Parking przy "Pentagonie"

Re: Parking przy "Pentagonie"

Postprzez gamp 4 kwi 2013, o 08:13

muchwielki napisał(a):Szlabany moglibyśmy postawić tylko na naszym terenie

Zamykacie się w swoim gettcie w którym nie macie wystarczającej ilości miejsc dla samych siebie, mi to raczej nie przeszkadza, parkuję za pierwszym szlabanem który postawiliście (przejazd do trójkątów) i nigdy nie mam problemu z miejscem do parkowania. Pamiętajcie, że szlaban działa w obie strony, nie tylko nikt nie może wjechać na wasze miejsca (które wszystkie są zajęte), ale również nie będziecie mogli przejechać w drugą stronę za szlaban gdzie miejsca może by się znalazły.

Problem jest w tym, że wszyscy chcą zaparkować pod samą klatką, i uważają że te miejsca są ich własnością.

sim napisał(a):piszę w sprawie kosztów utrzymania drogi przy Rodziewiczówny wzdłuż bloków spółdzielni - z mojego aktu notarialnego podpisanego z WPB jasno wynika, że koszty dzielone są na SM Cichy Kącik i na Wspólnotę Osiedle Literackie (nr 2,4,6) - w kosztach tych nie partycypują mieszkańcy "trójkątów" a ewidentnie z tej drogi korzystają, a przy wjeździe na swoją działkę mają postawiony szlaban!!

Szlaban został postawiony bo tak sobie zażyczył "Cichy Kącik". Każdy płaci za utrzymanie drogi, która jest jego własnością, chcesz postawić budkę do pobierania opłat za przejazd ?
gamp

Postprzez sim 4 kwi 2013, o 08:36

gamp napisał(a):Zamykacie się w swoim gettcie w którym nie macie wystarczającej ilości miejsc dla samych siebie, mi to raczej nie przeszkadza, parkuję za pierwszym szlabanem który postawiliście (przejazd do trójkątów) i nigdy nie mam problemu z miejscem do parkowania. Pamiętajcie, że szlaban działa w obie strony, nie tylko nikt nie może wjechać na wasze miejsca (które wszystkie są zajęte), ale również nie będziecie mogli przejechać w drugą stronę za szlaban gdzie miejsca może by się znalazły.

Problem jest w tym, że wszyscy chcą zaparkować pod samą klatką, i uważają że te miejsca są ich własnością.

Szlaban został postawiony bo tak sobie zażyczył "Cichy Kącik". Każdy płaci za utrzymanie drogi, która jest jego własnością, chcesz postawić budkę do pobierania opłat za przejazd ?"

Oczywiście, że Tobie jako mieszkańcowi "trójkątów" ta sytuacja pasuje:) korzystacie z drogi, na której utrzymanie dokłada się tylko Cichy Kącik i Wspólnota z Osiedla Literackiego. Wjazd na Wasz teren macie i tam też są Wasze miejsca parkingowe - sam napisałeś, że "każdy płaci za utrzymanie drogi, która jest jego własnością" a ja dodam, że jak chce korzystać z drogi za którą nie płaci to niech ZACZNIE ZA NIĄ PŁACIĆ - zróbcie sobie służebność i płaćcie za nią!! jak skończy się budowa nowego budynku WPB to pewnie będziemy płacić m.in. za wylanie asfaltu na całej jej długości, a Ty byś tylko chciał sobie z tego korzystać??!! pomijam fakt zajmowania miejsc parkingowych!
sim

Postprzez gamp 4 kwi 2013, o 09:00

sim napisał(a):
Oczywiście, że Tobie jako mieszkańcowi "trójkątów" ta sytuacja pasuje:) korzystacie z drogi, na której utrzymanie dokłada się tylko Cichy Kącik i Wspólnota z Osiedla Literackiego. Wjazd na Wasz teren macie i tam też są Wasze miejsca parkingowe - sam napisałeś, że "każdy płaci za utrzymanie drogi, która jest jego własnością" a ja dodam, że jak chce korzystać z drogi za, którą nie płaci to niech ZACZNIE ZA NIĄ PŁACIĆ!! jak skończy się budowa nowego budynku WPB to pewnie będziemy płacić m.in. za wylanie asfaltu na całej jej długości, a Ty byś tylko chciał sobie z tego korzystać??!! pomijam fakt zajmowania miejsc parkingowych!

Ja osobiście ani tam nie jeżdżę ani nie parkuję, przechodzę czasem na piechotę ale w sumie to nie wiem czy mogę bo nie płacę za utrzymanie tej drogi.
Tak jak pisałem wyżej, jeśli nie byłoby szlabanu to mieszkańcy trójkąta też przejechaliby na swoją stronę, bo na pewno też są leniwi i chcą zaparkować pod samym wejściem, teraz nie mogą.
Mi osobiście nie przeszkadza ani obecna sytuacja ani nawet to że się ogrodzicie w koło, tylko wtedy nie powinniście też parkować poza swoim gettem. Wydaje mi się również, że gdyby w miejscu planowanej pętli tramwajowej był duży parking to byłby pusty bo przecież nikt nie będzie taki kawał szedł do domu.
gamp

Postprzez muchwielki 4 kwi 2013, o 10:40

Osobiście nic nie mam do mieszkańców "Trójkątów". Dzięki istniejącemu od kilku lat, zamkniętemu na stałe szlabanowi parkowanie na cudzym terenie (trójkąty na cichym kąciku i odwrotnie) jest mocno utrudnione w obie strony.
Pomysł postawienia nowych szlabanów zrodził się u nas tylko dlatego gdyż:
1. Część mieszkańców Cichego Kącika wydzieliła sobie ze wspólnego terenu miejsca do indywidualnego wykorzystania bez pytania o zgodę pozostałych mieszkańców.
2. Po wybudowaniu przez WPB nowego bloku na Rodziewiczówny mocno się uszczupliła liczba miejsc dla mieszkańców Cichego Kącika. Mieszkańcy (jak również goście oraz ekipy budowlane) nowego bloku mają niewystarczającą liczbę swoich miejsc (wszystkie zewnętrzne są wyposażone w blokady) i korzystają również z naszych. Być może nie wiedząc nawet że ulica Rodziewiczówny oraz parking na łączniku Rodziewiczówny i Hłaski należy do Cichego Kącika.
Budowany jest również drugi blok Osiedla Literackiego, który powinien mieć wystarczającą liczbę miejsc dla swoich mieszkańców ale obawiamy się masakry w momencie kiedy ludzie będą wykańczali ponad 100 nowych mieszkań a nie powstanie jeszcze nowy parking.

Aby powstały nowe szlabany konieczne będzie uzyskanie porozumienia między Cichym kącikiem, Wspólnotą pierwszego budynku Osiedla literackiego, WPB (które do całkowitego zakończenia budowy jest właścicielem terenu pod drugim budynkiem) i uzyskanie jeszcze nie wiadomo ilu zezwoleń i pewnie nigdy do tego nie dojdzie. Dlatego powinniśmy równolegle zadbać o powstanie nowych miejsc parkingowych (np. w trójkątnej części "łąki" o której pisałem wczoraj) oraz o lepsze wykorzystanie istniejących miejsc.
Moim zdaniem blokady na Hłaski i Mińskiej powinny być przerobione tak, aby mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy Pentagonu a pozostałe miejsca (na łączniku Rodziewiczówny-Hłaski oraz Tyrmanda) powinny być oznaczone poziomymi liniami tak, aby zdyscyplinować parkujących do lepszego wykorzystania parkingu.
muchwielki

Postprzez sim 4 kwi 2013, o 11:41

zgadzam się z przedmówcą, tylko jest jedno "ale" - koszty utrzymania drogi przy Rodziewiczówny są rozdzielone po 50% na SM Cichy Kącik i Wspólnotę Osiedle Literackie, więc mieszkańcy "pentagonu" i 1 bloku WPB osiedle literackie mogą parkować tam na takich samych prawach
sim

Postprzez muchwielki 4 kwi 2013, o 12:01

Problem w tym że mieszkańcy bloku 1 Osiedla Literackiego (oraz osoby do nich przyjeżdżające) korzystają także z parkingu na łączniku Rodziewiczówny-Hłaski (który jest własnością Cichego Kącika). A mieszkańcy Pentagonu z parkingu Osiedla Literackiego przyległego do Rodziewiczówny ze względu na blokady nie mogą.
muchwielki

Postprzez berloo 25 kwi 2013, o 09:00

Wczoraj na klatkach pojawiły się ogłoszenia o zebraniu w sprawie parkowania. Wbrew temu, co było mówione w marcu, dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o 16:00 a nie 16:30.
berloo

Postprzez sim 27 maja 2014, o 11:40

wie ktoś coś może o samodzielnym montowaniu blokad na miejscach postojowych od strony parkingu osiedla literackiego II??
sim

Postprzez Grzesiek 27 maja 2014, o 18:55

sim napisał(a):wie ktoś coś może o samodzielnym montowaniu blokad na miejscach postojowych od strony parkingu osiedla literackiego II??

Nie wierzę, że ktoś może być tak bezczelny. Proszę niech ktoś napisze, że dzieje się to zgodnie z prawem i pozwoli mi mieć złudzenia, że żyję w państwie prawa.... :evil:

berloo napisał(a):Wczoraj na klatkach pojawiły się ogłoszenia o zebraniu w sprawie parkowania. Wbrew temu, co było mówione w marcu, dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o 16:00 a nie 16:30.

Czy ktoś z uczestniczących w spotkaniu przed rokiem może napisać na czym stanęło? Rozwiązaliście problem czy parkingowi samozwańcy nadal okupują wspólną własność?

W sprawie "podbierania" sobie miejsc parkingowych. Sprawa jest delikatna, ponieważ zarówno mieszkańcy Literackiego parkują przy Pentagonie ale i mieszkańcy Pentagonu parkują przy bloku Literackie 2.
Grzesiek

Postprzez sim 27 maja 2014, o 19:18

Grzesiek napisał(a): W sprawie "podbierania" sobie miejsc parkingowych. Sprawa jest delikatna, ponieważ zarówno mieszkańcy Literackiego parkują przy Pentagonie ale i mieszkańcy Pentagonu parkują przy bloku Literackie 2.

dodam tutaj jeszcze, że również mieszkańcy Pentagonu parkują na miejscach Literackiego 1 - jeśli tylko blokada jest opuszczona, więc tutaj jest wszędzie pełna dowolność. Zauważyłem, że pojawiły się "nowe" dwie blokady - jedna w dniu wczorajszym zamontowana przez posiadacza białego kombi, który przyszedł sobie z blokadą pod pachą i ją zwyczajnie sobie przykręcił w wybranym przez siebie miejscu!! o co tutaj chodzi? :roll:
sim

Postprzez Grzesiek 27 maja 2014, o 19:26

Ja "świadkowałem" montażowi blokady blisko śmietnika - tam to cała rodzina asystowała:) Gospodyni w "podomce" przygląda się jak majster parking robi :lol:
Jeżeli to samowola to sytuacja jest smutna.
Grzesiek

Postprzez sim 27 maja 2014, o 19:32

ale jeśli to samowola to trzeba te nielegalne blokady usunąć!! nie ma na to żadnej rady?
sim

Postprzez berloo 27 maja 2014, o 21:16

Wszystkie blokady na terenie Cichego Kącika to "samowole"! Część mieszkańców swego czasu dostało jakieś zgody od zarządu Spółdzielni, ale moim zdaniem Zarząd nie ma prawa do podejmowania takich decyzji. Parkingi są terenem wspólnym i zajmowanie ich przez wybrańców do wyłącznego użytku jest bezprawiem. To trochę tak, jakbym ogrodził sobie kawałek chodnika i powiedział, że tylko ja mogę tamtędy chodzić... Szczególnie wkurzeni powinni być ci mieszkańcy, którzy wyodrębnili własność swoich mieszkań - takie osoby mają akty własności, które mówią, że mieszkanie jest w 100% ich własnością, a działka stanowi nieruchomość wspólną, w której mają udział zależny od wielkości mieszkania. Nikt takich osób nie pytał o zgodę na naruszenia ich prawa własności. Dodatkowo wszyscy płacimy czynsz za utrzymanie nieruchomości wspólnej - w zależności od wielkości mieszkania lub udziału zapisanego w księdze wieczystej. Osoby, które mają "własne" parkingi, wcale nie ponoszą za nie dodatkowych opłat...

W zeszłym roku były próby uregulowania równego dostępu do parkingów, ale sprzeciw "posiadaczy" była bardzo duży, a administracja i spółdzielnia wolą mieć spokój.
berloo

Postprzez Grzesiek 27 maja 2014, o 22:28

Problem samowoli z blokadami parkingowymi przy ulicy Rodziewiczówny obok Pentagonu dotyczy również wszystkich właścicieli mieszkań osiedla Literackie. Mój akt notarialny mówi wyraźnie, że właściciele mieszkań w bloku Literackie II (działka 204/2) się wraz ze współwłaścicielami działki 204/1 (blok Literackie I) zobowiązani są do partycypowania w wysokości 1/2 części w kosztach utrzymania nieruchomości składającej się z działki nr 6/6 tj. drogi dojazdowej (Rodziewiczówny) będącej własnością Spółdzielni "Cichy Kącik" w stosunku do nabytego udziału w nieruchomości wspólnej, tj. napraw, podatków, oświetlenia, remontów odśnieżania, utrzymania porządku....

Więc co jest? Ja będę płacił a jakiś wąsaty grubas miejscówkę sobie samowolnie postawił? Bo co? Bo mu wolno i kto mu zabroni? :evil:
Hej gdzie my mieszkamy w Albani?
Grzesiek

Postprzez berloo 27 maja 2014, o 22:59

Grzesiek, to, o czym piszesz, to służebność przejazdu, która została ustanowiona na działce 6/6 na rzecz mieszkańców trzech sąsiednich działek. Wpis w księdze brzmi następująco:
NIEODPŁATNA SŁUŻEBNOŚĆ GRUNTOWA POLEGAJĄCA NA NIEOGRANICZONYM W CZASIE PRAWIE PRZECHODU I PRZEJAZDU DO NIERUCHOMOŚCI WŁADNĄCEJ, UDOSTĘPNIENIU TERENU NIERUCHOMOŚCI OBCIĄŻONEJ W CELU PODŁĄCZENIA DO WSZYSTKICH ISTNIEJĄCYCH W TEJ NIERUCHOMOŚCI SIECI NIEZBĘDNYCH DO REALIZACJI CAŁEJ INWESTYCJI BUDOWLANEJ NA NIERUCHOMOŚCI WŁADNĄCEJ ORAZ NIEOGRANICZONEGO W CZASIE UMOŻLIWIENIA KORZYSTANIA Z TYCH SIECI, UDOSTĘPNIENIU TERENU NIERUCHOMOŚCI OBCIĄŻONEJ JAKO DROGI DOJAZDOWEJ DO NIERUCHOMOŚCI WŁADNĄCEJ W OKRESIE REALIZACJI CAŁEJ INWESTYCJI BUDOWLANEJ
.
Ta służebność nie pozwala mieszkańcom Osiedla Literackiego parkować na terenie należącym do SM Cichy Kącik.

Problem sprywatyzowanych parkingów dookoła "Pentagonu" jest problemem wewnętrznym mieszkańców tego budynku oraz członków SM Cichy Kącik bo tylko oni mogą mieć jakieś roszczenia z tytułu prawa własności.
berloo

Poprzednia stronaNastępna strona