudowie pilota)?
Pozdrowienia!
Bogdan
bogdan

Postprzez KamilZ 13 cze 2017, o 17:26

Podjadę jutro do firmy na Avicenny z moim pilotem do garażu i przedstawię sprawę. Powiem im, że chcę kupic dodatkowe piloty do szlabanu. Dowiem się, ile to będzie kosztować i moze uda się w tej całej sprawie omjnąć dewelopera i zarządcę. Wrócę do tematu z konkretami
KamilZ

Postprzez szalonaga 13 cze 2017, o 21:25

Panie Bogdanie, pilot który aktualnie posiadam jest wlasnie firmy Elmes.

@KamilZ dziękuje za zainteresowanie sprawą, oby tylko zaprogramowanie nie wymagało zgody developera.
szalonaga

Postprzez bogdan 14 cze 2017, o 07:45

szalonaga napisał(a):Panie Bogdanie, pilot który aktualnie posiadam jest wlasnie firmy Elmes.

Jeżeli macie takie piloty: http://www.elmes.pl/pl/produkty/pilot-dwukanalowy to w siedzibie Elmesa kosztuje 10 zł. w detalu.Nr tel. do Elmesa: 71 784 59 61
Instrukcje programowania są dostępne na stronach Elmesa. Np dla zestawów U2HS, U2HSL i U2HR tutaj: http://www.elmes.pl/sites/default/files ... biwuz8.pdf

Pozdrowienia od sąsiada z drugiej strony Kasiny. :-)
Pozdrowienia!
Bogdan
bogdan

Postprzez znak_drogowy 3 lip 2017, o 23:00

Osobiście nie jestem zainteresowany pilotem do szlabanu, ale chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt.
To, że ktoś nie ma miejsca parkingowego nie powinno go wykluczać z możliwości zakupu pilota do szlabanu.
Nie wiem czy zdają sobie Państwo sprawę z tego, ale mieszkający tutaj ludze m.in. robią zakupy mniejsze i większe, przyjeżdzają dostawy, mają dzieci (wózki) itp. Cieszy mnie fakt, że są kluczyki do bramy jak i to, że będzie można korzystać z telefonu, ale nie ukrywam, że jestem zaskoczony, że nie zostało to poddane głosowaniu, aby tylko właściciele miejsc parkingowych mieli w/w możliwość.

Będziemy mieszkać na tym osiedlu szmat czasu razem, dlatego apeluje o pewnego rodzaju empatię. Pewegno dnia Państwo mogą zostać postawieni w sytuacji wyszczególnionej na czerwono w mailu od zarządcy.

Nie wiem jak Państwo, ale ja lubię rzucić swobodne "dzień dobry", nawet jakby to miałobyć jedyne słowo, które wymienie z sąsiadem przez cały mój czas bycia w tej wspólnocie, tym bardziej, że w dziejszych czasach wszyscy dziwnie zgadzają się mieszkać w enklawach. A czy usłyszę zwrotkę... to już nie mi to oceniać.
znak_drogowy

Następna strona