Ciepła woda

Ciepła woda

Postprzez sphinx 15 lut 2011, o 16:31

Mam pytanie do członków spółdzielni. Czy u was w kranie ciepła woda leci natychmiast czy trzeba spuścić trochę zimnej, a potem letniej wody?

Płacimy za odkręcenie kurka z ciepłą jakby cały czas była ciepła, a na początku nie jest. Ciekaw jestem czy to problem jednostkowy u mnie w mieszkaniu czy może w całym budynku/spółdzielni.
sphinx

Re: Ciepła woda

Postprzez xrace 15 lut 2011, o 21:23

Rurki zarówno z ciepłą jak i zimna wodą lecą w pionie. Z pionu natomiast rozporowadzone są po mieszkaniu. To logiczne że jeśli woda gorąca nie przepływa przez rurki w mieszkaniu (jeśli nie odkręcisz kurka) to stygnie, dlatego trzeba czekać aż zleci z rurek połączeniowych do kranów, dopiero później się ociepla.
xrace

Postprzez Julia 15 lut 2011, o 23:26

sphinx napisał(a):Mam pytanie do członków spółdzielni. Czy u was w kranie ciepła woda leci natychmiast czy trzeba spuścić trochę zimnej, a potem letniej wody?

Płacimy za odkręcenie kurka z ciepłą jakby cały czas była ciepła, a na początku nie jest. Ciekaw jestem czy to problem jednostkowy u mnie w mieszkaniu czy może w całym budynku/spółdzielni.

Tak, to normalne i nie da sie z tym nic zrobic. No chyba, ze rury podgrzewane zamontowac :-)
Julia

Postprzez sphinx 16 lut 2011, o 10:38

xrace napisał(a):To logiczne że jeśli woda gorąca nie przepływa przez rurki w mieszkaniu (jeśli nie odkręcisz kurka) to stygnie, dlatego trzeba czekać aż zleci z rurek połączeniowych do kranów, dopiero później się ociepla.

Dzięki za pouczającą lekcję fizyki. Nie chcę tu obalać jakichś fundamentalnych praw ale coś niecoś wiem na ten temat i mądre głowy wymyśliły kiedyś taki system jak cyrkulacja w systemie C.O., który jest lekiem na taką sytuację. Stąd moje pytanie.
sphinx

Postprzez bogdan 16 lut 2011, o 19:42

sphinx napisał(a):Dzięki za pouczającą lekcję fizyki. Nie chcę tu obalać jakichś fundamentalnych praw ale coś niecoś wiem na ten temat i mądre głowy wymyśliły kiedyś taki system jak cyrkulacja w systemie C.O., który jest lekiem na taką sytuację. Stąd moje pytanie.

Ale chodzi Ci o ciepłą wodę w kranie (tak rozumiem Twój pierwszy post), czy o C.O. (centralne ogrzewanie) - bo o nim piszesz w ostatnim poście?
Pozdrowienia!
Bogdan
bogdan

Postprzez sphinx 17 lut 2011, o 09:50

bogdan napisał(a):
sphinx napisał(a):Dzięki za pouczającą lekcję fizyki. Nie chcę tu obalać jakichś fundamentalnych praw ale coś niecoś wiem na ten temat i mądre głowy wymyśliły kiedyś taki system jak cyrkulacja w systemie C.O., który jest lekiem na taką sytuację. Stąd moje pytanie.

Ale chodzi Ci o ciepłą wodę w kranie (tak rozumiem Twój pierwszy post), czy o C.O. (centralne ogrzewanie) - bo o nim piszesz w ostatnim poście?

Faktycznie. Zakręciłem się. Chodzi oczywiście o wodę z kranu. Dzwoniłem wczoraj do Spółdzielni i zbadają sprawę, bo generalnie powinno być tak, że leci ciepła niemal od razu.
sphinx