Przejazd kolejowy Strzegomska - Graniczna

Forum o nowych inwestycjach na osiedlu
Przejazd kolejowy Strzegomska - Graniczna

Postprzez Piotrek 4 gru 2010, o 08:34

Wczoraj znowu PLK się popisało, 3h jechałem spod Pafawagu na Tyrmanda. Nie pierwszy raz z resztą. A Wy?
Piotrek

Re: Przejazd kolejowy Strzegomska - Graniczna

Postprzez gamp 4 gru 2010, o 08:50

Po kilku minutach stania na Strzegomskiej zaryzykowałem i pojechałem na około przez Żernicką i było ok.
gamp

Postprzez Piotrek 4 gru 2010, o 21:52

I dalej przez Przybyły i Graniczną? Jeśli tak to jak wyglądała Graniczna? Następnym razem też chyba tak zrobię.

Nie zmienia to faktu, że każda taka akcja PLK kompletnie paraliżuje całą okolicę. :/ Tak długie oczekiwanie to już są jakieś konkretne straty i myślę, że gdyby chociażby MPK i firmy kurierskie wniosły pozew zbiorowy o odszkodowanie, to kolejarze na serio wzięliby się do roboty...ale to tylko takie gdybanie..
Piotrek

Postprzez annaczereucho 5 gru 2010, o 13:04

Przybyły i Graniczna są przejezdne, bez świateł i korków- objazd trwa do 15 minut- w zależności od przejazdu kolejowego na Nowym dworze;)
annaczereucho

Postprzez MM93 5 gru 2010, o 17:08

Tak, ten piątkowy korek był straszny. Ja przejechałem od estakady przy Wyższej Szkoły Bankowej pod Gądowiankę w ok. 40 minut. Zawróciłem przez pas zieleni i na estakadę w stronę FATu. Tam przy okazji miałem coś do załatwienia i po 1,5h Krzemieniecka była pusta. Wcześniej jadąc estakadą na Klecińskiej widać było korek aż na Ostrowskiego.

To bardzo zła sytuacja, że dojazd do strategicznego punktu miasta - lotniska, jest ograniczony z trzech stron torami kolejowymi - Avicenny, Krzemieniecka, Strzegomska...

Nie wiecie, kiedy będzie można spod lotniska pojechać obwodnicą na Bielany?
MM93

Postprzez bogdan 6 gru 2010, o 11:58

MM93 napisał(a):Nie wiecie, kiedy będzie można spod lotniska pojechać obwodnicą na Bielany?

"Miasto poinformowało nas, że otwarcie odcinka do lotniska będzie możliwe dopiero po 15 stycznia, gdy zakończy się przebudowa ul. Strzegomskiej - wyjaśnia Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału GDDKiA."

Cały artykuł jest tu:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... _cala.html
Pozdrowienia!
Bogdan
bogdan

Postprzez garym 6 gru 2010, o 12:25

bogdan napisał(a):
MM93 napisał(a):Nie wiecie, kiedy będzie można spod lotniska pojechać obwodnicą na Bielany?

"Miasto poinformowało nas, że otwarcie odcinka do lotniska będzie możliwe dopiero po 15 stycznia, gdy zakończy się przebudowa ul. Strzegomskiej - wyjaśnia Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału GDDKiA."

Cały artykuł jest tu:
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... _cala.html

wcześniej otworzą odcinek magnice - A4. a którędy będą kontynuowali jazdę kierowcy chcący dostać się w kierunku poznania lub warszawy. Myślę, ze spróbują jak najszybciej dojechać do obwodnicy śródmiejskiej. A najlepiej jechać przez Oporów lub Muchobór
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez michas001 10 gru 2010, o 18:59

JUż kilkakrotnie o tym pisałem na tym forum na temat tego absurdalnego przejazdu. Dla mnie on jest totalnie bezsensowny. Dwukrotnie w zeszłym tygodniu sparaliżowało nam całą okolicę!! Wielokrotnie przejazd jest zamykany na długo przed pociągiem. Nie mogłoby Cargo tak ułożyć grafiku przejazdów aby w godzinach szczytu łaskawie nie jeździli, a nam oszczędziło nerwów i straconego czasu... Najlepiej to go zlikwidować :)
michas001

Postprzez garym 30 gru 2010, o 11:29

Wczoraj rogatki zaliczyły kolejny pad około godziny 15. Tym razem jednak społeczeństwo w miarę szybko sobie z nimi poradziło, po prostu je wyłamując. Służby ratunkowe pojawiły się dopiero około godziny 17. Naprawa trwała do godziny 19.
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez edi 30 gru 2010, o 21:58

garym napisał(a):Wczoraj rogatki zaliczyły kolejny pad około godziny 15. Tym razem jednak społeczeństwo w miarę szybko sobie z nimi poradziło, po prostu je wyłamując. Służby ratunkowe pojawiły się dopiero około godziny 17. Naprawa trwała do godziny 19.

Wczoraj słuchałem Radia Wrocław i dzwonił gość, który zapory "zdemontował" - bał się, że PKP będzie go ścigać.
edi

Postprzez Korsarz 2 sty 2011, o 13:42

A tak niewiel trzeba było żeby ten problem nie istniał.A teraz pewnie znowu parę lat czekać przyjdzie, aż się coś zmieni.
Korsarz

Postprzez annaczereucho 2 sty 2011, o 21:06

Ja problemów takich nie mam. Jak wiem, ze jakies miejsce jest problematyczne do przejazdu, szukam innej trasy. Czasem musze przejechac dluższą drogę, ale bez nerwów i szarpaniny;)))Polecam taką metodę.
annaczereucho

Postprzez michas001 4 sty 2011, o 17:05

Tylko jak stoisz w korku z innymi bez mozliwości wycofania, nawrócenia (barierki, most...) to juz nie jest tak wesoło i drogi alternatywnej nie ma jak wybrac :)
michas001

Postprzez garym 7 sty 2011, o 01:57

tak dla kronikarskiego obowiązku odnotuje kolejny pad rogatek w środę 5 stycznia 2011 około godziny 16
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez annaczereucho 7 sty 2011, o 10:02

A to dziwne, akurat w środę stałam na tym przejeździe o 16 i normalnie się otworzyły zaraz po przejeździe lokomotywy;)Czy Wy sami nie napędzacie sztucznie tej maszyny trefnego przejazdu?????
annaczereucho

Następna strona