Uwaga na naciągaczy od TV cyfrowej!

Uwaga na naciągaczy od TV cyfrowej!

Postprzez berloo 29 gru 2009, o 18:56

Dziś odwiedziła mnie młoda dziewczyna, która twierdziła, że reprezentuje firmę DS Logic. Firma ta rzekomo ma prowadzić na osiedlu wymianę instalacji telewizyjnej z analogowej na cyfrową (sic!). Generalnie dziewczę coś kręciło, więc szybko jej podziękowałem, ale jestem przekonany, że była to próba naciągnięcia mnie na jakąś cyfrową platformę satelitarną.

Firma DS Logic pojawia się w internecie w kontekście naciągania ludzi na abonamenty Cyfrowego Polsatu. Jak widzę, metoda na "wejście do klienta" jest podobna do tych jakie swego czasu stosowali sprzedawcy Tele2. Podejrzewam, że przy okazji przechodzenia w Polsce z telewizji analogowej na cyfrową, podobnych naciągaczy będzie jeszcze kilku. Tymczasem sprawa z naziemną telewizją cyfrową wygląda tak:
1) cyfrowa telewizja naziemna ma być - przynajmniej przez pierwsze lata - bezpłatna (w ramach abonamentu radiowo-telewizyjnego ;) )
2) we Wrocławiu transmisja cyfrowa ma wg planów zacząć działać w marcu 2010, ale z tego co wiem, będzie spore opóźnienie,
3) sygnał analogowy będzie u nas dostępny równolegle z cyfrowym do września 2012 (oczywiście wg planu),
4) telewizja cyfrowa raczej nie wymaga wymiany instalacji antenowej - co najwyżej trzeba będzie zmienić/dokupić wzmacniacze i antenę, ale to zadanie spółdzielni, a nie lokatorów,
5) na Cichym Kąciku instalacją antenową "od zawsze" zajmuje się firma Ikatel i wątpię, żeby spółdzielnia zrezygnowała z ich usług.
berloo

Re: Uwaga na naciągaczy od TV cyfrowej!

Postprzez xrace 30 gru 2009, o 02:44

Dokładnie. Nadajnik będzie montowany na Śleży na przełomie marca/kwietnia. Wtedy to rusza pierwsze testy DVB-T.
xrace

Re: Uwaga na naciągaczy od TV cyfrowej!

Postprzez berloo 12 mar 2012, o 20:21

UWAGA, NACIĄGACZE DZISIAJ PONOWNIE KRĄŻYLI NA CICHYM KĄCIKU!!!

Dziś na osiedlu znowu pojawiła się grupka domokrążców, która podając się m.in. za telewizję polską i powołując się na rzekome prośby i wnioski mieszkańców twierdziła, że na osiedlu będzie instalowana antena do odbioru telewizji cyfrowej. Generalnie, korzystając z informacji w mediach na temat przejścia z tv analogowej na cyfrową, próbują złapać klientów dla jakiejś płatnej platformy cyfrowej. W rozmowie z nimi pojawia się wiele niedomówień i właściwie trzeba zapytać wprost, aby poznać prawdziwą nazwę firmy, którą reprezentują.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiałem, pogonili tych naciągaczy, ale być może są gdzieś osoby starsze, które są najłatwiejszym celem dla takich domokrążców. Jeśli znacie kogoś, kto może stać się ofiarą, to ją ostrzeżcie!

Jeśli ktoś dostał od tych ludzi jakieś materiały reklamowe/wzory dokumentów, to bardzo proszę o kontakt. Chciałbym złożyć skargę na działania tej konkretnej firmy.
berloo