Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Forum o nowych inwestycjach na osiedlu
Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Postprzez kasinafan 27 gru 2013, o 14:38

Jest wstępny opis zasad WBO2014:
http://www.wroclaw.pl/zasady-wbo-na-2014-rok

Są już jakieś pomysły?
kasinafan

Re: Wrocławski Budżet Obywatelski 2014

Postprzez calina 28 gru 2013, o 23:17

może powalczymy o zagospodarowanie tej części placu zabaw z wbo2013, z której trzeba było zrezygnować?
calina

Postprzez kreciol 10 sty 2014, o 00:11

Witam,

Ostatnia spacerujac po wałach w błocie wpadlem na pomysł, ze dobrym projektem bylo byl zbudowanie sciezki na koronie wałów rzeki Ślęzy na odcinku od Parku Tysiaclecia do Parku Grabiszyńskiego po stronie zachodniej wraz z przejsciem pod mostem na Strzegomskiej (sprawdzalem wystarczy zrobić zejscia) i zejsciami. Dlugosc takiej sciezki to okolo 5km. Przyklad podobnej inwestycji w linku http://gazeta-olawa.pl/artykul-5990-buduja-sciezki-na-walach.html#prettyPhoto. Tam koszt szerszej sciezki o dlugosci 1000 m to 200 tys PLN. W naszym przypadku do 500 tys PLN raczej by wystarczylo, ale to bardzo zgrubny szacunek. Waly sa raczej wlasnoscia miasta, wiec tutaj nie powinno byc problemow.

Wedlug mnie taka sciezka uprzyjemnila by spacery i wycieczki rowerowe do pobliskich parkow. Co sadzicie o takiej inwestycji?
kreciol

Postprzez sim 10 sty 2014, o 09:32

w dalszym ciągu uważam, że niezbędna jest budowa chodników wraz z oświetleniem!! na ul. Tyrmanda na odcinku od Rodziewiczówny do Mińskiej.
sim

Postprzez berloo 10 sty 2014, o 11:13

sim napisał(a):w dalszym ciągu uważam, że niezbędna jest budowa chodników wraz z oświetleniem!! na ul. Tyrmanda na odcinku od Rodziewiczówny do Mińskiej.

Zgadzam się :) Mam zamiar zaktualizować zeszłoroczny projekt takiej inwestycji i zgłosić go w tym roku.

Urząd zapowiada, że tym razem projekty będą "konsultowane" z ich autorami na etapie weryfikacji poprawności projektów - może dzięki temu uda się przekonać urzędników, że budowa Mińskiej (rzekomo pewna w 2014 roku) nie będzie przeszkodą w budowie chodnika i oświetlenia na Tyrmanda (ja twierdzę, że obie inwestycje świetnie się uzupełniają). W zeszłym roku było też spotkanie informacyjne w sprawie WBI 2014, podczas którego udało się uzgodnić, że dopuszczalne będą projekty przewidujące doświetlenie ulic i chodników ze względów bezpieczeństwa (pierwotne stanowisko Radnego RM Jerzego Michalaka - inicjatora WBI - było takie, że jak kabel jest pod ziemią, to jest to instalacja podziemna, a więc projekt się nie nadaje).
berloo

Postprzez kreciol 10 sty 2014, o 14:39

berloo napisał(a):
sim napisał(a):w dalszym ciągu uważam, że niezbędna jest budowa chodników wraz z oświetleniem!! na ul. Tyrmanda na odcinku od Rodziewiczówny do Mińskiej.

Zgadzam się :) Mam zamiar zaktualizować zeszłoroczny projekt takiej inwestycji i zgłosić go w tym roku.

Urząd zapowiada, że tym razem projekty będą "konsultowane" z ich autorami na etapie weryfikacji poprawności projektów - może dzięki temu uda się przekonać urzędników, że budowa Mińskiej (rzekomo pewna w 2014 roku) nie będzie przeszkodą w budowie chodnika i oświetlenia na Tyrmanda (ja twierdzę, że obie inwestycje świetnie się uzupełniają). W zeszłym roku było też spotkanie informacyjne w sprawie WBI 2014, podczas którego udało się uzgodnić, że dopuszczalne będą projekty przewidujące doświetlenie ulic i chodników ze względów bezpieczeństwa (pierwotne stanowisko Radnego RM Jerzego Michalaka - inicjatora WBI - było takie, że jak kabel jest pod ziemią, to jest to instalacja podziemna, a więc projekt się nie nadaje).

Warto było by sprawdzić projekt przebudowy ul. Mińskiej, bo on na pewno część tego przebuduje (skrzyżowanie Mińska z Tyrmanda i kawałek Tyrmanda).
kreciol

Postprzez margad 8 lut 2014, o 22:07

Witam, mamy jakieś pomysły na budżet 2014?
Nasze osiedle jest takie wielkie - a terenów rekreacyjnych praktycznie O...
W prawdzie rok temu wygrał projekt na plac zabaw - ale jak dla mnie to kropla w morzu potrzeb...

1) jest taka dz. 73/4 AM 19 - obecnie rola na stanie miasta, z orto wynika, że teren dzierżawiony.. ale za to w planie przeznaczone na teren rekreacyjno - parkowy. Powierzchnia jest spora - bo 3,5 ha! teren na uboczu - nie bezpośrednio przy drodze....przedłużenie ul. Pińskiej.. czy coś wiecie na temat tej działki?

2) teren w planie przeznaczony na skwer, działka miejska nr 56/1 AM 12 (róg Stanisławowskiej/Kunickiego) - położenie niezachwycające - bo straszny huk od Stanisławowskiej - ale może i tam by coś mogło powstać wspólnego..

Pozdrawiam
margad

Postprzez aks 9 lut 2014, o 02:08

Witam,
wiem, że moi sąsiedzi myśla nad dużym terenem rekreacyjnym naprzeciw szkoły podstawowej na Stanisławowskiej (tam gdzie jest górka); przygotowania do projektu trwają. Ma to byc duży terne rekreacyjny z boiskiem/boiskami/siłownią na wolnym powietrzu itp.Podobno sprawdzone: teren miasta. Teren wydaje sie spokojniejszy, blisko szkoły więc tylko głosować!!!. Mieszkańcy pobliskich domków także powinni byc zadowoleni bo " osób naduzywających rózne trunki i przesiadujących tam w letnie wieczory" się pozbędą.
pozdrawiam,
aks
aks

Postprzez margad 9 lut 2014, o 10:42

sprawdziłam plan - generalnie teren budowlany - ale dopuszczalny sport i rekreacja - lokalizacja jak dla mnie bomba!!
To trzymam kciuki :)
Pozdrawiam
margad

Postprzez maczko 9 lut 2014, o 10:55

Witam,

1) Popieram pomysł przedmówcy. Sprawdziłem i teren faktycznie należy do Gminy, jest przeznaczony m.in. pod sport i rekreację, teren na przeciwko szkoły więc może mieć duże poparcie ze strony rodziców, jest już tam zadrzewienie, więc nie musiałby powstawać tam teren rekreacyjny od zera. Z minusów to to, że teren w MPZP ma szerokie przeznaczenie, leży na uboczu i zapewne nie zniechęci to przesiadujących na piwku do dalszego tam przebywania i np. niszczenia terenu pod "wpływem".
2) Mi by się marzyło zobaczyć teren zielony między trójkątnymi blokami, boiskiem i osiedlem literackim. Teren nie nadaje się pod budżet obywatelski bo jest prywatny (należy do jakiejś firmy) ale teren ma w MPZP przeznaczenie wyłącznie pod zieleń parkową.

Ad 1) Dla zainteresowanych do wglądu, teren 2UZ-UO (http://edzienniki.duw.pl/duw/WDU_D/2010/8/Dz_U_Nr_8.pdf strona 574, §17, rozszyfrowałem to z bardzo nieczytelnej mapy więc mogę się mylić, mapa str. 578)

§ 17. 1. Dla terenu oznaczonego na rysunku
planu symbolem 2UZ-UO ustala się przeznaczenie:
1) żłobki;
2) usługi edukacji;
3) poradnie medyczne, z zastrzeżeniem ust. 2
pkt 1;
4) pracownie medyczne, z zastrzeżeniem ust. 2
pkt 2;
5) mieszkania towarzyszące;
6) obiekty pomocy społecznej;
7) wystawy i ekspozycje;
8) pracownie artystyczne;
9) sport i rekreacja;
10) obiekty do parkowania;
11) drogi wewnętrzne;
12) urządzenia infrastruktury technicznej.
maczko

Postprzez garym 10 lut 2014, o 13:27

aks, czy możesz mi dać namiar na tych znajomych co planują zagospodarowanie terenu przy szkole? też o tym myślałem, a nie chciałbym dublowac projektów. Mi głównie chodziło o wykarczowanie krzaków na górce, tak by zima można z niej na sankach zjeżdżać, a latem na rowerach jeździć itp. Do tego miejsce na wypoczynek i grilla, oraz siłownia zewnętrzna tak by mogły tam też dzieci na zajęcia przychodzić (boiska przy szkole jeszcze długo nie będzie)

Na tym terenie był kiedyś cmentarz i wszelkie prace wymagające infrastruktury podziemnej, mogą wiązać się z potrzebą ekshumacji
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez paklin 17 lut 2014, o 00:13

Witamy
Rzeczywiście planujemy zagospodarowanie terenu na przeciwko szkoły. Gary , jeżeli chcesz się z nami skontaktować podaj namiary, adres e-mail lub telefon, chętnie porozmawiamy.

pozdrawiamy AP
paklin

Postprzez garym 17 lut 2014, o 12:38

Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez cleaner 6 mar 2014, o 10:44

Projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2014
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Nie będę całej listy wklejał. Poniżej to co znalazłem tak na szybko. Mam nadzieję, że jest coś więcej....

Muchoborskie Centrum Sportu Trawowa, Muchobór Wielki, 500 000 zł - 1 500 000 zł
cleaner

Postprzez garym 6 mar 2014, o 12:52

Pełna lista jest tutaj:
http://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw-projekty

poniżej wylistowałem projekty z naszego osiedla
Kod: Zaznacz cały
Muchoborskie Centrum Sportu Trawowa[projekt nr: 32]
Muchobór Wielkirekreacja500 000zł - 1 500 000zł

Chodnik oraz oświetlenie na ulicy Tyrmanda (odcinek Mińska - Rodziwiczówny)[projekt nr: 76]
Muchobór Wielkidrogado 100 000zł

zielony Muchobór - zielona Stanisławowska[projekt nr: 84]
Muchobór Wielkizieleń miejskado 100 000zł

zielony Muchobór - zielona Rakietowa[projekt nr: 85]

zielony Muchobór - zielona Buczacka[projekt nr: 87]

zielony Muchobór - zielona Mińska[projekt nr: 88]

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Awicenny – na odcinku od ulicy Wiejskiej do siedziby Poczty Polskiej[projekt nr: 120]
Muchobór Wielkirowery500 000zł - 1 500 000zł

Komentarz UMW:
    Projekt dotyczy dwóch osiedli.

Budowa terenu rekreacyjnego z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki oraz zewnętrzną ścieżką rekreacji i wypoczynku[projekt nr: 134]
Muchobór Wielkirekreacja500 000zł - 1 500 000zł

Muchoborski Ogród Dzieci[projekt nr: 214]
Muchobór Wielkiedukacjado 100 000zł

Budowa chodnika wraz z oświetleniem wzdłuż łącznika osiedla „Cichy Kącik” z ul. Mińską[projekt nr: 288]
Muchobór Wielkiinnedo 100 000zł

Kładka nad rzeką Ślęza[projekt nr: 261]
Muchobór Małyinne100 000zł - 500 000zł

Może autorzy projektów przybliżą nam je. zacznę więc od mojego projektu:

Kod: Zaznacz cały
Identyfikator zgłoszenia:
261
Nazwa projektu:
Kładka nad rzeką Ślęza
Lokalizacja projektu:
Muchobór Mały, AR_10, 28/1
Uzasadnienie:
Kładka pieszo rowerowa nad rzeką Ślęzą pomiędzy ulicą Francuska i Trawową.

Kładka przyczyniłaby się do integracji osiedli Muchobór Wielki i Mały. Skróciłaby też drogę do obiektów edukacyjnych na osiedlach. Stanowiłaby alternatywną trasę rowerową do ciągu Strzegomska - Mińśka. Podniosłaby atrakcyjność terenów rekreacyjnych nad rzeką Ślęzą.
Koszt projektu:
1. Kładka (300000 zł)
2. 2 podjazdy (40000 zł)
Pozdrawiam

Michał
garym

Następna strona