Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Forum o nowych inwestycjach na osiedlu
Re: Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Postprzez kasinafan 19 wrz 2014, o 21:16

Bądźmy precyzyjni.
Kościół był w części zachodniej działki na której planowany jest projekt 134. Jakby ktoś był zainteresowany, to zapraszam w krzaki :) tam do dziś widać pozostałości po fundamentach. Przy cmentarzu był cmentarz, ale jakby pan z RO znał nieco plan zagospodarowania dla tego miejsca, to wiedział by, ze terenu dawnego cmentarza zabudowywać nie można, ani nawet nie ma możliwości stworzenia tam boiska czy placu zabaw.
http://gis.um.wroc.pl/imap/?locale=pl&l ... nID=112306
(wchodząc na plan, aplikacja czasem prosi o załogowa nie się, i trzeba to zrobić jako "gość")

Dlatego w projekcie 134 jest on pozostawiony pusty, jako polana z trawą, ławkami i tablicą upamiętniającą właśnie dawny kościół i cmentarz. Ja rozumiem, że każdy ma preferencje projektowe i moim zdaniem kazdy ma do tego prawo. Ale proszę nie pisać bzdur.
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... skiej.html

Co do samej działki, to kiedyś miała ona przeznaczenie pod usługi edukacyjne, ale miasto się z tego wycofało - co wyszło w trakcie przygotowań do zgłoszenia tego projektu. I jeśli ten projekt nie przejdzie, to teren pewnie zostanie przeksztalcony i sprzedany. Komu? Nie wiem, ale parku i boisk tam na pewno nie będzie.
kasinafan

Postprzez Lucky 23 wrz 2014, o 10:08

Mi się pomysł z ucywilizowaniem górki i okolicy podoba. Jeśli chodzi o teren byłego cmentarza, to już chyba lepiej upamiętnić go ładnym skwerkiem i tablicą niż krzaczorami i toną śmieci, tak jak jest teraz, nieprawdaż?
Lucky

Postprzez JAREK G. 23 wrz 2014, o 12:21

Każdy inaczej wyznaje swoje zasady etyczno - moralne.
Mi nie pasuje zestawienie zdań : teren byłego cmentarza ,z którego nieekshumowano ciał z
miejsce do rekreacji.

Sam skwer zieleni z pamiątkową tablicą jak najbardziej.
Takie jest moje zdanie.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez garym 23 wrz 2014, o 13:02

Tereny czysto rekreacyjne maja być obok obszaru gdzie był cmentarz. W jego miejscu ma być tylko skwer tablicą upamiętniającą cmentarz i kościół. Link do projektu, na 3 stronie jest rysunek ze szkicem sytuacyjnym

http://projekty-wbo.wroclaw.pl/files/at ... /134_0.pdf

Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie zarówno upamiętniające jego dawne przeznaczenie, jak również pozwalające na rekreację obecnym mieszkańcom osiedla.
A tak nawiasem mówiąc we Wrocławiu jest mnóstwo terenów gdzie przed wojną były cmentarze,a teraz są użytkowane w inny sposób. Nie na wszystkich przeprowadzona została ekshumacja

http://interia360.pl/polska/dolnoslaskie/artykul/poniemieckie-cmentarze-ktorych-we-wroclawiu-juz-nie-ma,65745
Ostatnio edytowano 23 wrz 2014, o 21:50 przez garym, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez kasinafan 23 wrz 2014, o 14:19

1. kościół wcale nie znajdował się w miejscu gdzie dziś stoi górka. on znajdował się bliżej zachodniej granicy działki. Do dziś sa tam ślady po fundamencie.
2. teren cmentarny znajdował się na polanie miedzy dawnym kościołem a górką, przy czym górka stoi już na terenie "niecmentarnym"

Zastanówcie się jakie jest inne, możliwe rozwiązanie dla tego miejsca. Jeśli nie powstanie tam teren rekreacyjny, to tam może powstać? Myślę, ze każdy sam sobie może na to odpowiedzieć.
kasinafan

Postprzez JAREK G. 28 wrz 2014, o 21:28

Jestem pełen szacunku i podziwu dla osób ,które zbierały podpisy na projekty nr 134 i 32.
Jako jedyni wykorzystali piknik do zbierania podpisów ( nie chwaląc się to ja wspólnie z Prezesem Sportingu Wrocław przygotowałem specjalnie namiot i wyposażenie dla osób zbierających podpisy),spotkałem ich pod kościołem a także przy centrum handlowym Factory.

Gratuluję wytrwałości i zapraszam do współpracy z Radą Osiedla.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Kandydat na Radnego Miejskiego z listy PIS w wyborach samorządowych w 2018 roku,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez cleaner 7 paź 2014, o 11:58

No to jak wszystko dobrze pójdzie to za 3 godziny sie dowiemy....

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
cleaner

Postprzez Lucky 7 paź 2014, o 15:34

No i już wszystko jasne: http://www.wroclaw.pl/wbo-wyniki

Będziemy mieli dwa nowe chodniki przy Tyrmanda :-) ale żadnego nowego boiska...
Swoją drogą ciekawe czy w przyszłym roku tez będą takie progi i limity, bo jeśli sytuacja by się powtórzyła, to bardziej opłacałoby się rozbić duży projekt na mniejsze części i konkurować w mniej obleganej grupie i niż stawiać wszystko na super drogie inwestycje. Ale pewnie coś pozmieniają, bo czemu by nie.. ;-)
Lucky

Postprzez cleaner 7 paź 2014, o 15:38

No to tak na szybko będziemy mieć:

próg pierwszy:
165 Budowa siłowni zewnętrznej (outdoor) w Parku Tysiąclecia
214 Muchoborski Ogród Dzieci
76 Chodnik oraz oświetlenie na ulicy Tyrmanda (odcinek Mińska - Rodziwiczówny)
288 Budowa chodnika wraz z oświetleniem wzdłuż łącznika osiedla "Cichy Kącik" z ul. Mińską
85 zielony Muchobór - zielona Rakietowa

No i niestety to na co najbardziej liczyłem nie udało się :-(
32 Muchoborskie Centrum Sportu Trawowa - 4021 głosów
134 Budowa terenu rekreacyjnego z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz zewnętrzną ścieżką rekreacji i wypoczynku - 4281 głosów

Ostani projekt który został zaakceptowany liczył 4818 głosów

Jak dla mnie - porażka - to były dwa najważniejsze dla nas projekty :-(
Gdyby był jeden - myślę, że byłaby szansa - a tak w wielu wypadkach głosy sie rozłożyły na obydwa...

PS. Moze coś ominąłem - szukałem tak na szybko naszych projektów
cleaner

Postprzez grzesdr 7 paź 2014, o 17:29

Co do projektów boisk, to wydaje mi się, że jeszcze przed rozpoczęciem ktoś wspominał, że taki bedzie własnie efekt głosowania dwóch podobnych tematów - wystarczyło by jeden przenieść na przyszły rok, ale widocznie każdy chciał mieć swoje i nie ma nic...
grzesdr

Postprzez cleaner 7 paź 2014, o 22:10

Garym miał niestety rację - głosy się rozłożyły. Myślę, że to bardzo dobra nauczka na następny rok. No chyba, że znów każdy będzie ciągnął w swoją stronę i zamiast JAKIEGOKOLWIEK sportowego obiektu u nas, powstanie np "Słoneczny Park na Ołtaszynie" (to ostatni projekt z listy który się "załapał" otrzymując zaledwie 4818 głosów) Nasz projekt numer 134 zdobył 88% tych głosów, projekt 32 zdobył 83%
A nie wierzę żeby większośc głosowała na nasze dwa duże projekty - większość pewnie tak jak ja wybrała jeden z nich.
cleaner

Postprzez grzesdr 8 paź 2014, o 08:01

powiedzenie chytry dwa razy traci, idealnie tu pasuje
grzesdr

Postprzez Lucky 8 paź 2014, o 10:19

Ale dlaczego chytry.. przecież to był normalny konkurs, każdy mógł zgłosić swój pomysł i się sprawdzić. Może to pomysły nie były na tyle dobre, aby "porwać tłumy"? Jaki sens miałoby wybieranie wcześniej murowanych kandydatów? Dyskusja już była o tym kilka stron wcześniej, nie ma takiego projektu, który zadowoliłby wszystkich. Oczywiście jakąś strategię można przygotować tak, aby zwiększyć szanse sukcesu, ale strategia musiałaby wyjść od wnioskodawców projektów. Trudno zakładać, że to ludzie przy urnie zaczną zastanawiać się na co bardziej opłaca się zagłosować. Oni zagłosują na to, co ładniej wygląda i co im się podoba.
A propos wybierania jednego projektu, który "wszystkim się podoba", to mamy sporo przykładów we Wrocławiu i wiemy jak się to kończy... stadion, fontanna, Narodowe Forum Muzyki, zdjęcia MM, to tylko kilka :-)
Lucky

Postprzez cleaner 8 paź 2014, o 11:11

Możemy sporo dyskutować czy lepiej dwa czy jeden - ale ja chętnie wybrałbym dowolony z nich żeby tylko został zrealizowany. Amen
cleaner

Postprzez garym 9 paź 2014, o 00:08

projekty aż tak bardzo ze sobą nie konkurowały, skoro można było głosować na 3. szkoda tylko, że liderzy najpopularniejszych projektów na MW, na początku zbierali głosy osobno i wiele osób zagłosowało tylko na jeden projekt.
Sam osobiście żałuję, że odpuściłem zgłoszenie równoległego projektu na wykarczowanie górki po kościele ewangelickim. Byłem pod wrażeniem projektu 134 i nie chciałem robić konkurencji. jak się okazało, w ten sposób przynajmniej część prac by zostało wykonanych
Pozdrawiam

Michał
garym

Poprzednia stronaNastępna strona