Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Forum do dyskusji mieszkańców z Radą Osiedla
Re: Komunikacja radnego Jarosława Góral z Mieszkańcami .

Postprzez JAREK G. 5 paź 2017, o 21:05

Dzień dobry.

Bardzo dobre argumenty.Oczywiście ,że ochotę mam i w poniedziałek , w formie pisemnej , w ramach dyskusji , zasygnalizuje nadawcy Petycji te uwagi .

Ja ze zgrozą patrzę nieraz co dzieje się na tym skrzyżowaniu , szczególnie w godzinach rannych , na przykładzie Osiedla Maślice zaprosiłem do wspólnej wizji na tym skrzyżowaniu Panią wiceprezydent Wrocławia , Magdalenę Piasecką . Ale chyba zaproszenie pozostało bez echa ...
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez generix 6 paź 2017, o 08:21

Witam,
Ewidentnie Miasto nie chce się brać za to skrzyżowanie, zasłaniając sie przepisami.
jednak jest nadzieja na to aby tam zrobić to "rondo".
w poniższych linkach moje wyliczenia wielkości ronda pod kościołem, i tego co miałoby powstać (wraz z granicami działek - z geoportalu). Może sie przyda.
Jarku, życzę wytrwałości w tej nierównej walce i powodzenia. Wierzymy w Ciebie ;).

https://drive.google.com/file/d/0ByZ5ds ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0ByZ5ds ... sp=sharing
generix

Postprzez JAREK G. 7 paź 2017, o 20:37

W Hali Ludowej odbył się dzisiaj kongres Rad Osiedli. Przedstawiciele wybranych pod koniec kwietnia 48 rad osiedli dyskutowali z prezydentem Dutkiewiczem o pomysłach poprawy życia w mieście. Padło mnóstwo obietnic ze strony magistratu. - "Przypadkowo na rok przed wyborami, obietnice sypią się z rękawa. Rafał Dutkiewicz ze swoją ekipą właśnie obiecują, że teraz zrobią wszystko i jeszcze więcej! Ale po 2018 roku - komentuje na gorąco Tomasz Owczarek z Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego." Przychylam się do tego zdania.

Radę Osiedla Muchobór Wielki reprezentowało 8 radnych . Prezydent na Kongresie wymieniał inwestycje , które miasto zrealizuje w przyszłym czasie na Osiedlach, wymienił kilka Osiedli , wśród wymienionych nie było Muchoboru Wielkiego.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomos ... ,12556784/

Ja jestem trochę poirytowany tym,że Prezydent obiecał Osiedlu Jagodno podjęciem prac projektowych w sprawie budowy linii tramwajowych. Nasze Osiedla o wiele wcześniej niż Jagodno zaczęło starać się o tramwaj .Sama Rada Miasta w przeszłości dostrzegła,że w pierwszej kolejności linia tramwajowa powinna zostać wybudowana w kierunku Muchoboru Wielkiego.

Uchwała Rady Miejskiej Wrocławia w sprawie uchwalenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia - L/1467/10. uchwalona 20 maja 2010
„Podsystem tramwajowy zapewniać ma sprawny transport pasażerów wewnątrz miastaw relacjach, w których występująduż potrzeby przewozowe. Wyznacza się przebieg nowych tras w kierunku: Gaju, Kozanowa i Maślic Małych, Gądowa Małego, Nowego Dworu i Muchoboru Wielkiego, Kleciny, Oporowa, Psiego Pola oraz Księża Wielkiego.”
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 8 paź 2017, o 13:17

Dzień dobry.

Na początek zwracam się z prośbą do społeczeństwa Muchoboru Wielkiego .

Ma ktoś z Państwa do oddania niepotrzebny komputer stacjonarny ( z jakimś nowszym oprogramowaniem) i używaną pralkę automatyczną.

O pomoc w pozyskaniu tych sprzętów poprosiła mnie rodzina mieszkająca przy ul. Stanisławskiej we Wrocławiu . Jest to rodzina składająca się z czterech osób, wszyscy członkowie rodziny mają orzeczenia o niepełnosprawności umysłowej .

Jeżeli ktoś z Państwa miałby do oddana wymienione sprzęty , proszę o kontakt , transport zapewniam ja.
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 11 paź 2017, o 22:56

Dzień dobry.

1. Odbyła sie VI sesja rady na której przedyskutowano tematy,które mi zgłosili Mieszkańcy .

-Wniosek Mieszkanki osiedla Pani Magdaleny :
Zagospodarowanie nabrzeża potoku Kasina, utworzenie traktu spacerowego na odcinku od kładki znajdującej się przy sklepie budowlanym przy ul. Stanisławowskiej do mostu nad potokiem przy ul. Przedświt.

Decyzja Rady : radny Jarosław Góral przekaże zainteresowanej ,że proponowany trakt można zgłosić w ramach WBO 2018 , Rada rozpatrzy ponownie wniosek przy składaniu Kart Zadań Inwestycyjnych na 2018 rok.

-Wniosek Mieszkańca osiedla Pana Romana :
Wniosek o objęcie osiedla strefą zamieszkania (pierwszeństwo pieszego i prędkość max 20 km/h ). Rada Osiedla powinna wystosować odpowiednie pismo do Policji o przedstawienie planu na regularne kontrole prędkości, oraz do straży miejskiej o plan kontroli prawidłowego parkowania, w celu ochrony życia i zdrowia niechronionych uczestników ruchu, z naciskiem na szybkie wprowadzenie i kontrolę tych planów.

Decyzja Rady : Ze względu na charakter osiedla oraz to,że przez Osiedla prowadzą drogi tranzytowe nie ma możliwości wprowadzenia na Osiedlu ograniczenia prędkości do 20 km/h . Nie ma na Osiedlu miejsc ,gdzie w bezpieczny sposób oraz bez powodowania zatorów drogowych można w swobodny sposób dokonać kontroli pojazdów przez uprawnione służby. ( tu były głosy odmienne,że co to ma do znaczenia, w razie ujawnienia wykroczenia policja powinna zatrzymać pojazd w dogodnym miejscu, nawet poza granicami naszego osiedla,nie przekonało to większości ) . Jedynie zostanie sporządzona lista ulic gdzie dochodzi do nagminnego parkowania na chodnikach w sposób utrudniający ruch pieszych i takie pismo zostanie wysłane do Straży Miejskiej.

2.Moje pismo zainspirowane dodatkowymi uwagami w sprawie ronda na Trawowa / Stanisławowska .
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_c ... 2e908d.pdf
JAREK G.

Postprzez JAREK G. 16 paź 2017, o 21:29

Dzień dobry.

Przedstawiam dla Państwa do zapoznania :
- odpowiedź UM na mój wniosek o podanie terminu rozpoczęcia remontu łącznika drogowego od ul.Stanisławowskiej do ul.Avicenny oraz wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na ul. Stanisławowskiej .
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_6 ... 93039a.pdf

- odpowiedź na mój wniosek w sprawie utowrzenia na Osiedlu punktu sprzedaży biletów tradycyjnych MPK
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_8 ... 07f19b.pdf

- mój wniosek aby w godzinach pomiędzy 7.00 a 8.00 linie autobusowe nr 107 i 119 były obsługiwane przez autobusy o większej pojemności niż do tej pory
https://docs.wixstatic.com/ugd/be7eac_9 ... 2b9f3d.pdf
JAREK G.

Poprzednia strona