Osiedle Horyzonty

Re: Osiedle Horyzonty

Postprzez mareczek 23 maja 2012, o 19:35

Ktoś wie co się stało z naszymi szlabanami blokującymi wjazd na parking?
mareczek

Postprzez mkm_jest_ok 14 cze 2012, o 09:51

Co słychać u sąsiadów na osiedlu? Słyszałem że szlabany nie zabrali podwykonawcy tylko MKM zdjął do odbiorów. Słyszałem także że na hipotekę będzie zaraz najazd podwykonawców. No i dalej wisi te 5 z 8 baniek niespłaconego kredytu? Aktu też ani widu, ani słychu... :(
mkm_jest_ok

Postprzez syndyk 21 paź 2012, o 15:52

Proponuję abyś lepiej skupił się na sprawach swojego osiedla bo o ile mnie słuch nie myli to została ogłoszona upadłość MKM Invetsment. Czyli to wy macie problem a nie my. Póki co to PIK Invetsment ma się dobrze a to że aktów nie mamy nie oznacza że będzie tak samo jak u was.

Wiadomo już ile będziecie musieli zapłacić syndykowi? W ogóle to syndyk chce oddać wam mieszkania czy odda wam gotówkę a mieszkania sprzeda?

Swoją drogą to moglibyście sobie uprzątnąć osiedle bo wygląda jak .......
syndyk

Postprzez irek 22 paź 2012, o 23:15

Tak, została ogłoszona upadłość już całkiem dawno temu, co do spłaty to nikt nie wie jakie kwoty będą i czy w ogóle będą. Niestety, wiemy że suma wierzytelności które wpłynęły do syndyka (korzystając z informacji udzielonej kiedyś przez kierownika naszej budowy odnośnie kosztów wybudowania naszego osiedla) prawie trzykrotnie przewyższyły wartość naszych budynków. Tak więc cholera wie co się będzie działo. Póki co śpimy jak na szpilkach, licząc że dopłaty nie będą w wysokości 75% wartości mieszkania (w drodze wykupu na licytacji). Co do ogarnięcia naszego osiedla to planów mamy wiele, rąk do pracy też nie brak, lecz "Klaun" nas tak udupił, że musimy najpierw poczekać na syndyka aż uzyska pozwolenie na użytkowanie i odbiór techniczny, aby PINB nie burzył się już o jakiekolwiek nieprawidłowości wedle papierów jakie dostali od MKMu. A poza tym jeśli syndyk miałby nas stąd pogonić to nikt przecież nie będzie ładował w to pieniędzy ani siły.

Mam nadzieję że was nie spotka to co nas spotkało. Jednakże, jeśli byśmy zwlekali dalej z upadłością to panowie prokurenci wyprowadzili by już wszystko. Mieliśmy kupę szczęścia że na czas zabezpieczyliśmy budynki i prawie większość osprzętu bo trochę rzeczy zdążyli zarąbać. A jednemu z panów ex-prezesów związaliśmy ręce mediami.
irek

Postprzez irek 15 lis 2012, o 20:02

Nie wiem czy już wiecie o X GC 236/12 ?
irek

Postprzez lucy42 18 lis 2012, o 10:24

Irku, proszę objaśnij ten tajemniczy skrót z właściwą sobie precyzją .... Czyżby "horyzonciakom" szykowała się jakaś niespodzianka ( której oczywiście im nie życzę) ? Pozdrawiam niedzielnie !
lucy42

Postprzez irek 18 lis 2012, o 11:48

Jest to sygnatura sądowa o tego sądu: http://www.wroclaw.so.gov.pl/index.php? ... Itemid=103
Nie jest to niemiła niespodzianka wysokiego kalibru, po prostu w sądzie gospodarczym toczy się postępowanie cywilne przeciwko PIK Investment. Nie musi to nic oznaczać ale sprawy w sądzie gospodarczym warto monitorować. Oczywiście sprawy w sądach cywilnych też, ale ich jest na tyle dużo że nie warto sobie zaprzątać głowy, co by nie zwariować. Jakby sygnatura miała GU a nie GC to wówczas wypadało by trząść portkami - oznacza to postępowanie upadłościowe. GC często oznacza przepychanki inwestora z jakimś urzędem, który może mieć pierwszeństwo w zaspokojeniu w razie najgorszego.
irek

Postprzez mkm_jest_ok 28 paź 2013, o 21:42

Podpisałem akt notarialny, zobowiązując się do spłaty zadłużenia firmy od której kupiłem mieszkanie. Dzięki temu jestem jednym z wielu którzy zobowiązali się do spłaty co najmniej 14 milionów złotych. Nie dość tego, wszyscy bieżący i przyszli wierzyciele mogą rozpocząć egzekucję komorniczą nie tylko nie wedle udziału w nieruchomości lecz zaledwie tylko w stosunku do kilku mieszkańców. Ale mam akt! Mam nadzieję że mnie ominie spłacanie tych 14 milionów + odsetki, i ktoś spłaci za mnie. A w najgorszym wypadku kupie swoje mieszkanie jeszcze raz w licytacji komorniczej za 75% wartości a jak się uda to nawet za 50%.
mkm_jest_ok

Poprzednia strona