Progi zwalniające - Kunickiego

Forum o nowych inwestycjach na osiedlu
Re: Progi zwalniające - Kunickiego

Postprzez slonimska 24 mar 2015, o 15:34

pit napisał(a):Na całe szczęście z twoimi sąsiadami z szeregówek dogadujemy się zupełnie dobrze. Zrealizowaliśmy razem płot między naszą nieruchomością a waszą i my go w połowie sfinansowaliśmy mimo że na tym płocie zależało bardziej WAM niż nam. Chcesz mieć "prywatne" miejsca postojowe to je ogrodź albo przynajmniej oznakuj zamiast wymagać od ludzi którzy nie wiedzą że to prywatne miejsca żeby tam nie parkowali.

Tak Pit, nawet nie wiesz, że to ze mną go zrealizowaliście, więc jak widzisz potrafimy się dogadać :D ;)

Ja mam swoje miejsce od dawna oznakowane, sąsiedzi również od kilku miesięcy, ale jak widać, to nie pomogło, niestety...

Niestety widać również jak respektowane jest oznaczenie miejsc należących do apteki, szczególnie chodzi o miejsce dla osób niepełnosprawnych...

Nie chodzi o zakazywanie parkowania wszędzie, ale o respektowanie przepisów (np. zostawienie 1.5m chodnika, nie rozjeżdżanie trawników, nie parkowanie na skrzyżowaniach ani na prywatnych, nie swoich miejscach).
slonimska

Re: Progi zwalniające - Kunickiego

Postprzez pit 1 lip 2016, o 01:27

Niestety do dziś nie macie prawidłowo oznakowanych miejsc. Miejsce jest oznakowane gdy ustawi się przy nim znak d-18a i taki znak dotyczy wyłącznie miejsca z narysowaną kopertą. Gdy na parkingu nie ma narysowanej koperty znak nie obowiązuje. Z formalnego punktu widzenia ani wasze miejsca ani miejsca lokali usługowych nie mają oznakowania zakazującego parkowania.
Jak oznakujecie miejsca zgodnie z przepisami - róbcie zdjęcia pojazdom tam parkującym i ślijcie do straży miejskiej. Jak mają dokumentację - wystawiają mandaty.
Ja jestem jak najbardziej za tym żeby uczyć kierowców kultury parkowania.

Zacząć trzeba od prawidłowego oznakowania miejsc postojowych. Sam znak niestety nie wystarczy.
pit

Poprzednia strona