Myjnia Mobilna na ul. Roslinnej

Myjnia Mobilna na ul. Roslinnej

Postprzez Rybka 9 maja 2014, o 14:09

Witam!

Jestem lokatorem bloku przy ul. M. Hłaski 1. Od pewnego czasu na parkingu wspólnym jedna z lokatorek prowadzi "mobilną" myjnię parową. Codziennie rano hałas z dyszy na parę, z balkonu wiszą kable pod napięciem, klienci myjni zastawiają wspólny parking, zostawiają plamy oleju itp. W związku z tym mam pytania:

1. Czy komukolwiek przeszkadza owa myjnia? Ja osobiście mam dosyć tej sytuacji, nie można otwierać okien bo trafia mnie szlag od hałasu, plus wszystkie zarzuty jak powyżej we wstępie.
2. Czy ta myjnia ma prawo działać na terenie naszego wspólnego parkingu?
3. Co jeśli myjnia ta się rozbuduje? Może właściciele zrobią anszluss części parkingu?
4. Czy hałas nie przeszkadza lokatorom bloku przy Roslinnej? Ja mieszkam nieco dalej, ale i tak nie mogę tego znieść!

Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek informacje, pomysły lub zgadza się za mną w kwestii tej myjni proszę o kontakt tu na forum. Dosyć z samowolą i hałasem na naszym wspólnym osiedlu!
Rybka

Re: Myjnia Mobilna na ul. Roslinnej

Postprzez Szamejka 10 maja 2014, o 12:41

Myślę, że problem ten dotyka wielu lokatorów.
Szczerze mówiąc nie raz zastanawialiśmy się nad tym jak mieszkańcu bloku przy Roślinnej znoszą ten ciągły, uciążliwy hałas. My również mieszkamy na Hłaski 1 i o ile te dźwięki nie są na tyle głośne jak przy słynnym koncercie, to jednak są męczące. To żadna frajda, kiedy rano, śpiąc przy otwartych oknach, budzi mnie Pani z myjni parowej.

Z racji tego, że robi się coraz cieplej, myślę, że problem będzie niestety narastał. No i jak widać (i słychać), klientów coraz więcej...
Szamejka

Postprzez Rybka 10 maja 2014, o 12:51

Dokładnie, a co będzie jeśli dojdzie drugi samochód-myjnia? Na szczęście jest to obiekt mobilny i pani jeździ czasem poza osiedle i także zarabia. Z całego serca jej kibicuję, ale nie chcę myjni pod swoim oknem. Nikt lokatorów nie pytał o zgodę... A hałas jak Pani pisze jest znaczny... A może być gorzej! Do tego te kable, przecież pada deszcz ciągle, co jak ktoś wejdzie na trawnik i porazi go prąd? Jak któryś z klientów zarysuje swoim samochodem parkujące auta mieszkańców? Tu po prostu nie ma warunków na taką działalność.
Rybka

Postprzez katarynka 10 maja 2014, o 13:49

To prawda, myjnia parowa zaczyna przeszkadzać od czasu kiedy okna otwierane są coraz częściej. Ale nie tylko myjnia zaczyna być uciążliwa ale również firma produkująca ogrodzenia mieszcząca się w domku jednorodzinnym przy ulicy Roślinnej. Czasami odgłosy spawania czy cięcia metalu są nie do zniesienia, szczególnie jeżeli trwają aż do późnych godzin wieczornych.
Czy można coś z tym zrobić? Do kogo się udać?
katarynka

Postprzez Rybka 10 maja 2014, o 16:37

Niestety działalność pana od ogrodzeń znajduje się na jego prywatnym terenie i ma na nią pozwolenie, zatem niewiele można zrobić... (najwyżej można zgłosić immisje do odpowiedniej instytucji)

Myjnia za to znajduje się na terenie PRYWATNYM należącym do zarządcy budynku(teren wspólny mieszkańców), działa bez zgody lokatorów i zarządcy. Dlatego zastanawiam się nad zgłoszeniem tej sprawy do zarządcy nieruchomości.
Rybka

Postprzez katarynka 10 maja 2014, o 18:27

Dzisiaj to już przesada, odkurzacz wyje od rana!!! Jest też nowy pomocnik, więc zanosi się na to, że i klientów będzie więcej. Z myjni mobilnej robi się myjnia stacjonarna!!! Koniecznie trzeba coś z tym zrobić.
katarynka

Postprzez voice 12 maja 2014, o 17:57

Rybka napisał(a):Dlatego zastanawiam się nad zgłoszeniem tej sprawy do zarządcy nieruchomości.

Nie ma się nad czym zastanawiać ktoś tnie koszty własnej działalności kosztem wspólnoty mieszkaniowej.

Kontakt z Zarządcą
Telefon: 71/ 72 58 277
E – mail: egendom@egendom.pl
WWW: http://www.egendom.pl
voice

Postprzez katarynka 4 cze 2014, o 22:16

Witam,
dowiedziałem się dzisiaj, że zarządca budynku przy Roślinnej przesłał w dniu dzisiejszym do lokatorów kartę do głosowania nad uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na wykonanie w częściach wspólnych nieruchomości przy Roślinnej 2 działalności gospodarczej polegającej na myciu pojazdów. Myjnia ma być czynna w godzinach 8:00-18:00 w dni robocze oraz w soboty w godzinach 10:00 -16:00. W zamian właścicielka myjni uiści stosowną opłatę za korzystanie z części wspólnej nieruchomości (!!!!). Ciekawe gdzie będą parkować samochody oczekujące na mycie? Czy za te miejsca też zostaną pobrane opłaty? Co z parkingiem dla lokatorów?
Od około dwóch tygodni myjka nie funkcjonuje, przypuszczam, że dzięki interwencji lokatorów zarówno bloku przy ul. Roślinnej jak i Hłaski. Wreszcie można normalnie otworzyć okno, ale czy długo potrwa ta sielanka zależy tylko od lokatorów bloku przy ul. Roślinnej i wyników głosowania ;-)
katarynka

Postprzez Szamejka 7 cze 2014, o 11:26

Zastanawia mnie to, że mieszkańcu bloku przy ulicy Hłaski 1 zostali pominięci w głosowaniu. Parking jest częścią wspólną, więc każdy z nas powinien mieć możliwość wypowiedzenia się na ten temat.

Dzwoniłam w tej sprawie do zarządcy nieruchomości, Pani nie była w stanie mi wytłumaczyć dlaczego nasz blok nie ma możliwości zabrania głosu w sprawie. Poradziła jednak, żeby wysłać maila na adres egendom@egendom.pl i opisać w nim szczegółowo swoje zastrzeżenia co do pracy myjni parowej.

Zatem jeżeli macie Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia, to sama od siebie proszę o kontakt z administracją. Wystarczy krótki mail :-)

Mnie nie do końca satysfakcjonuje to, że Pani prowadząca działalność będzie miała obowiązek uiszczać ustalone z administracją opłaty.
Wolę ciszę, spokój i miłe poranki - bez dźwięków odkurzacza i myjki. Taka działalność na naszym parkingu to naprawdę utrudnianie życia - na własne oczy widziałam jak jeden z klientów "przestawił" auto stojące za nim. Właścicielka myjni zupełnie na to nie zareagowała, zabrała odkurzacz i swobodnym krokiem schowała się w bloku.
Szamejka