Koncesja na alkohol - Żabka przy Trawowej


Forum do dyskusji mieszkańców z Radą Osiedla
Koncesja na alkohol - Żabka przy Trawowej

Postprzez trox 22 lis 2018, o 18:28

Jakieś 5 lat temu w wątku "Platforma Wymiany Informacji z Zarządem Osiedla" była informacja:
[...] Do Zarządu Osiedla wpłynęło pismo ze Wspólnoty Mieszkaniowej "Osiedle Morelowe" w sprawie zakłóceń spokoju,ciszy nocnej ,porządku publicznego przez osoby robiące zakupy(zakupujące w szczególności alkohol) w w ciągu handlowym Trawowa 17-71.Temat będzie podjęty przez Radę na najbliższej sesji Rady. [...]

Ktoś pamięta jaki był wynik dyskusji w temacie?
Pytam ponieważ dłuższy czas było w miarę spokojnie ale dzisiaj w Żabce przy ul. Trawowej znów pojawił się na półkach alkohol, tak wiec prawdopodobnie wyprosili koncesję (i co zawsze idzie w parze, powrót meneli na deptak przy Trawowej).
Czy właściciel już ma zgodę Zarządu Os. Morelowego?
Rozumem, że koncesję na sprzedaż alkoholu też dostał od miasta bez problemu, nawet gdy przedszkole obok?
trox
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 sty 2010, o 20:42

Re: Koncesja na alkohol - Żabka przy Trawowej

Postprzez JAREK G. 22 lis 2018, o 22:45

Dzień dobry.
Wtedy Rada Osiedla, wystosowała pismo do KP Wrocław Fabryczna i policja monitorowała sytuację.Wtedy chodziło o Żabkę oraz sklep Aligator .Od tamtej pory nie było problemu.

"Rozumem, że koncesję na sprzedaż alkoholu też dostał od miasta bez problemu, nawet gdy przedszkole obok?"

Ja wypowiem się tylko na temat dotyczący Miasta.
Nie było uwag krytycznych to dostał bez problemu.Wiem ,że łatwo tak pisać ale taka jest rzeczywistość. Nie ma skutecznych metod informowania społeczeństwa o takich postępowaniach. Akurat Rada Osiedla dyskutowała nad tą koncesją na ubiegłej sesji i wydaliśmy pozytywną opinie, ja też byłem za.Decyzję taką podjęliśmy bo jak napisałem , nie było przesłanek aby decyzja była inna.Podobną decyzję podjęła pewnie także Straż Miejska, która także wypowiada sie na temat udzielenia koncesji. Swoją opinię opiera pewnie na tym ile jest interwencji w okolicy danego sklepu.

Miasto może cofnąć zezwolenie na sprzedaż alkoholu w przypadku:
1) nieprzestrzegania określonych w ustawie zasad sprzedaży napojów alkoholowych, a w szczególności:
a) sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt lub pod zastaw,
b) sprzedaży i podawania napojów alkoholowych z naruszeniem zakazów określonych w art. 14 ust. 3 i 4 u.w.t., chodzi o zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w ośrodkach szkoleniowych, a także zakaz sprzedaży i podawania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w domach wypoczynkowych,
2) nieprzestrzegania określonych w ustawie warunków sprzedaży napojów alkoholowych,
3) powtarzającego się co najmniej dwukrotnie w okresie 6 miesięcy, w miejscu sprzedaży lub najbliższej okolicy, zakłócania porządku publicznego w związku ze sprzedażą napojów alkoholowych przez dany punkt sprzedaży, gdy prowadzący ten punkt nie powiadamia organów powołanych do ochrony porządku publicznego,
4) wprowadzenia do sprzedaży napojów alkoholowych pochodzących z nielegalnych źródeł,
5) przedstawienia fałszywych danych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 111 ust. 4 u.w.t., chodzi o obowiązek złożenia, do dnia 31 stycznia, pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim,
6) popełnienia przestępstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez osobę odpowiedzialną za działalność przedsiębiorcy posiadającego zezwolenie,
7) orzeczenia, wobec przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną albo wobec osoby odpowiedzialnej za działalność przedsiębiorcy posiadającego zezwolenie, zakazu prowadzenia działalności gospodarczej objętej zezwoleniem.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.
 
Posty: 679
Dołączył(a): 29 kwi 2009, o 22:29

Re: Koncesja na alkohol - Żabka przy Trawowej

Postprzez trox 23 lis 2018, o 00:22

Dziękuję za odpowiedź.
Akurat Rada Osiedla dyskutowała nad tą koncesją na ubiegłej sesji i wydaliśmy pozytywną opinie

Skoro Rada głosowała "za", to pozostaje mi zaprosić na zakupy. W niedzielę też otwarte, więc nie trzeba kupować na zapas! :-)
Wtedy [2013] Rada Osiedla, wystosowała pismo do KP Wrocław Fabryczna i policja monitorowała sytuację.Wtedy chodziło o Żabkę oraz sklep Aligator .Od tamtej pory nie było problemu.

Niech zgadnę, nie było problemu bo nie było sprzedaży alkoholu? Aligator od dawna nie istnieje, a Żabka nie sprzedawała alkoholu.
Prośba, jak tylko pojawią się skargi do Rady Osiedla od mieszkańców ul. Trawowej na nocne awantury pod sklepem, lub wzrośnie ilość kradzieży w okolicznych klatkach schodowych, to proszę stanąć (najlepiej przed lustrem!) i powiedzieć "no tak, ktoś wydał pozytywną opinię!"
:-/
trox
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 sty 2010, o 20:42

Re: Koncesja na alkohol - Żabka przy Trawowej

Postprzez JAREK G. 24 lis 2018, o 11:52

Czepiasz się Rady Osiedla ( pisze na ty chyba sie nie obrazisz) ale całkowicie bez podstawnie.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości stanowi, że sprzedaż napojów alkoholowych może być prowadzona wyłącznie na podstawie zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta , który uzależnia uzyskanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu w punkcie zlokalizowanym w budynku wielorodzinnym od pisemnej zgody właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora budynku. Pisze "UZALEŻNIA" , nie pisze "może uzależnić".

Zdanie waszej wspólnoty ma większa wagę( wręcz decydującą) niż zdanie Rady Osiedla czy nawet Straży Miejskiej.

Można jeszcze samemu sobie sprawdzić czy wasza wspólnota miała prawo samodzielnie podjąć decyzję czy powinni się wypowiedzieć mieszkańcy np. poprzez Uchwałę.Należałoby jeszcze odpowiedzieć na pytanie jaką funkcję pełni zarządca w waszej wspólnocie. Czy powierzono mu zarząd w trybie art. 18 http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9940850388 (jeżeli to duża wspólnota)? W razie twierdzącej odpowiedzi - jakie kompetencje wynikają z umowy o zarządzanie.

Proszę także aby w związku z funkcjonowaniem lokali handlowych na ul.Trawowej nie wysyłać skarg do Rady Osiedla. Jeżeli taka skarga wpłynie do nas i będzie podpisana to prześlemy ją( będę o to wnioskował) do KP Fabryczna z wnioskiem o przesłuchanie wnoszącego pismo na okoliczność zawartych tam faktów i zainicjowanie odpowiedniego postępowania. Pism anonimowych nie rozpatrujemy. Rada Osiedla może zainterweniować w takiej sprawie dopiero jak uzna,że odpowiedni organ ,który powołany jest do załatwienia sprawy nie reaguje albo reaguje opieszale albo źle załatwia sprawę.( tak było 5 lat temu).
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.
 
Posty: 679
Dołączył(a): 29 kwi 2009, o 22:29


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Ekipa    Usuń wszystkie ciasteczka    Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]
 
cron