Kunickiego

Kunickiego

Postprzez alexbluessy 29 lip 2010, o 18:59

Hej, czy jest tu ktoś może z Freedom Home przy Kunickiego?
Olka
alexbluessy

Re: Kunickiego

Postprzez Shagg 27 wrz 2010, o 08:49

Ja zamierzam tam kupić jedno mieszkanie... w porównaniu do ofert w centrum innych developerów tutaj jest na prawdę atrakcyjnie i osiedle kameralne (całkowicie inne od standardowego blokowiska).

Ostatnio ze stoperem w ręce sprawdziłem ile zajmuje dojazd z pl. Grunwaldzkiego do najbliższego przystanku względem osiedla i zajęło mi to 28 minut.

Z Grunwaldu jedzie się z przesiadką i miałem o tyle szczęście, że czekałem minutę na drugi autobus (jeździ co ~15 minut). Jechałem po godzinie 11 rano, więc w szczycie na pewno będzie się jechać dłużej ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem. :)
Shagg

Postprzez cleaner 27 wrz 2010, o 12:51

HA HA

Ja mieszkam przy Trawowej i pracuję na Placu Grunwaldzkim. Żeby zdążyć na 9 do pracy muszę być około 7:45 na przystanku. jeżeli jestem o 8.00 to zakładam, że mam około 70% szans, że zdąże.... Przy słabej pogodzie (deszcz, śnieg) czas jest jeszcze dłuższy...
Na szczęście przeważnie jeżdżę motocyklem a w zimei samochodem więc da się przeżyć....
cleaner

Postprzez Shagg 27 paź 2010, o 09:15

cleaner napisał(a):HA HA

Nie wiem co Cię tak rozbawiło... przecież napisałem, że ten krótki czas wyniknął tylko i wyłącznie z niezwykłego szczęścia (nie czekałem w ogóle na przesiadkę) i godziny o której jechałem (11 rano = mniejszy ruch). Zaznaczyłem jednocześnie, że w 'normalnych' warunkach szacuję ok. godziny.
Shagg

Postprzez chagnieszka 2 lis 2010, o 09:52

Witam!
Kupiłam mieszkanie w Freedom Home przy Kunickiego. Poszukuję kontaktu z sąsiadami w celu wymiany spostrzeżeń . Czy jesteście w pełni zadowoleni i otrzymaliście to co Wam obiecano w związku z kupnem tam mieszkania?
Aga
chagnieszka

Postprzez hans40 4 lis 2010, o 14:35

Witam,
ja mieszkam juz jakis 3 miesiac, generalnie są drobne zastrzezenia ale glownie chodzi o parking, mial byc oddany do konca wrzesnia a dalej trzeba parkowac na ulicy:( cos tam sie robi ale tempo przeraza!
Pzdr
hans40

Postprzez chagnieszka 4 lis 2010, o 20:03

Witam
Zarówno parking jak i komórki lokatorskie miały być przygotowane do odbioru na 30 września. Na chwilę obecną robią wjazd do parkingu......nie ukrywam ,że fajnie byłoby wyjeżdżać ciepłym autkiem bez skrobania szyb....a pierwsze przymrozki już były....Komórki na razie suszą się, nawet musiały zostać skute tynki w podziemiu z powodu zbyt dużego zawilgocenia...ja usłyszałam ,że skoro mi się tak bardzo spieszy to mogę odebrać taką zawilgoconą komórkę na własną odpowiedzialność!szok. Poza tym mój ogródek to nadal spory kawałek śmietnika. Nie wspomnę o drobnych usterkach wewnątrz mieszkania , które są usuwane i usunąć się nie mogą. W As Bau co chwilę zmieniają się osoby odpowiedzialne i nowe nie są zorientowane o sytuacji lub zrzucają winę na swoich poprzedników. Myślę, że zbyt dużo płaci się za mieszkania żeby sobie pozwalać na takie niedociągnięcia.
chagnieszka

Postprzez grzeka 5 lis 2010, o 18:56

Witam sąsiadów!
Ja mieszkanie kupiłam w Freedom Home w lipcu ubiegłego roku (pewnie jako jedna z pierwszych). Gdybym wtenczas miała takie informacje na temat naszego dewelopera co teraz, to myślę, że bym się nie zdecydowała. Jakość wykończenia mieszkania absolutnie nie odpowiada tak wysokiej cenie. Skoro AS-Bau nie wyzwiązuje się z terminów, zastanawiam się co będzie z naszymi aktami notarialnymi.
Pozdrawiam
grzeka

Postprzez Yellow 5 lis 2010, o 19:07

Smutno się czyta o problemach ludzi z osiedli as-bau. Ludzie czy wy nie widzicie, że te pitu-pitu w kolejnych oddawanych budynkach dotyczą tego samego? Czy wśród kupujących mieszkania od as-bau nie ma normalnych ludzi, którzy wreszcie skutecznie pozwą tego developera do sądu? Komórki na gagarina "suszą" się już rok, rosną tam wspaniałe pleśniaki na wszystkim i zapewne rosnąć już nigdy nie przestaną, a te podmakające mury na kunickiego... mieszkania na gagarina już ponad rok czekają na akty notarialne.
Yellow

Postprzez chagnieszka 7 lis 2010, o 10:09

Dziękuję Yellow za mocne słowa. Klienci As Bau - mamy 2 wyjścia, albo cierpliwie znosić jak załoga dewelopera z uśmiechem na twarzy robi z nas idiotów, albo coś z tym zrobić. Proponuję wyciągnąć na wierzch wszystkie problemy i walczyć razem, bo pojedyncze osoby mają małe szanse w walce o swoje.
chagnieszka

Postprzez hans40 8 lis 2010, o 22:16

A ja sie zapytam o zarządce, ktoremy asbau zlecil gospodarowanie nieruchomoscia, czy kto coś wie o nim, czy planowane jest jakies spotkanie z nimi, bo tak sie zastanawiam skoro od 1.11 zarząd przejeła firma X to gdzie są chociazby kontenery na smieci w miejscu do tego przeznaczonym (nie mowie o tych od strony słonimskiej).
Jeżeli chodzi o reszte wspolnych czesci naszej nieruchomosci zgadzam sie z chagnieszka - trzeba zacząć stosowac pressing:) bo przyjdzie zima i bedziemy parkować auta jeden na drugim albo na drugiej bo z miejscem tutaj cinko:)

Pzdr
hans40

Postprzez grzeka 15 lis 2010, o 12:02

A czy zwróciliście uwagę na to, że płacimy za wywóz nieczystości od powierzchni mieszkania razem z piwnicą a nie od osoby. To chyba nie jest normalne. Poza tym wliczają nam do czynszu piwnicę, która w żadnych społdzielniach i wspólnotach nie jest liczona. Zebranie mieszkańcow jak najszybciej!
grzeka

Postprzez hans40 15 lis 2010, o 17:03

Całe to przesłane podliczenie od Meritum jest niejasne i smieszne, zadnych opisów, żadnej legendy itp jakby wszystko było dla wszystkich jasne. Na kpine zakrawa tez utrzymanie skrzynek pocztowych, pytałem w kilku miejscach - nikt sie z czyms takim nie spotkał.
hans40

Postprzez k&ł&m 15 lis 2010, o 18:20

witam !
rozmowa na tym wątku co prawda nie tyczy mojego osiedla ale pozwolę sobie wtrącić odnośnie postu grzeka
- płacenie za wywóz nieczystości od metra mieszkania jest rzeczą często spotykaną (chociażby u nas) ze względu na istnienie tzw. oszczędnych lokatorów, którzy oszukują przy podawaniu ilości zamieszkujących mieszkańców gdzie np. mieszka 5 osób a podają 2- ie do rozliczenia.
- poza tym gdzie znalazłeś informację, że nie wlicza się w czynsz piwnic? U nas jak i wielu we Wrocławiu takową piwnicę się wlicza.

Hans co do skrzynek pocztowych faktycznie dziwić może taka opłata u nas takowej brak :shock:
k&ł&m

Postprzez chagnieszka 16 lis 2010, o 08:36

Witam Wszystkich klientow As Bau
W rozmowie telefonicznej z Meritum dowiedzialam sie, ze pomimo takich prognozowych naliczen skladowych czynszu beda nas rozliczali wg rzeczywistych faktur. czyli np. nie powinnismy placic w listopadzie za wywoz smiwci , bo do polowy miesiaca nie bylo jeszcze podstawionych kontenerow. mysle,ze za garaz i komorki tez powinnismy placic dopiero jak je wreszcie odbierzemy. co do skrzynek pocztowych, to nie oplata za uzytkowanie, tylko As Bau sprzedal nam mieszkania bez skrzynek , a potem wystawil fv do Meritum na skrzynki. Zarzadca podzielil fv na wszystkie mieszkania i wyszlo po ponad 50 zl, co rozbili na 2 miesiace kazdemu. proponuje spotkanie w biurze zarzadcy i ustalenie wszystkich szczegolow w wiekszym gronie zeby potem sie nie wycofali z obietnic
chagnieszka

Następna strona