Grupa na FB

Grupa na FB

Postprzez Krzyś 25 wrz 2017, o 12:33

Kiedyś mieliśmy forum dyskusyjne na www.osiedle-morelowe.pl ale skończyły się pieniądze na domenę.
Ale zauważyłem, że wiele sąsiadujących osiedli ma swoje prężnie działające grupy na FB - może
więc i nam uda się odtworzyć społeczność.

Zapraszam do grupy: https://www.facebook.com/groups/1298858686890613/
Krzyś

Re: Grupa na FB

Postprzez JAREK G. 25 wrz 2017, o 20:20

Ja już zgłosiłem akces , mam nadzieję ,że na pytanie odpowiedziałem poprawnie. Nie mieszkam na osiedlu Morelowym ale dyskutowane tam tematy mogą mnie zainteresować bo mieszkam w sąsiedztwie , korzystam np z placówek handlowych,które się u was znajdują.

Przy okazji zapytam czy wiecie coś na temat budowy nowego osiedle w trójkącie ograniczonym ul.Stryjska, Sokalska, osiedle Morelowe.Na tym terenie nie obowiązuje Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego , inwestor musi uzyskać decyzję o warunkach zabudowy , w warunkach będzie określone min.dostęp do drogi publicznej.

Gmina powinna doręczyć zawiadomienie zainteresowanych stron o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy. Zawiadomienie o wszczęciu postępowania daje prawo do wypowiedzenia się w przedmiotowej sprawie.

Zwracam na to uwagę bo może się okazać ,że inwestor zaplanował dostęp do drogi publicznej poprzez drogę znajdująca się pomiędzy Oś. Morelowym a oś. Nelle.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez Krzyś 30 wrz 2017, o 22:40

Wiemy tyle, że już w czerwcu Osiedle Morelowe i inni mieszkańcy w strefie oddziaływania zostali poinformowani o planowanej budowie osiedla mieszkaniowego na działce za Netto.
Inwestor chce tam postawić cztery czteropiętrowe bloki.
Proponowany wyjazd przez Stryjską został na razie zablokowany przez ZDiUM. Nie widzę możliwości wypuszczenia ruchu koło Nelle, bo tam nie ma przejazdu.
Nie wiem też jaki jest stan prawny tej drogi (wokół Morelowego) i na ile jest "publiczna" skoro jej zimowe utrzymanie jest opłacane vo roku przez mieszkańców Morelowego...

Obawiam się za to, że inwestor może dostać zgodę na wypuszczenie ruchu w Trawową przy torach...
Krzyś

Postprzez JAREK G. 1 paź 2017, o 21:49

Dyskusje w temacie nowego osiedla przy ul.Stryjskiej przenoszę do tego wątku :

viewtopic.php?f=45&p=12449#p12449
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.