Platforma Wymiany Informacji z Przewodniczącym Zarządu Osied

Forum do dyskusji mieszkańców z Radą Osiedla
Re: Platforma Wymiany Informacji z Przewodniczącym Zarządu Osied

Postprzez krzychol38 29 cze 2017, o 10:55

Dzięki za odpowiedź. Podlinkowany post jest z czerwca 2016 roku. Czy ówczesne propozycje były zgłaszane na 2017 rok? Jeżeli tak, to rozumiem że obecnie można zgłaszać propozycję na projekty na 2018r. Ponawiam pytanie, w jaki sposób taką propozycję można zgłosić? Chciałbym zwrócić uwagę, że na Osiedlu Graniczna mieszka obecnie 1000 rodzin (średnio 3000 osób) a pod koniec lipca zostanie oddany kolejny budynek i liczba wzrośnie o 200 rodzin. Jest to znacząca część całego osiedla Muchobór Wielki, a mam wrażenie, że z racji na położenie jest pomijana we wszelakich dyskusjach.
krzychol38

Postprzez JAREK G. 29 cze 2017, o 18:12

krzychol38 napisał(a):Czy ówczesne propozycje były zgłaszane na 2017 rok?

Tak, wybraliśmy i zgłosiliśmy trzy n/w :
- budowy kładki nad rz. Ślężą, połączenie ul. Trawowej z ul. Francuską,
- budowy przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego wraz z azylem przez ul. Awicenny przy wlocie ul. Pińskiej , budowa drogi dla rowerów na odcinku od ul. Pińskiej do Trawowej ,
- remontu drogi łączącej ul. Stanisławowską z Awicenny w celu poprawy obsługi komunikacji do szkoły i przedszkoli.
Ta ostatnia propozycja będzie realizowana.

krzychol38 napisał(a):Jeżeli tak, to rozumiem że obecnie można zgłaszać propozycję na projekty na 2018r. Ponawiam pytanie, w jaki sposób taką propozycję można zgłosić?

Pisałem już wcześniej. Rada Osiedla na sesji w dniu 22 czerwca 2017 wybrała spośród propozycji zgłoszonych przez Radnych trzy propozycje.

krzychol38 napisał(a):że na Osiedlu Graniczna mieszka obecnie 1000 rodzin

krzychol38 napisał(a):że z racji na położenie jest pomijana we wszelakich dyskusjach

Dyskutujemy wtedy gdy ktoś "rzuci" temat do dyskusji .
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez Lucky 30 cze 2017, o 08:20

Rada Osiedla na sesji w dniu 22 czerwca 2017 wybrała spośród propozycji zgłoszonych przez Radnych trzy propozycje.

Skoro już zostały wybrane, to dlaczego nie napiszesz wszystkim jaka była ta decyzja?

akie to inwestycje to o tym, zgodnie z ustaleniami na sesji , poinformuje w przyszłości ktoś z władz Rady Osiedla.

Po co robić z tego teraz tajemnicę? To trochę niepoważne, biorąc pod uwagę, że zostaliście wybrani przez mieszkańców i dla tych mieszkańców powinniście działać.
Chyba jeszcze nie zapomnieliście swoich haseł wyborczych :-/

@garym
ruchy pozorne, robią coś co i tak nie jest weryfikowalne. Nikt nie będzie kontrolował, czy ciężarówki jeżdżą tranzytem, czy też do Schenkera.
Lepsze rozwiązanie to skierowanie ciężarówek na Krzemieniecką i dalej w Klecińską. Albo wybudować bezpośrednie połączenie od Schenkera do Awicenny.

Oczywiście, że lepsze, ale czy jest w ogóle jakaś szansa, na którąś z opcji? Czy RO może coś w tej sprawie zrobić?
Jeśli chodzi o skierowanie ciężarówek w stronę FAT to wydaje mi się, że nie jest to niemożliwe. Przy odpowiednim nasileniu pism i petycji może ktoś by się zastanowił i ustawił odpowiednie znaki.
Połączenie Schenkera z Avicenny wymaga inwestycji i sporych kosztów, których pewnie nikt nie będzie chciał ponieść, skoro teraz wszystko działa...Ale to takie krótkowzroczne myślenie.
Lucky

Postprzez krzychol38 30 cze 2017, o 08:23

Wydaje mi się że właśnie taki temat rzuciłem. Był Pan kiedyś na naszym osiedlu? Zapraszam po godzinie 16tej. Koniecznie autem. Prosze spróbować bezpiecznie przejechac i zaparkować. Auta poustawiane na skrzyzowaniach bo nie ma miejsca do parkowania. A i tak wiele aut stoi na LM. W momencie gdy proszę Rade o pomoc w staraniach o drogę dostaje zbywcze odpowiedzi. Skoro propozycje są zgłaszane przez Radnych to zrozumiałym jest że do Radnych zgłaszają je mieszkańcy, tak jak to było właśnie z Rondem.

Bardzo proszę o zainteresowanie sie tematem, który jest dla nas bardzo ważny.
krzychol38

Postprzez JAREK G. 30 cze 2017, o 11:07

@Lucky
"Po co robić z tego teraz tajemnicę? To trochę niepoważne, biorąc pod uwagę, że zostaliście wybrani przez mieszkańców i dla tych mieszkańców powinniście działać. Chyba jeszcze nie zapomnieliście swoich haseł wyborczych"

Zgadzam się z tym poglądem. Władze Rady Osiedla gdy uznają za stosowne poinformują społeczeństwo Muchoboru o podjętych decyzjach, wystąpieniach Rady i otrzymanych odpowiedziach od Miasta. Tak zadecydowała większość obecnych na sesji w dniu 22 czerwca 2017 radnych.

Co do Osiedla Graniczna to jeżeli Rada ma podjąć jakieś działania to musi wpłynąć wniosek , który będzie rozpatrzony na najbliższej sesji Rady we wrześniu.

Wniosek można zgłosić osobiście podczas dyżuru Rady , meilem albo pisemnie. Trzeba podać imię, nazwisko, adres.

Problemy motoryzacyjne występują na całym osiedlu i lepiej nie będzie.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez krzychol38 30 cze 2017, o 12:12

A dlaczego większość Rady chce trzymać takie działania w tajemnicy? Może dlatego żeby nie pojawiały się propozycje nowych projektów?

Podejście - po co coś robić , lepiej nie będzie - to troche słabe podejście zwłaszcza jak na przewodniczącego Rady Osiedla. Skoro jest możliwość poprawy, a w tym wypadku niewątpliwie jest, to dlaczego by nie pomóc?
Co do wniosków, czy dane wnioski może składać również członek/przewodniczący rady? Czy ten temat nie słuźy właśnie do komunikacji z mieszkańcami Muchoboru Wielkiego? Czy w poprzednich postach nie wyraziłem jasno potrzeby jaka istnieje od strony mieszkańców? Czy żaden z poprzednich wniosków nie był zgłoszony przez członka Rady ale z inicjatywy pojawiającej się na forum? Panie Jarku, jeszcze raz bardzo proszę o zajęcie się sprawą przez Rade, o wybudowania/utwardzenia drogi pomiędzy budynkami 2d a 2e na Osiedlu Graniczna. Oczywiście, jeżeli w dalszym ciągu będzie Pan wykazywał niechęć w pomocy to zgłosimy oficjalną drogą wniosek, wówczas proszę mi uwierzyć, że będziemy szczególnie uważnie przyglądać się pracy Rady i wszelkim decyzją przez Radę podjętym.
krzychol38

Postprzez Lucky 30 cze 2017, o 12:12

Zgadzam się z tym poglądem.

Skoro zgadza się z tym poglądem, to możesz po prostu poinformować nas jakie zapadły decyzje? Chyba nie podpisywałeś żadnego cyrografu, że niczego nie ujawnisz?

Władze Rady Osiedla gdy uznają za stosowne poinformują społeczeństwo Muchoboru o podjętych decyzjach, wystąpieniach Rady i otrzymanych odpowiedziach od Miasta. Tak zadecydowała większość obecnych na sesji w dniu 22 czerwca 2017 radnych.

A to w sumie już inna sprawa, jeśli szanowne Władze Rady Osiedla sobie kiedyś zdecydują to niech informują...
Lucky

Postprzez JAREK G. 30 cze 2017, o 13:34

Dyskutujemy w wątku , który ja założyłem w kadencji 2013/2017 gdy byłem Przewodniczącym Zarządu i w założeniu miał służyć do szybkiej informacji i wymiany uwag z mieszkańcami. Większość zgłoszonych tutaj wniosków była przekazana do Organów administracyjnych miasta niezwłoczne , dyskusja w ramach Rady odbywała się na sesji albo za pomocą internetu.

W tej chwili jestem radnym ale nie jestem członkiem władz Rady .To w sumie decyzja wyborców. Nie mam wpływu na podjęte większością głosów ustalenia, muszę je respektować bo tworzymy grupę osób działających wspólnie.

Jak najbardziej pomogę w każdej sprawie , proszę o kontakt telefoniczny, w podpisie jest mój telefon, umówimy się na spotkanie , zrobię wizję w terenie tej drogi i do właściciela/zarządcy skieruje odpowiednie wystąpienie.
Jarek
JAREK G.

Postprzez kasinafan 1 lip 2017, o 13:24

Parkowanie na osiedlu Graniczną to wyłączny problem właścicieli samochodow. Analogicznie sytuacja wygląda z innymi osoedlami. Proszę sobie wydzierzawic plac, zamontować płot i szlabany a potem parkować swoje samochody w wyznaczonym miejscu. Z jakiej racji Urząd ma zapewniać mieszkańcom prywatnych osiedli miejsca parkingowe?
kasinafan

Postprzez sofiker 2 lip 2017, o 13:31

Ponieważ w tym wątku zalazłem trochę informacji o zmianach komunikacyjnych i pomysł budowy nowego ronda (Avicenny/Stanisławowska) to tu wrzucę mój pomysł na usunięcie TIRów z tego skrzyżowania: przekierowanie TIRów z Avicenny przez Sokalską do Krzemienieckiej (Schenker, PGF/Urtica, Lidl,Stokrotka, i innych firm, do których jeżdżą TIRy/duże ciężarówki). Jest to łącznik biegnący wzdłuż torów kolejowych od dworca kolejowego (Avicenny), obok betoniarni, ogródków działkowych i Schenkera (Krzemieniecka), częściowo z nawierzchnią przystosowaną do ruchu ciężkiego (asfalt, płyty betonowe), częściowo wymagający utwardzenia. Co Wy na to?

@JarekG - może powinieneś założyć nowy wątek, jako zwykły radny, a ten zamknąć?
@ pozostali : czy nowy przewodniczący "używa" forum do komunikacji z mieszkańcami osiedla?
sofiker

Postprzez JAREK G. 2 lip 2017, o 19:47

Dzień dobry.

Możemy o sprawach osiedla , pomysłach Mieszkańców na usprawnienie komunikacji samochodewej i innych sprawach dyskutować w tym wątku :
viewtopic.php?f=1&t=858
JAREK G.

Postprzez krzychol38 4 lip 2017, o 13:19

kasinafan napisał(a):Parkowanie na osiedlu Graniczną to wyłączny problem właścicieli samochodow. Analogicznie sytuacja wygląda z innymi osoedlami. Proszę sobie wydzierzawic plac, zamontować płot i szlabany a potem parkować swoje samochody w wyznaczonym miejscu. Z jakiej racji Urząd ma zapewniać mieszkańcom prywatnych osiedli miejsca parkingowe?

Problem w tym, że nie chodzi tutaj jedynie o miejsca parkingowe a drogę, którą miasto odmawia nawet utwardzić a co dopiero wyremontować. Wyżej zaprezentowane podejście można również użyć do każdej innej inwestycji : boiska na trawowej są tylko dla osób urpawiających sport, a co innymi? Oś Inkubacji? To problem właścicieli samochodów, prosze sobie wykupić teren i wybudować drogę.

W samym Wrocławiu jest wiele parkingów wybudowanych przez Osiedla. Nie rozumiem dlaczego w tym przypadku Rada nie mogłaby pomóc. Droga ułatwiłaby dojazd zarówno mieszkańcom jak i pojazdom obsługującym osiedle - w tym także służbom awaryjnym.
krzychol38

Postprzez calina 5 lip 2017, o 08:09

krzychol38 napisał(a):
kasinafan napisał(a):Parkowanie na osiedlu Graniczną to wyłączny problem właścicieli samochodow. Analogicznie sytuacja wygląda z innymi osoedlami. Proszę sobie wydzierzawic plac, zamontować płot i szlabany a potem parkować swoje samochody w wyznaczonym miejscu. Z jakiej racji Urząd ma zapewniać mieszkańcom prywatnych osiedli miejsca parkingowe?

Problem w tym, że nie chodzi tutaj jedynie o miejsca parkingowe a drogę, którą miasto odmawia nawet utwardzić a co dopiero wyremontować. Wyżej zaprezentowane podejście można również użyć do każdej innej inwestycji : boiska na trawowej są tylko dla osób urpawiających sport, a co innymi? Oś Inkubacji? To problem właścicieli samochodów, prosze sobie wykupić teren i wybudować drogę.

W samym Wrocławiu jest wiele parkingów wybudowanych przez Osiedla. Nie rozumiem dlaczego w tym przypadku Rada nie mogłaby pomóc. Droga ułatwiłaby dojazd zarówno mieszkańcom jak i pojazdom obsługującym osiedle - w tym także służbom awaryjnym.

Może i jest wiele wybudowanych przez osiedla, pytanie tylko ile z nich zostało zrealizowanych na tych samych zasadach co Trawowa? Skoro dla miasta problemem jest wybudowanie łącznika Krzemienieckiej i Awicenny, który poprawiłby bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły to pomyśl jaka będzie odpowiedź w sprawie parkingu dla osiedla?
Nie wiem czy WBO nie namieszało coś w Programie Inicjatyw Lokalnych więc musielibyście się zorientować się jak wygląda on w chwili obecnej i jeśli jeszcze jest realizowany to proponuję pójście śladami Trawowej.
O historii Trawowej możesz poczytać tutaj viewtopic.php?f=3&t=32
A o Programie Inicjatyw Lokalnych tu http://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwi ... -lokalnych
calina

Postprzez Simon80 10 lip 2017, o 16:19

Dzień Dobry,

Ostatnio zauważyłem nasilony ruch samochodów ciężarowych na odcinku Mińska - Rondo przy kościele - Awicenny.
Z moich kilkudniowych obserwacji wynika, że z drogi za Castoramą ciężarówki (również Tiry) zrobiły sobie skrót z Granicznej omijając w ten sposób znak zakazu wjazdu na Mińską od strony ronda Pileckiego. Za skrzyżowaniem z drogą za Castoramą nie ma powtórzenia znaku zakazu wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 9t.

Prosiłbym radę o pomoc w uzupełnieniu oznakowania drogi za Castoramą o znak zakaz skrętu w prawo (nie dotyczy samochodów poniżej 9t) lub coś podobnego.

Nie wiem czy jest również poproszenie dzielnicowego o dodatkowe patrole drogówki w godzinach szczytu aby owe zjawisko ograniczyć.

Pozdrawiam
Simon80

Poprzednia strona