Rozbudowa szkoły

Forum o nowych inwestycjach na osiedlu
Rozbudowa szkoły

Postprzez Lucky 29 kwi 2015, o 09:16

Cześć,

Czy są jakieś bardziej dokładne informacje odnośnie rozpoczęcia rozbudowy szkoły podstawowej i budowy nowej sali gimnastycznej niż "wkrótce" lub "przed EURO2012"?
A może ktoś ma dostęp do planów co i gdzie będzie rozbudowywane?
Lucky

Re: Rozbudowa szkoły

Postprzez Lucky 12 maja 2015, o 10:40

Hmm, wygląda na to, że nikt nie wie? W takim razie zadam jeszcze jedno pytanie ;-)
Czy jest szansa, że w trakcie tej przebudowy pomyśli ktoś o tym, aby obsługę komunikacyjną szkoły zrobić od strony ul. Avicenny? Gdyby na działce AR_20, 5/2 zrobić parking przy ulicy, to z pewnością nikt by się nie pchał samochodem w wąską Stanisławowską, gdzie teraz codziennie jest armagedon, a od przyszłego roku będzie jeszcze gorzej gdy kolejne 200 pierwszaków będzie odwożone samochodami przez rodziców...
Wg Geoportalu działka ta jest "Własnością innych osób prawnych" ale ortofotomapa pokazuje, że na części tej działki stoi przedszkole, więc może jest ona przewidziana do zabudowania przez szkołę?

Może RO mogłaby się dowiedzieć czegoś?
Lucky

Postprzez grzesdr 12 maja 2015, o 17:30

Wystarczyło by chyba, gdyby Stanisławowska na odcinku szkolno-przedszkolnym stała się jednokierunkowa, z wyjazdem do Avicenny który jest obecnie, wymaga tylko utwardzenia, ewentualnie zakaz parkowania na całej długości.
grzesdr

Postprzez John Wayne 13 maja 2015, o 10:42

Pytanie dlaczego każde dziecko musi samochodem być dowiezione do szkoły :-)
Bo to raczej tu jest problem, a nie brak "przepustowości" stanisławowskiej...

Może za kasę na te "utwardzenia", "poszerzenia" i parkingi trzeba postawić panie/panów "stopków" do przeprowadzania dzieci przez ulicę...? Albo rodzice się dogadają i będą na zmianę odprowadzać kilkoro dzieci?
Life is hard; it's harder if you're stupid.
John Wayne

Postprzez grzesdr 13 maja 2015, o 12:13

Nie wydaje mi się, żeby Ci którzy nie muszą wozili dzieci samochodami. Większość robi to w drodze z/do pracy - gdzie szkoła jest tylko przystankiem pośrednim... Szkoła to raczej małe piwo (pod względem ruchu samochodów) - dołóż dwa przedszkola, tutaj przeprowadzacze niewiele pomogą...
grzesdr

Postprzez Lucky 15 maja 2015, o 09:06

Masz rację, że na dowożących dzieci do przedszkola zbyt wiele się nie poradzi. Niestety nie mamy takiej sytuacji jak na blokowiskach, gdzie szkoła i przedszkole są otoczone blokami i każdy ma rzut beretem do nich. U nas szkoła i przedszkola są na uboczu, parkingi tam niezbyt duże, ludzie do pracy dojeżdżają samochodami (tramwaju brak, autobusy kuleją) no i mamy sytuację taką jaką mamy. Raczej trudno będzie to zmienić, ale można się na to przygotować.
- Wg mnie zakaz zatrzymywania po jednej stronie Stanisławowskiej to bezwzględna konieczność - pewnie musiałyby być też słupki, bo inaczej to trudno byłoby wyegzekwować. Teraz dzieci muszą się przeciskać pomiędzy samochodami, które zastawiają chodniki po obu stronach. Koszmar!
- Zakaz po obu stronach to normalność, aby dało się tam jakoś normalnie przemieszczać zarówno pieszym jak i samochodom.
- Ponieważ dzieci i samochodów będzie coraz więcej uważam, że na Stanisławowskiej się nie zmieszczą wszyscy, więc Stanisławowska (z zakazami zatrzymywania) powinna być do obsługi pieszych oraz mieszkańców, natomiast samochody i autobusy dowożące dzieci do szkoły/przedszkola powinny korzystać z wjazdu i parkingu od strony Avicenny.
Lucky

Postprzez grzesdr 15 maja 2015, o 11:19

Na korzystanie z parkingu wewnętrznego nie ma zgody szkoły - w okresie letnim dzieci ze świetlicy i na zajęciach w-f są na dziedzińcu i dla ich bezpieczeństwa (i bardzo słusznie) szkoła zablokowała możliwość wjazdu (słupki pod łącznikiem). Zauważ, że 90% samochodów w ogóle nie korzysta z obecnego parkingu przed szkołą (pomimo wolnych miejsc !!!). Każdy patrzy tylko na swój czas i swoją wygodę, zupełnie nie przejmując się bezpieczeństwem i pozostałymi użytkownikami ruchu... on przecież tylko na chwilę, o co chodzi... zawracając blokuje płynność ruchu, parkując po drugiej stronie zaparkowanego wcześniej samochodu często blokuje całkiem przejazd (samochodom ciężarowym z bazy na końcu Stanisławowskej, autobusom z dziećmi z wycieczek, basenu) Najbardziej idiotyczne jest parkowanie w świetle wyjazdu ze szkoły lub dokładnie na jego przeciw, do tego pomimo barierek przed wejściem do szkoły przedszkola i tak stają tam samochody, pomimo tego, że zwracam wielokrotnie ludziom uwagę, że nie jest to miejsce do parkowania/zatrzymywania... Do tego dochodzą rodzice prowadzący dzieci po jezdni i przechadzający się po obecnym parkingu przy szkole pomimo pustego i zabezpieczonego słupkami chodnika, wychodzenie przez bramę parkingową kiedy do dyspozycji są dwie bramki dla pieszych... To temat rzeka... Moim zdaniem nierozwiązywalny...
grzesdr

Postprzez Lucky 15 maja 2015, o 13:16

Pisząc o parkingu miałem na myśli nowy parking, który powinien powstać od strony ul. Avicenny przy okazji budowy nowej sali gimnastycznej i rozbudowy szkoły (np na działce AR_20, 5/2). Niestety nie wiemy czy jest on w planie - jeśli jest to super, z pewnością pomoże w ucywilizowaniu tego miejsca, jeśli nie ma - nie wiemy także czy jest szansa, aby się tam jednak znalazł. Zatem tak sobie tylko gdybamy tutaj...

Oczywiście, że na dziedziniec samochody nie powinny wjeżdżać, tu jak najbardziej zgoda. To, że ludzie nie korzystają z parkingu przy szkole może wynikać również z tego, że jest on niewygodny w użyciu. Kierowca widząc pozastawiane chodniki myśli sobie, że pewnie dalej już też nie ma miejsca wiec zatrzymuje się również na chodniku. Gdy jednak ktoś pomyśli, że przecież samochody także wyjeżdżają i zwalniają miejsca - wjedzie na parking i.. nie wiadomo, parking jest mały, więc szansa na wolne miejsce nie jest duża, a gdy akurat miejsc nie ma, to zawrócenie tam do wygodnych nie należy, jest ciasno a dookoła chodzą jeszcze ludzie. Zatem kolejnym razem tym bardziej będzie zniechęcony do sprawdzania czy miejsce jest czy nie.

Aby z parkingu korzystało się wygodnie powinien być on przelotowy, z wjazdem z jednej strony i wyjazdem z drugiej, wtedy gdy nie ma miejsca, bardzo łatwo go opuścić i nie blokować innych - to ważne zwłaszcza w takim miejscu, gdy każdy przyjeżdża "tylko na chwilkę". Wydaje się, że istniejącego parkingu raczej nie dałoby się przebudować na przelotowy, więc jeszcze raz wrócę do tego, że właśnie taki parking z łatwym dostępem powinien powstać od strony ul. Avicenny.
Wtedy nikt by się nie pchał w Stanisławowską i może nawet słupki nie byłyby potrzebne na chodnikach, aby zapewnić dzieciom bezpieczne dojście do szkoły. Choć nim powstanie ten hipotetyczny parking, to słupki wg mnie powinny być ustawione natychmiast - wszyscy widzą, że to co się tam dzieje codziennie na chodnikach nie jest normalne i chyba tylko zdecydowana akcja jest w stanie temu zaradzić. Może wtedy ludzie by się zastanowili, że skoro nie ma gdzie parkować, to będą dzieci odprowadzali :) Albo zatrzymają się na końcu ulicy za szkołą, koło górki, tam już dzieciom nie będą przeszkadzać.
Czy ja wiem czy temat jest nierozwiązywalny.. przy odrobinie chęci i trochę większej kasie z pewnością coś da się zrobić :-)

Ciekawi mnie cały czas co Rada Osiedla sądzi na ten temat...
Lucky

Postprzez grzesdr 15 maja 2015, o 14:31

Nie wiem czy widziałeś, ale od strony dziedzińca wewnętrznego (nazwijmy to boiska) jest także brama prowadząca bezpośrednio do Awicenny. Ale wtedy trzeba było by ogrodzić teren boiska i zabrać go częściowo (istniejąca droga) dzieciom. Częściowo sprawę rozwiązał by zakaz zatrzymywania i parkowania minimum od początku działki przedszkola sióstr, aż do końca działki szkolnej. Do tego bezwzględnie egzekwowany... Ale problem by się tylko przeniósł bliżej lub dalej... Najprościej było by zagospodarować chaszcze naprzeciw szkoły (utwardzić i zrobić dojazd), ale... (tam był cmentarz...)
grzesdr

Postprzez Lucky 15 maja 2015, o 15:48

Nie, nie, tam już nie ma co zabierać, te ostatnie resztki trawy niech zostaną dla dzieci. W pierwszym poście w tym wątku pytałem m.in. czy wiadomo gdzie miałaby stanąć nowa sala gimnastyczna.

Wg mnie parking powinien znaleźć się na działce AR_20, 5/2 http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&gui=classic&sessionID=118118 Właściwie to część tej działki jest już zajęta przez szkołę/przedszkole, Geoportal pokazuje to na warstwie działek. Nie wiem czy to jakaś niedokładność odwzorowania czy faktycznie tak jest. Tak więc nawet ogrodzenie mogłoby zostać w tym miejscu co jest, a parking byłby przed ogrodzeniem. Z drugiej strony na parking nie potrzeba aż tyle miejsca, więc ogrodzenie mogłoby być przesunięte bliżej ul. Avicenny, może by się jeszcze jakieś normalne boisko dla uczniów zmieściło?
Odnośnie Stanisławowskiej - oczywiście, że bezwzględnie egzekwowany zakaz to podstawa, ale ponieważ nikt tam nie postawi policjanta na 8 godzin, dużo prościej byłoby wstawić słupki, wtedy problem przynajmniej na tym newralgicznym odcinku by zniknął.
Lucky

Postprzez grzesdr 15 maja 2015, o 16:18

Brama wyjazdowa z podwórka szkolnego jest na wylocie jezdni wewnętrznej która powstała po dobudowaniu przedszkola (widać drogę do niej w załączonym przez Ciebie linku). Na miasto nie licz, nic nie da i nic nie zrobi w tym temacie... dla nich to nie jest problem wart jakichkolwiek działań i nakładów (szczególnie przy pustej kasie...)
grzesdr

Postprzez Lucky 18 maja 2015, o 08:59

Ja wiem, że liczyć na miasto ot tak nie ma co. Ale wątek założyłem w związku z rozbudową szkoły, która zapowiadana jest już od dobrych kilku lat, a teraz ponoć "to już na pewno" :lol:
Tak więc skoro coś będzie budowane (dalej nie wiemy do końca co i gdzie) to wydało mi się logiczne, że do nowej sali gimnastycznej powinien pojawić się jakiś nowy dojazd. A skoro tak, to przy okazji tej inwestycji może ktoś by pomyślał o uporządkowaniu całego ruchu samochodowego.
Mój tok rozumowania był taki:
- jeśli są już jakieś plany, to można by się z nich dowiedzieć czy przewidziano w nich nowe parkingi i przeniesienie ruchu samochodowego od strony Avicenny
- jeśli przewidziano to super, jeśli nie, to szkoda.. ewentualnie może jeszcze dałoby się coś zmienić?
- Jeżeli planów jeszcze nie ma, to może warto by było aby sugestie odnośnie ruchu samochodowego przy szkole zostały uwzględnione przy okazji planowania.

Tu nadal liczę na odzew ze strony Rady Osiedla, co wiedzą, co mogliby zrobić/dowiedzieć się :-)
Lucky

Postprzez grzesdr 18 maja 2015, o 10:15

Rozumiem, ale zdajesz sobie sprawę, że jeżeli tempo prac będzie podobne jak przy przedszkolu, to nasze dzieci będą już pewnie na studiach ;). Proste rozwiania są najlepsze...
grzesdr

Postprzez JAREK G. 18 maja 2015, o 11:19

W czwartek będę w szkole w sprawach osiedlowych to się zapytam o szczegóły przebudowy.Jak byłem w marcu na zebraniu w związku z naborem dzieci do pierwszej klasy to pani dyrektor mówiła, że rozbudowa szkoły ma się zakończyć w ciągu dwóch lat.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez Lucky 19 maja 2015, o 08:53

Dzięki Jarku.
Fajnie by było, gdyby udało Ci się dowiedzieć:

- co będzie budowane ? (sala gimnastyczna, z trybunami (?), klasy lekcyjne, boisko)
- gdzie ? (w miarę dokładnie)
- kiedy ?
- czy przewidziano parking, wjazd od ul. Avicenny?
- czy projekt jest już zatwierdzony i zamknięty, czy nadal jest to jeszcze sprawa otwarta?

i jako pytanie dodatkowe:
- czy jest szansa na to, że szkoła zaangażowałaby się w akcję "nacisku na miasto" odnośnie postawienia słupków na chodniku przy Stanisławowskiej, żeby dzieci mogły teraz bezpiecznie chodzić do szkoły i nie przeciskać się pomiędzy samochodami? :-)
Lucky

Następna strona