Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Forum o nowych inwestycjach na osiedlu
Re: Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Postprzez sim 12 wrz 2014, o 13:06

Jeśli o mnie chodzi to będę głosował na projekty dotyczące chodnika, tj. projekt 76 i 288 i wybrany trzeci projekt z naszego osiedla. Chyba innej możliwości nie ma....
sim

Postprzez berloo 12 wrz 2014, o 14:15

Lucky napisał(a):A z innej beczki, to ktoś mi powie jaka jest różnica pomiędzy projektami 76 i 228. Na moje oko obydwa wnioskują o to samo, czyli chodnik i oświetlenie kawałka ulicy Tyrmanda. Trochę bez sensu, że są 2 takie projekty, bo w efekcie głosy się mogą rozłożyć i żaden z nich nie przejdzie...

Jako autor projektu 288 czuję się wywołany do tablicy :)

Jak jest różnica pomiędzy tymi projektami? Projekt 288 przewiduje budowę chodnika i oświetlenia na całej długości łącznika z Mińską oraz likwidację "trawnika" przy sklepie Odido w taki sposób, aby był on naturalną kontynuacją chodnika na Tyrmanda (szczegóły można znaleźć w załączniku do projektu. Projekt 76 dotyczy budowy chodnika wraz z oświetleniem na odcinku stanowiącym łącznik z Mińską oraz przewiduje instalację ławek, krzewów itd.

Tak więc różnicę między tymi można podsumować tak:
- 288 - mamy chodnik przy sklepie Odido ale nie mamy ławek, śmietników i nasadzeń wzdłuż łącznika,
- 76 - wzdłuż łącznika powstaną ławki, śmietniki i nasadzenia ale klepisko przy sklepie Odido zostaje.

Miasto oszacowało, że realizacja każdego z tych projektów będzie kosztować 100 tys. zł.

Zgadzam się, że głupio wyszło, że oba projekty zostały ostatecznie zgłoszone. Na jednym ze spotkań w sprawie WBO poznałem autora projektu 76 i ustaliliśmy, że spróbujemy włączyć elementy projektu 76 do 288. Niestety tak się nie stało. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: w kluczowym momencie, tj. kiedy mijał termin wnoszenia zmian do projektów, nie miałem od autora projektu nr 76 informacji zwrotnej dotyczącej moich propozycji. Nie mając akceptacji zmian w projekcie 288 ani potwierdzenia, że projekt 76 zostanie wycofany, uznałem, że nie powinienem ryzykować, że projekt 288, do którego włączyłem nowe elementy, zostanie przeniesiony do kategorii projektów droższych niż 100 tys. zł - zmniejszyłoby to szanse na realizację mojego projektu (na projekty z kategorii do 100 tys. zł jest relatywnie więcej pieniędzy niż na projekty droższe).

Oba projekty będą ze sobą "konkurować", co oznacza, że szanse ich realizacji są niższe, niż gdyby był tylko jeden projekt. Dlatego zachęcam do głosowania na projekt 288 :) Zasadniczą częścią projektu jest załącznik, który można można znaleźć na stronie WBO lub tutaj.
berloo

Postprzez kasinafan 15 wrz 2014, o 11:02

Głosować można na max 3 projekty, bez względu na to w którym progu kwotowym się znajdują. To chyba cenna informacja.
kasinafan

Postprzez garym 15 wrz 2014, o 11:11

właśnie też chciałem to wkleić, warto jednak podkreślić, że akt głosowania jest aktem jednorazowym. Jak ktoś zagłosuje tylko na jeden projekt, to później nie będzie już mógł dodać pozostałych dwóch.

Mam propozycję, po to by zwiększyć szanse wygrania projektu z muchoboru, może wybierzmy jeden projekt na który każdy zagłosuje, a pozostałe dwa każdy dobierze sobie wg uznania.może jakąś sondę dałoby się zrobić by zobaczyć który projekt ma największe poparcie
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez piszonka 15 wrz 2014, o 13:40

dokładnie - ja nie za bardzo jestem zorientowana w tematach tego łącznika - bo praktycznie tamtędy nie chodzę. Głosuję na teren przy szkole i chciałabym zagłosować też na inny niekonkurencyjny (z innej grupy cenowej) projekt z naszego osiedla. Więc ustalcie może który lepszy.
A ja polecam głosowanie na 134.

Pozdrawiam
piszonka

Postprzez garym 15 wrz 2014, o 14:18

jeszcze raz wszystkie projekty z naszego osiedla, głosujmy wszyscy na projekt 134, a pozostałe wg uznania. można wybrać z jednej grupy cenowej, a można z różnych.

32 Muchoborskie Centrum Sportu Trawowa

Modernizacja istniejącego w dniu dzisiejszym, boiska piłkarskiego, będzie polegała na renowacji murawy, zbudowaniu dookoła murawy bieżni, otoczeniu murawy i bieżni niewysokim płotkiem, zbudowaniu ławek...
Muchobór Wielki rekreacja 1202000 zł

76 Chodnik oraz oświetlenie na ulicy Tyrmanda (odcinek Mińska - Rodziwiczówny)

Beneficjenci: mieszkancy osiedli przy ulicy tyrmanda Ulica tyrmanta na tym odcinku posiada jeden chodnik ktory jest w oplakanym stanie, oraz jest zajmowany prze postoj taksowek przez co nie raz jest...
Muchobór Wielki droga 100000 zł

85 zielony Muchobór - zielona Rakietowa

nasadzenia drzew na ul. Rakietowej. Na odcinku od ronda przy kościele do rzeki Kasina są to uzupełnienia istniejących szpalerów drzew [chyba wiązy]. Na długości od rzeki Kasina do ul. Buczackiej są to nowe...
Muchobór Wielki zieleń miejska 5000 zł

120 Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Awicenny - na odcinku od ulicy Wiejskiej do siedziby Poczty Polskiej

Ulica Awicenny łączy bezpośrednio Oporów oraz Muchobór Wielki. Codziennie w obu kierunkach pokonują ją setki osób, najczęściej samochodami. Jeśli jednakże ktoś chciałby dostać się z jednego osiedla na drugie...
Muchobór Wielki rowery 1500000 zł

134 Budowa terenu rekreacyjnego z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz zewnętrzną ścieżką rekreacji i wypoczynku

Projekt zgłoszony w wersji papierowej
Muchobór Wielki rekreacja 1500000 zł

165 Budowa siłowni zewnętrznej (outdoor) w Parku Tysiąclecia

Projekt zakłada budowę siłowni zewnętrznej (typu outdoor) w Parku Tysiąclecia w miejscu byłego parkingu leśnego. Park Tysiąclecia jest idealnym miejscem do amatorskiego uprawiania sportów takich jak...
Muchobór Wielki rekreacja 70000 zł

214 Muchoborski Ogród Dzieci

projekt zgłoszony w wersji papierowej
Muchobór Wielki edukacja 100000 zł

288 Budowa chodnika wraz z oświetleniem wzdłuż łącznika osiedla "Cichy Kącik" z ul. Mińską

W ramach projektu zaproponowano budowę chodnika i doświetlenia wzdłuż ul. Tyrmanda na odcinku stanowiącym łącznik osiedla "Cichy Kącik" z ul. Mińską. Obecnie ten fragment drogi ma chodnik tylko po jednej...
Muchobór Wielki droga 100000 zł

405 zielony Muchobór - zielony skwer przy Buczackiej

projekt był zgłaszany w poprzedniej edycji WBO jednak z uwagi na koszty został wyjęty z realizowanego projektu. nowy pomysł na to miejsca zakłada: - uprzątnięcie terenu - odchwaszczenie, usunięcie dziczek...
Muchobór Wielki zieleń miejska 150000 zł
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez berloo 15 wrz 2014, o 14:37

Dla każdego inny projekt będzie lepszy - ci, którzy nie mają dzieci, będą mniej zainteresowani boiskiem przy szkole, podobnie jak mieszkającym w okolicach kościoła będzie mniej zależeć na chodniku przy Tyrmanda. Szczegółowe informacje o projektach są dostępne na stronie WBO i każdy może podjąć decyzję samodzielnie. Nie sądzę aby dało się ustalić wspólną strategię pod tytułem "wszyscy głosujemy na projekt X".
berloo

Postprzez garym 15 wrz 2014, o 15:06

jak rozbijemy głosy, to jest duża szansa, że żaden projekt nie przejdzie. ten jeden głos można oddać na wspólny projekt, a wg uznania zagłosować na dwa inne projekty.
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez berloo 15 wrz 2014, o 15:08

garym napisał(a):jak rozbijemy głosy, to jest duża szansa, że żaden projekt nie przejdzie. ten jeden głos można oddać na wspólny projekt, a wg uznania zagłosować na dwa inne projekty.

Wszystko się zgadza, zauważ tylko, że nie ma "wspólnego projektu".
berloo

Postprzez kasinafan 15 wrz 2014, o 15:22

I to jest wniosek na przyszłość :)
kasinafan

Postprzez berloo 15 wrz 2014, o 15:34

kasinafan napisał(a):I to jest wniosek na przyszłość :)
Może jest to czarnowidztwo ale nie sądzę aby "wspólny" projekt miałby szanse powodzenia. W przyrodzie nie istnieją rzeczy, które każdego zadowalają. Wolę gdy na Osiedlu jest wiele różnych pomysłów bo to daje pokazuje, że ludziom zależy i daje nadzieję, że prędzej czy później część z tych pomysłów zostanie zrealizowana (niekoniecznie w ramach WBO).

Zamiast próbować wybierać jakiś jeden projekt, sugeruję aby działać na rzecz informowania ludzi o głosowaniu WBO oraz o wszystkich projektach dotyczących Muchoboru Wielkiego. Podejrzewam, że wielu Mieszkańców Osiedla w ogóle nie ma świadomości, że właśnie rozpoczął się decydujący etap WBO i że jest sporo projektów z Muchoboru.
berloo

Postprzez garym 15 wrz 2014, o 16:12

akurat projekt 134 jest na tyle uniwersalny, że odpowiada potrzebom większości mieszkańców. nie jest zorientowany na jedną grupę wiekową, tak jak np. plac zabaw. jest też w miarę w środku osiedla (chociaż szkoda, ze nie ma legalnej drogi przez tory od Krzemienieckiej). Podobne cechy ma też projekt 32 (również zachęcam do głosowania), aczkolwiek dedykowany jest bardziej do osób aktywnych sportowo - 134 ma więcej funkcji czysto rekreacyjnych

Muchobór Wielki nie jest dużym osiedlem i w przypadku rozmycia głosów, projekty nie mają szans rywalizowania z projektami z większych osiedli. Dzięki dużemu zaangażowaniu i głosowaniu przez wielu mieszkańców na ten sam projekt w zeszłym roku udało się wygrać głosowanie. Gdyby wtedy był jakiś podobny konkurencyjny projekt z osiedla, to pewnie żaden z nich by nie przeszedł

A co do realizacji projektów poza WBO to akurat to czarno widzę. coraz więcej pojawia się odpowiedzi z urzędu, że na jakąś inwestycję brakuję środków, ale proszę ją zgłosić do WBO.
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez ikar 16 wrz 2014, o 02:00

Wybranie jednego wspólnego projektu to mrzonka. Z drugiej strony projektów zgłoszonych na naszym osiedlu jest wyjątkowo dużo i rzeczywiście istnieje ryzyko rozmycia głosów. Mnie szczególnie rażą "nasadzenia drzew" za 5000 zł i dwa projekty dotyczące tego samego chodnika... trochę szkoda głosów.

Ja na pewno zagłosuję na:
1) Chodnikowy projekt nr 288. Co prawda w tamtym kierunku chodzę piechotą nie częściej niż raz na kwartał, ale jak już mi się zdarzy to czuję ogromne zażenowanie - obraz jak z Alternatywy 4 ;)
2) Ścieżkę rowerową wzdłuż Avicenny (nr 120). Swoją drogą to nie wiem dlaczego ten projekt jest przypisany do naszego osiedla, skoro inwestycja będzie na terenie Oporowa? Oporów ma zgłoszone tylko dwa projekty, więc można by jakoś rozreklamować u nich pomysł budowy tej ścieżki!
3) Któryś z rekreacyjnych projektów (32, 134 lub 165).
ikar

Postprzez kasinafan 16 wrz 2014, o 09:18

Wielką zaletą projektu nr 134 jest to, że jest to projekt uniwersalny:
1. ogólnodostępny, non stop otwarty, nie przypisany do żadnej szkoły, jednostki czy fundacji, czyli każdy ma równe prawa w korzystaniu z niego
2. blisko szkoły, więc dzieciaki mogą z niego korzystać w trakcie godzin szkolnych ale też i przed/po szkole
3. to nie tylko sport, ale i rekreacja, ławki, dużo zieleni, cisza i spokój
4. obecnie to miejsce straszy! jego ucywilizowanie jest porzadane nie tylko dla dzieciaków ze szkoły ale i dla reszty osiedla
5. jest to projekt dla młodych i dla starych
6. no i rzecz ostatnia. to jest jedyna górka saneczkowa na Muchoborze :))))
kasinafan

Postprzez sim 16 wrz 2014, o 09:48

Głosy właśnie oddane na projekty: 288, 32 oraz 76

- przydałaby się jakaś akcja informująca o głosowaniu na naszym osiedlu
sim

Poprzednia stronaNastępna strona