[GARAŻE] Wniosek do Cegiełki

[GARAŻE] Wniosek do Cegiełki

Postprzez morel 7 gru 2011, o 21:57

Witam,

Chciałem podziękować wszystkim, którzy złożyli dziś podpisy na wniosku do CEGIEŁKI, z którym chodziłem dziś po wszystkich klatkach przy Trawowej 34b-40. Serdeczne dzięki! Planuję zjawić się na Dworcowej w CEGIEŁCE w piątek i złożyć na ich ręce niniejszy wniosek.

Istnieje oczywiście szansa, że zarząd spółdzielni nic w tej sprawie nie zrobi, ale istnieje również szansa że coś zrobi, i mam nadzieję, że dzięki tej liczbie podpisów mieszkańców (zebrałem 29 podpisów) sprawa się jednak ruszy. W pesymistycznym wypadku, pozostaje walne zgromadzenie członków spółdzielni, które zawsze ma miejsce w czerwcu, tak więc w ostateczności pozostaje udać się na zgromadzenie i spróbować przegłosować tenże wniosek i/lub inne wnioski również.

Dla osób, których dziś nie zastałem, wklejam poniżej treść wniosku - w celu zapoznania się, ewentualnie wydrukowania, podpisania i dostarczenia do spółdzielni.

-cut-
Wrocław 06.12.2012

Mieszkańcy budynku przy ul. Trawowej 34b-40
54-614 Wrocław

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej
CEGIEŁKA
ul. Dworcowa 3b
50-456 Wrocław

WNIOSEK

W związku z ostatnią próbą kradzieży auta i jego znaczną dewastacją w parkingu podziemnym w budynku przy ul. Trawowej 34b-40 oraz innymi złodziejskimi incydentami, które miały miejsce w garażach podziemnych, wnioskujemy o rozpoczęcie działań ze strony Spółdzielni, które poprawią bezpieczeństwo użytkowników garażu oraz garażowanych pojazdów.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o:

1. Zamontowanie mechanizmu samoczynnego zamykania drzwi prowadzących z klatki schodowej do garażu. Drzwi od strony klatki schodowej powinny być wyposażone tylko w gałkę-klamkę i być nieotwieralne od strony klatki schodowej bez klucza, natomiast od strony garażu powinny być otwierane klasyczną klamką.

2. Zamontowanie stałego oświetlenia w garażu, lub zamontowanie czujek, reagujących na ruch, włączających oświetlenie automatycznie. Zwiększy to bezpieczeństwo osób parkujących swoje pojazdy, szczególnie wieczorem i nocą. Obecnie garaż nie jest oświetlony na stałe, nie ma też systemu automatycznego załączenia oświetlenia.

3. Zamontowanie lub przeprogramowanie sterowników bram wjazdowych do garażu podziemnego w celu uruchomienia automatycznego zamykania skrzydła bramy, po upływie ustalonego czasu, np. 40 sekund od momentu pełnego jego otwarcia.

Automatyczne zamykanie bramy, oprócz oczywistych korzyści w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa, spowoduje również oszczędności kosztów ogrzewania budynku.

Z poważaniem,
mieszkańcy
-cut-

Jeszcze raz wszystkim dziękuję!
morel

Re: [GARAŻE] Wniosek do Cegiełki

Postprzez morel 10 gru 2011, o 17:12

Rozmawiałem dziś z sąsiadką, okazuje się, że wczoraj czy przedwczoraj złodzieje wrócili. Było to trzech młodych mężczyzn. Znów bez problemu dostali się na klatkę schodową i gdyby jeden z sąsiadów nie usłyszał hałasu w nocy i ich nie wystraszył, to pewnie wyprowadziliby inne auto.

Gratulacje dla mieszkańców za niezamykanie drzwi od garażu na parking, przed chwilą z ciekawości byłem w garażu - wszystkie drzwi klatka-garaż we wszystkich 4 klatkach są otwarte na oścież.

Brawo. Ja już nie parkuję w tym garażu.

Na koniec chciałem zaproponować zamykanie drzwi zewnętrznych, domofonowych na klucz, po godzinie 22, wtedy bandyci musieli by mocno nahałasować, żeby dostać się na klatkę i dalej do garażu.

Ale znając życie, niektórzy osobnicy w naszym bloku mają to głęboko w poważaniu, więc nie ma to sensu. Proponuję jeszcze zostawić otwarte auta, bo po co je zamykać.
morel

Postprzez cegiełkowicz 12 gru 2011, o 09:30

no to nie parkuj ja tam zaparkuje mojego nie ukradną
cegiełkowicz

Postprzez sphinx 12 gru 2011, o 10:53

cegiełkowicz napisał(a):no to nie parkuj ja tam zaparkuje mojego nie ukradną

Yeah, tekst roku. Takie słabe auto czy ktoś ma jakiś interes w tych kradzieżach? :>
sphinx

Postprzez cegiełkowicz 12 gru 2011, o 18:48

autko dość dobre ale złodziej takich nie bierze to ma służyć do przemieszczania się.
cegiełkowicz

Postprzez morel 18 gru 2011, o 13:13

Dzięki za pokrzepiającą myśl.
Ostatnio edytowano 18 gru 2011, o 13:32 przez morel, łącznie edytowano 3 razy
morel

Postprzez morel 18 gru 2011, o 13:14

Dodam jeszcze, że wniosek został złożony do Cegiełki 12 grudnia z podpisami 29 mieszkańców bloku 34b-40.
morel

Postprzez morel 19 gru 2011, o 11:39

Rozmawiałem dziś z panią Dorotą z Cegiełki, wniosek został przekazany do realizacji.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy wniosek poparli!
morel

Postprzez sphinx 9 sty 2012, o 11:49

Czy w związku ze zmianami coś było zmieniane przy samych bramach? Ta od Hłaski ma teraz nagle zasięg może 2 m. Baterie w pilocie niedawno zmienione. Ktoś zauważył podobny motyw? Może to po prostu pilot mi siada.
sphinx

Postprzez morel 9 sty 2012, o 12:10

Witam, nie, nie wiem nic o tym, żeby Cegiełka zmieniała coś przy bramach, czy też sterownikach bram - u mnie obie bramy działają ok, więc pewnie to bateria do wymiany.

Wiem, że w kwestii upgradu sterownika bram Cegiełka wystąpiła o kosztorys w grudniu, jak na razie nie mam informacji na jakim ta sprawa jest etapie, jak będę coś wiedział więcej napiszę tu.
morel

Postprzez morel 9 sty 2012, o 12:10

No i nie doczytałem, że wymieniłeś baterię :)
morel

Postprzez sphinx 9 sty 2012, o 13:11

No właśnie, dziwna sprawa. Wcześniej pilot działał z drugiego końca garażu a teraz ledwo co. Cóż, muszę pokombinować w takim razie.
sphinx

Postprzez sphinx 5 kwi 2012, o 10:06

Dziś rano zauważyłem, że śrubki przy klamce drzwi do garażu są porozkręcane. Cegiełka/ktoś inny coś naprawia czy znów jakieś dziadostwo coś kombinuje w naszym garażu?
sphinx

Postprzez drago 6 kwi 2012, o 07:44

Witam,
dzisiaj w garażu budynku 49-? ktoś ewidentnie szperał w naszych rzeczach.
Co prawda tym razem mi nic nie zginęło, ale to żadna pociecha.
Najwidoczniej ostatnia modernizacja drzwi do garażu tak że od strony klatki można je otworzyć tylko kluczem nie jest wystarczająca.
Dlatego proszę wszystkich użytkowników garaży o upewnienie się każdorazowo, czy zamknęli po sobie bramę garażową.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby monitoring, ale w tym celu musieliby się zorganizować właściciele miejsc postojowych z wszystkich budynków Cegiełki przy M. Hłaski.
drago

Postprzez morel 6 mar 2013, o 02:27

Hejka,

Minął już rok od momentu złożenia (powyższego) wniosku do Cegiełki, a Spółdzielnia zrealizowała tylko punkt 1. W sprawie punktów 2 i 3 nie udzielono mi żadnej odpowiedzi. Tydzień temu wysłałem maila z zapytaniem do nowego prezesa Spółdzielni - pani Doroty Chojnackiej - ale również nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

W związku z powyższym bardzo proszę osoby które wniosek podpisały, aby również przesłały maila do pani Doroty Chojnackiej z zapytaniem o stan realizacji punktów 2 i 3 niniejszego wniosku.

pozdrawiam,
morel

Następna strona