Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Forum do dyskusji mieszkańców z Radą Osiedla
Re: Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Postprzez Lucky 10 lis 2017, o 11:02

Ad.2
fi 30 m, w całości na 2 działkach miejskich 13 i 46
http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&g ... nID=751308
wewnętrzny krąg fi ca. 25m

Nieźle to wpasowałeś, ale w takim przypadku i tak zabraknie miejsca na chodniki dookoła... Niestety tutaj to chyba zawsze znajdzie się jakiś powód aby uwalić dobry pomysł...

A na dodatek rondo nie musi być idealnym kołem

Racja. Ale wtedy jak urzędnik wyliczy ten promień 30m aby wydać opinię? To już wymagałoby zatrudnienia konsultanta ze specjalizacją matematyka stosowana ;-) Prościej i taniej jest odrzucić taki pomysł.

Pytanie dlaczego ruch autobusowy może sie odbywać na rondzie przy Mińska-Stanisławowska, jeśli jest mniej niż 30m średnicy?

Pewnie tam zrobili sobie odstępstwo od wymagań GDDKiA. Gdyby bardzo chcieli to tutaj też by sobie mogli takie odstępstwo zrobić, ale masz rację.. nikt nie ma motywacji do tego. Niestety.

Trochę dziwne jest, że miasto martwi się, że ciężarówki musiałyby nadkładać drogi a nie martwi się tym co się teraz dzieje na tym skrzyżowaniu. Już kiedyś dyskutowaliśmy o tym jak wyprowadzić ruch ciężarowy z osiedla, padały pomysły aby jeździły one wzdłuż torów między Krzemieniecką a Avicenny czy wręcz wprost z bazy Schenkera przez teren Tarcopolu do Avicenny. Ale ze względu na prywatne tereny nikt się tym nigdy nie zajmie, bo po co... Jeśli rondo też jest obecnie problemem nie do ruszenia, to chyba trzeba będzie zaczekać, aż wybudują drogę od mostu muchoborskiego do nowego cmentarza przy Avicenny. Wtedy być może ciężarówki mogłyby tamtędy jeździć w kierunku Mokronosu.
Lucky

Postprzez sofiker 10 lis 2017, o 22:22

kto powiedział że chodnika nie ma :)
http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&g ... nID=752604
fi 26m, jak na rondzie Mińska/Stanisławowska, koło kościoła, narysowałem tam, i przesunąłem tu. Jest rondo i dla Tirów, i dla MPK.
i przejście z wysepką do szkoły.
Jakby trochę spłaszczyć i porozciągać te koła do owali, nie koniecznie układać koncentrycznie.....
Tak sobie myślę, że student 2 roku budownictwa drogowego zrobiłby to lepiej, bo widać, że da się, łącznie z obliczeniem/podaniem właściwych promieni skrętów
sofiker

Postprzez Lucky 13 lis 2017, o 09:57

Bardzo ładnie to narysowałeś, brawo. Ale widzę, że wyszło 25 m średnicy.
Mnie tam przekonywać nie trzeba, że dałoby się to zrobić, problem cały czas z betonem urzędniczym, który nawet nie spróbuje coś z tym zrobić...

Powiększenie do 26 m dalej powinno się dobrze wpasować w działki miejskie i wg mnie to byłoby optymalne rozwiązanie, no ale urzędnicy marudzą, że 26m to tylko wyjątkowo i powinno być 30m. Więc co zrobić, aby ten wyjątek dało się także tutaj zastosować? Jakoś obok są nieprzepisowo wąskie chodniki na Stanisławowskiej i nikomu to nie przeszkadza (oprócz pieszych). No ale, żeby zrobić rondo, to od razu musi być "autostradowe"... Bez sensu.

Ostatecznie 30m rondo zmieściłoby się na działkach miejskich ale już bez chodników. Teksty typu wyburzanie sąsiednich domów są raczej słabe i myślę, że opcja z wykupem fragmentu terenu obok fryzjera powinna być wykonalna. Nie wiem jak takie procedury wyglądają i czy właściciel może nie chcieć sprzedać swojej działki, no ale przynajmniej można by spróbować. W kosztach całej inwestycji wykupienie kilkunastu m2 terenu byłoby znikomą częścią wydatków.
Lucky

Postprzez piszonka 13 lis 2017, o 15:27

jak tak czytam o problemach z rondem zastanawiam się czy musimy czekać na jakieś nieszczęście
ja na razie nie puszczam dzieciaka samego - po prostu się boję
boje się ze wejdzie pod TIRA - bo pomyśli ze kierowca go widzi - a dziecko przecież małe
co prawda tubylcy jeżdżą bardzo ostrożnie, ale popołudniami często pojawia się jakiś wariat przekraczający prędkość
może chociaż wymalować znaki na drodze "uwaga dzieci"?? szczególnie na avicenny w stronę stanisławowskiej?
piszonka

Postprzez JAREK G. 13 lis 2017, o 22:23

Dzień dobry.

1.Ja uważam,że jak dojdzie do tragedia to dopiero być może coś Miasto zrobi,ronda raczej nie wybudują ale pewnie ograniczą ruch ciężarówek poprzez skierowanie go gdzieś indziej .

Wniosek o namalowanie ostrzeżeń na jezdni to dobry pomysł i przy okazji będzie jeszcze możliwość aby po polemizować z Miastem w sprawie ronda. Do przyszłego poniedziałku powinienem sklecić jakieś kolejne pismo w sprawie. Jak ktoś ma jakieś argumenty , ale nowe takie na które się jeszcze nie powołaliśmy to proszę pisać , na pewno można zwrócić uwagę,że Miasto w odpowiedziach w ogóle nie przeanalizowało możliwości wykupu kawałka działki prywatnej aby był potrzebny obszar na budowę ronda.

2. Przy okazji sygnalizuję,że w dniu 15 listopada 2017 roku w godzinach od 18.00 do 19.00 mam dyżur w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Stanisławskiej 99. Zapraszam.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez Rakietowa 14 lis 2017, o 15:52

Witam. A czy jest możliwość namowy miasta na zamontowanie barierek odgradzających chodnik od ulicy wzdłuż ul. Stanisławowskiej ? Przynajmniej po jednej stronie ulicy. Innym pomysłem jest wybudowanie spowalniaczy na ulicy Stanisławowskiej. Czy był już poruszany ten temat? O tragedię nie trudno... Tą drogę pokonuje olbrzymia ilość dzieci...
Rakietowa

Postprzez kasinafan 14 lis 2017, o 16:50

sofiker napisał(a):http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&g ... nID=752604
fi 26m, jak na rondzie Mińska/Stanisławowska, koło kościoła, narysowałem tam, i przesunąłem tu. Jest rondo i dla Tirów, i dla MPK.
i przejście z wysepką do szkoły.
Jakby trochę spłaszczyć i porozciągać te koła do owali, nie koniecznie układać koncentrycznie.....
Tak sobie myślę, że student 2 roku budownictwa drogowego zrobiłby to lepiej, bo widać, że da się, łącznie z obliczeniem/podaniem właściwych promieni skrętów

jest też wyjazd z posesji wielorodzinnej nr 50 wprost na rondo... i myślisz, że takie rozwiązanie ktokolwiek zaakceptuje? Nie sądzę.
Kiedyś urząd podawał statystyki dotyczące wypadkowości na tym skrzyżowaniu. One są znikome albo żadne. A główna wina tego, ze skrzyżowanie jest zakorkowane leży nie po stronie jego wyglądu a tirów wyjeżdżających z bazy na Krzemienieckiej i ruchu obok szkoły.
kasinafan

Postprzez Lucky 14 lis 2017, o 17:21

A czy jest możliwość namowy miasta na zamontowanie barierek odgradzających chodnik od ulicy wzdłuż ul. Stanisławowskiej ? Przynajmniej po jednej stronie ulicy. Innym pomysłem jest wybudowanie spowalniaczy na ulicy Stanisławowskiej.

Jeśli chodzi o fragment Stanisławowskiej przy szkole, to temat barierek, słupków itp już był przerabiany i miasto twierdzi, że się nie da, bo pozostanie zbyt mało miejsca na chodniku dla pieszych (już teraz ten chodnik w niektórych miejscach jest zbyt wąski w stosunku do norm). Chodzi o to, że barierek nie można zamontować na samej krawędzi tylko należy zostawić dodatkową skrajnię od strony ulicy, więc chodnik zmniejsza się wtedy o jakieś 30-50 cm..

Spowalniacze przy szkole są, ale tam i tak wszyscy jeżdżą powoli, bo stoją w korku... Na "głównej" części Stanisławowskiej spowalniaczy nie ma i pewnie nie będzie, z uwagi na ruch autobusów. Choć da się zrobić takie progi, przez które autobusy przejeżdżają bez problemu a osobowe muszą zwolnić, to chyba jeszcze do Wrocławia ta kosmiczna technologia nie dotarła.
Lucky

Postprzez JAREK G. 16 lis 2017, o 00:29

Dzień dobry.

Dziś w Zarządzie Inwestycji Miejskich rozmawiano o zakresie realizacji projektu nr 503 z WBO 2017, którego ja jestem liderem. Przypominam, że jest to projekt dotyczący boiska przy ul. Trawowej.

Miasto nie chce zrealizować tego projektu zgodnie z wolą lidera oraz 590 mieszańców ,którzy oddali na projekt swoje głosy. Projekt został zgłoszony i przeszedł poprawną weryfikację zgodnie z zasadami WBO 2017 Jeżeli w dyskusji brał udział przedstawiciel samorządu osiedlowego jak to podano w komunikacie na fejsbuku i wyrażał zdanie w sprawie to jest to jego indywidualne spojrzenie na sprawę.W sprawie wniosłem oświadczenie, treść do poczytania tutaj
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_5 ... c99fc9.pdf
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 20 lis 2017, o 23:57

Dzień dobry.

W załączeniu przedstawiam odpowiedzi UM na moje petycje w sprawie
- budowy łącznika drogowego od ul.Stanisławowskiej do ul.Avicenny
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_6 ... 9eafb6.pdf

- budowy na osiedlu żłobka publicznego
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_b ... 69e871.pdf

http://bip.um.wroc.pl/petycje/3/10

Na rozpatrzenie czeka jeszcze petycja w sprawie zrealizowania inwestycji "Trasa Muchoborska" (droga łącząca bezpośrednio rondo Pileckiego z ul. Klecińską).
JAREK G.

Postprzez piszonka 21 lis 2017, o 09:13

A wracając do ruchu na Stanisławowskiej/Avicenny/Trawowej - czy było kiedyś zapytanie o możliwości ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych w określonych godzinach np. 7:00-9:00. Dzisiaj godzina 7:50 jechały prawie pod rząd 3 duże ciężarówki. Aż strach patrzeć jak te dzieciaki przechodzą przez jezdnię przed nimi...
piszonka

Postprzez JAREK G. 22 lis 2017, o 00:14

Dzień dobry.

1. Odpowiadając na powyższy post : takie zapytanie jakiś czas temu wysłała obecna Rada Osiedla do firmy Schenker ale nie wiem czy jakaś odpowiedź została udzielona.
Jakby co to zbieram /pamiętam o tym/ kolejne uwagi do wniesienia następnego pisma w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Stanisławskiej i Trawowej.

2. Jakiś czas temu jeden z portali informacyjnych podał informację o tym,że na ul. Wańkowicza zostanie wybudowane nowe osiedle wielorodzinne :
https://investmap.pl/artykul/artykuly,w ... nne,132902

Jedna z 52 stron postępowania wystąpiła do Miasta o ustalenie warunków zabudowy dla planowanej inwestycji i Miasto odmówiło ustalenia warunków zabudowy dla terenu gdzie inwestycja miała by powstać. Głównym powodem jest brak wystarczającej infrastruktury drogowej. Oczywiście strony postępowania maja prawo złożenia odwołań także nie jest przesądzone, że inwestycja nie powstanie.

3.Na Osiedlu działają społeczni aktywiści , którzy mają na uwadze dobro i bezpieczeństwo mieszkańców , swoje uwagi i wnioski samodzielnie kierują do organów administracyjnych Miasta :
- Pan Roman. Dostrzega ,że na osiedlu w sposób nieprawidłowy są zaparkowane samochody tzn. w taki sposób ,że piesi nie mają możliwości swobodnego poruszania się po chodniku. Sygnalizuje popełnione wykroczenia Straży Miejskiej ale ta umarza postępowania motywując to tym,że chodniki i ulice gdzie doszło do wykroczeń są terenami pod prywatnym Zarządem i aby Straż Miejska mogła nałożyć mandat przed wjazdem na taki teren musiał by zostać umieszczony znak D-52 Strefa ruchu.

- Marcin Mękarski ( radny osiedlowy kadencji 2013/2017) złożył w Mieście pismo zatytułowane petycja w sprawie usprawnienia ruchu w okolicy ul.Strzegomskiej i Muchoborskiej. Miasto pismo zakwalifikowało jako wniosek
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_9 ... 80479d.pdf

4.Miasto zaprasza liderów, społeczników, lokalnych aktywistów, radnych osiedlowych na spotkanie, na którym zostanie podsumowana obecna edycja budżetu obywatelskiego oraz odbędzie się dyskusja na temat jak powinno wyglądać WBO 2018. Miasto przekaże też o ważne informacje o oczekiwanych zmianach i sposobach ich wdrożenia.
Spotkanie odbędzie się 1 grudnia 2017 r. w godz. 17.00 - 20.00

MIEJSCE: Barbara, ul. Świdnicka 8b

Co w ramowym programie?
1. Plusy - minusy WBO 2017
2. Jakie zasady dla nowej edycji WBO 2018?
Nowości:
3. Zabytkowe WBO - dodatkowe środki na ochronę śladów przeszłości - miejsc ważnych dla wrocławian. Pilotaż programu we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków.
4. Rozmowy warsztatowe - stolikowe. Możliwość zgłaszania propozycji. Odpowiemy na Wasze pytania, wątpliwości.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie https://www.wroclaw.pl/rozmawia/poprawiamy-wbo

Osoby chętne do uczestnictwa w spotkaniu prosi się o zgłaszanie obecności na formularzu znajdującym się na stronie.

5.Pani prof. Alina Drapella-Hermansdorfer przygotowała projekt pt. Pakt Ślezański. Projekt ten promuje uwzględnienie w Studium dla Wrocławia zagospodarowanie rzeki Ślezy i terenów zieleni przylegających do rzeki.
W dniu 15.11.2017 r. na zaproszenie Rady Osiedla Oporów odbyło się spotkanie z przedstawicielami Rad Osiedli położonych wzdłuż rzeki Ślęza.( przedstawiciela Rady Osiedla Muchobór Wielki nie było ale mamy jeszcze możliwość dołączenia do paktu).

Przedstawiciele Rad Osiedli , którzy byli na spotkaniu zgodnie poparli ten projekt i zadecydowali o wspólnych staraniach celem jego realizacji. Podjęto stosowne uchwały, które zostały skierowane do władz miasta Wrocławia.

http://oporow.info/dokumenty/viewcategory/8-pozostale
JAREK G.

Postprzez Krzyś 22 lis 2017, o 11:49

JAREK G. napisał(a):Dzień dobry.
- budowy na osiedlu żłobka publicznego
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_b ... 69e871.pdf

Ta odpowiedź pięknie dowodzi, że odpowiednio manipulując liczbami, można udowodnić co się chce....
Oczywiście w ujęciu procentowym Jagodno "ma gorzej", ale przecież gdybyśmy patrzyli na liczbę dzieci
pozostających bez opieki, to na Muchobrze Wielkim będzie ich 648, a na Jagodnie "jedynie" 487.
Zatem to na Muchoborze bardziej potrzebujemy żłobka.

Inną rzeczą jest, że nie powinniśmy liczyć dzieci w wieku do lat 3, a tylko te, urodzone w tym roku - bo oczywistym jest, że po
wybudowaniu żłobka dzisiejsze trzylatki już będą w przedszkolach.

Żenujące jest też myślenie typu "Inni mają gorzej, więc nic nie dostaniesz".
Krzyś

Postprzez JAREK G. 27 lis 2017, o 22:28

Dzień dobry.

W ramach utrzymania więzi i komunikacji z Mieszkańcami Osiedla przedstawiam co następuje :

1.W dniu 29 listopada 2017 roku od godziny 18.00 odbędzie się VII sesja rady osiedla Muchobór Wielki.

Na mój wniosek w planie zostały uwzględniane dwa tematy ,które przekazał mi do rozpatrzenia przez Radę mieszkaniec Osiedla pan Roman :

-Stanowisko Rady w sprawie oznakowania dróg wewnętrznych na osiedlu S.M Cegiełka znakami D-52 „strefa ruchu”,
-Stanowisko Rady w sprawie parkowania samochodów na skrzyżowaniu ul. Greckiej i Stanów Zjednoczonych (w pobliżu SP nr 28),

Wniosek do Straży Miejskiej o regularne kontrole poprawności parkowania na ulicy Wańkowicza nie został uwzględniony .

W planie obrad jest też pkt.5. "Stanowisko Rady w sprawie zobowiązania Radnego Jarosława Górala do przestrzegania statutu ". Zapewniam Państwa ,że mandat radnego wykonuje zgodnie z prawem a w/w stwierdzenie to oszczerstwo i pomówienie .

Pomimo prośby o wyjaśnienie kto jest autorem tego wniosku Przewodniczący Rady oraz inni radni nie udzielili mi na razie żadnych wyjaśnień . Komuś z członków rady bardzo nie podoba się moja działalność , zależy komuś na tym abym utracił mandat radnego .

Na sesję rady zapraszam Mieszkańców , tylko zwracam uwagę ,że zgodnie ze stanowiskiem Rady Osiedla Muchobór Wielki ( z moim zdaniem przeciwnym ) mieszkańcy Osiedla mogą przysłuchiwać sie obradom ale nie mają prawa głosu .
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 4 gru 2017, o 23:21

Dzień dobry.
Na Osiedlu znajdują sie osoby samotne, starsze , rodziny w trudnej sytuacji życiowej. W związku z Świętami Bożego Narodzenia Parafialny Zespół Caritas pragnie obdarować takie osoby , rodziny paczkami żywnościowymi. W tym celu organizowana jest zbiórka żywności oraz artykułów chemicznych. Artykuły można przynosić do 16 grudnia do kancelarii parafialnej w jej godzinach otwarcia. http://www.parafiamuchoborwielki.pl/ind ... ncelaria11
Serdecznie zachęcam do udziału w akcji.
JAREK G.

Poprzednia stronaNastępna strona