przedszkoleprywatne/ klub malucha

przedszkoleprywatne/ klub malucha

Postprzez d0oti 6 lis 2009, o 09:44

Witam, poszukuję dla swojej córeczki (w lutym bedzie miała 3 lata) klubu malucha lub prywatnego przedszkola. Wiem, ze w as-bau cos takiego działa, ale nie pamietam jak sie nazywa i nie mogę go znaleźć... Pomóżcie :-) A może znacie też inne fajne miejsca w okolicy? Pozdrawiam, Doti
d0oti

Re: przedszkoleprywatne/ klub malucha

Postprzez garym 8 lis 2009, o 13:15

d0oti napisał(a):Witam, poszukuję dla swojej córeczki (w lutym bedzie miała 3 lata) klubu malucha lub prywatnego przedszkola. Wiem, ze w as-bau cos takiego działa, ale nie pamietam jak sie nazywa i nie mogę go znaleźć... Pomóżcie :-) A może znacie też inne fajne miejsca w okolicy? Pozdrawiam, Doti

to chyba to:
http://www.diamentowypalac.com.pl/

moja żona tam była zobaczyć i nie spodobało jej się. Dosyć drogo, a panie niezbyt zainteresowane dziećmi

Polecam to:
http://serafinek_eim.eu.interia.pl/
Moja mała tam chodzi, ale trudno o miejsce (co o czymś świadczy). i to jest raczej żłobek więc w twoim przypadku na niecały rok. Nie wiem czy warto narażać dziecko na tak częste zmiany.

oprócz tego jest jeszcze Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, nowo otwarte przedszkole przy szkole na Stanisławowskiej (przyjęto prawie 120 3 latków)
http://www.smartstart.pl/
i jeszcze jakieś nowe przy ul. Bliźniaczej chyba - widać reklamę przy ul. Krzemienieckiej
Wybór więc jakiś jest
Pozdrawiam

Michał
garym

Postprzez Ewelina 15 cze 2010, o 10:17

Witam,

szukam przedszkola dla mojej córki w maju ukończyła 3 latka, mieszkamy we Wrocławiu od niedawna i nie bardzo się orientujemy gdzie są jakieś dobrze przedszkola.

Czy mógłby mi ktoś jakieś polecić ??

Ostatni w skrzynce miałam ulotkę z "Pszczółkami" zna ktoś to przedszkole ? W sumie jest ono niedaleko mnie ale chciałabym usłyszeć wasze opinie na jego temat.

Pozdrawiam.
Ewelina

Postprzez Ewelina 15 cze 2010, o 10:22

www.pszczolki-wroclaw.pl Ceny mają przyzwoite i dobra lokalizacja przynajmniej dla mnie.

Proszę o pomoc!!!
Ewelina

Postprzez JoannaJ 21 lip 2010, o 00:11

Wszystkich Rodziców wraz z pociechami w wieku od 2 do 5 lat zapraszamy od połowy sierpnia do nowego przedszkola Tęczowa Przystań przy ul. Trawowej 57a.

http://www.teczowaprzystan.pl
biuro@teczowaprzystan.pl

Zachęcamy do odwiedzin strony :-)

Korzystając z możliwości komunikacji z Rodzicami, którzy jeszcze nie wybrali lub nie zdecydowali się na przedszkole dla swojego dziecka, chciałybyśmy serdecznie zaprosić na dzień otwarty oraz bezpłatne zajęcia dla dzieci.Informacje na temat dnia otwartego już wkrótce na stronie internetowej oraz na plakatach w naszym lokalu.

Do zobaczenia w Tęczowej Przystani

Właścicielki

Joanna Jankowska
Olga Prudlak
JoannaJ

Postprzez schildberg 21 lip 2010, o 13:43

Mam do Pań jedno pytanie. Czy otwarcie tego typu działalności na terenie osiedla było kiedykolwiek konsultowane z Wspólnotą Mieszkaniową OSIEDLE MORELOWE?
schildberg

Postprzez JoannaJ 21 lip 2010, o 14:32

Witam,

kontaktowałyśmy się już z Zarządcą zarówno teraźniejszym, jak i poprzednim.
Czekamy na informacje o terminie spotkania, które będzie miało na celu omówienie wszystkich spraw związanych z Tęczową Przystanią.
Żywimy nadzieję, że nasza działalność i plany związane z Osiedlem Morelowym zostaną pozytywnie odebrane przez Wspólnotę Mieszkaniową osiedla.
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie

Joanna Jankowska
JoannaJ

Postprzez trox 22 lip 2010, o 19:20

że tak tylko zapytam, czy od tego momentu koszty utrzymania placów zabaw na terenie osiedla morelowego w jakimś większym % będą pokrywane z budżetu tegoż przedszkola?
czy to może wspólnota ma się składać na infrastrukturę wykorzystywaną przez prywatne przedszkole?
trox

Postprzez JoannaJ 22 lip 2010, o 19:44

Drodzy Państwo,

po to właśnie ustalamy termin spotkania z Zarządcą, aby rozwiać wszelkie wątpliwości w wyżej zgłaszanych sprawach dotyczących mieszkańców oraz ewentualnego użytkowania placu zabaw przez przedszkole. Nie chcemy, by lokatorzy czuli się pokrzywdzeni, chcemy zadbać o wspólne dobro, dlatego mamy nadzieję na współprace. Kwestie finansowe, pozwoli Pan/Pani, będą poruszane na zebraniu, a nie na forum. Zapewniam jednak, że zadbamy o to, aby znaleźć w tej sytuacji rozwiązanie odpowiadające każdej ze stron.

Ze swojej strony dodam, że naszym głównym celem jest stworzenie bezpiecznego i kreatywnego miejsca dla dzieci. Przedszkole powstaje nie z potrzeb biznesowych, a z pasji i chęci dzielenia jej z innymi. Żywimy głęboką nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z Państwa przychylnością.

Pozdrawiam
Joanna Jankowska
JoannaJ

Postprzez milena_AR 2 cze 2011, o 23:54

"Przedszkole powstaje nie z potrzeb biznesowych"..a niby jakich, z miłosierdzia do bliźnich? Drogie Panie właśnie teraz można ocenić Waszą działalność. Duże braki w podstawach edukowania i wychowywania dzieci w wieku przedszkolnym, ukrywane z powodu chęci osiągania założonych zysków. Szkoda dziecka i pieniędzy..Ale niech rodzice Ci bardziej ufni i odważniejsi sami przetestują na swych pociechach. Powodzenia! Ps. kiepski katering, dziecko po przyjściu z "przedszkola" głodne jak wilk :D
milena_AR

Postprzez dee83 5 cze 2011, o 22:21

Ostatnia wypowiedź jest dość ostra. Nie wyjaśnia jednak wszystkiego , a budzi bardzo negatywne emocje. Nigdy nie będzie mnie stać na korzystanie z usług takiego prywatnego przedszkola (mój syn chodzi do publicznego). Chętnie jednak pewnie inni użytkownicy poznali by " konkretne przewinienia" Tęczowej Przystani. Co np. w programie edukacyjnym jest nie w porządku.
Co do kateringu byłabym ostrożna w takich sformułowaniach. Często dzieci nie są skłonne jeść w obcym miejscu, bo są nieśmiałe, tęsknią za mamą. A nie z powodu niesmacznych posiłków. Może inne dzieci zjadają i są zadowolone?
Nie jestem w żaden sposób związana z TęczowąP. ale nie lubię takiego obrzucania błotem bez podawania konkretnych powodów.
Muszę jednak przyznać przedmówczyni rację dotyczącą stwierdzenia o celach placówki. Pierwszym i podstawowym celem każdej organizacji jest przetrwanie i orientacja na zysk. A następnie działalność dla otoczenia. I nie chce być inaczej. Chyba że na dowód swych słów o pasji do zawódu Tęczowa Przystań zmniejszy czesne o połowę :)
dee83

Postprzez meškininkas 6 cze 2011, o 12:20

Również uważam wypowiedź Mileny_AR za zbyt ostrą i bardzo ogólnikową. Nasze dziecko uczęszcza do tego klubu malucha od kilku miesięcy i nie zauważyliśmy, żadnych błędów w wychowaniu i edukowaniu dzieci. Gdyby coś takiego miało miejsce , na pewno zmienilibyśmy na inny klub malucha , jest ich na osiedlu kilka, jest więc w czym wybierać. Nasze dziecko chodzi tam z ochotą każdego dnia i to dla nas jest najlepszym świadectwem.
Co do potrzeb biznesowych, nie zgodzę się, że każda organizacja jest nastawiona tylko na zysk, czasami ludzie rzucają dobrze płatna pracę, żeby się poświęcić temu co naprawdę lubią robić, np prowadzić górskie schronisko. W przypadku przedszkola ważne żeby nie był to tylko zysk, ale też zamiłowanie do pracy z dziećmi.
meškininkas

Postprzez milena_AR 6 cze 2011, o 19:00

"Nasze dziecko uczęszcza do tego klubu malucha od kilku miesięcy i nie zauważyliśmy, żadnych błędów w wychowaniu i edukowaniu dzieci." No właśnie kilka miesięcy to zdecydowanie za krótki czas..Zapomniałam wspomnieć jeszcze o innej istotnej sprawie. W sezonie przeziębień chyba "wiecznie zapracowani rodzice" przyprowadzali chore dzieci, które zarażały pozostałe. Nie raz słyszałam dzieci z donośnym płucnym kaszlem a jak wspominałam o tym Paniom właścicielkom to mówiły, że będą mówić rodzicom aby nie przyprowadzały takich dzieci i na tym koniec, efektów nie było no chyba, że choroba mojego dziecka. I wiadomo dlaczego, za okres nieobecności dziecka z powodu np.chorowania nie zmniejsza się opłata za pobyt, jedynie za wyżywienie. Jeśli chodzi o ilość przedszkoli na naszym osiedlu może nie jest dramatycznie ale wybierać i tak nie ma w czym, więc trochę z wygody ze względu na odległość od innych osiedli idzie się na kompromis i bierze się to co jest w zasięgu ręki. Dlatego radzę zastanowić się na przyszłość przed oddawaniem dziecka do bliskiego, nowo otwieranego klubu malucha/przedszkola nad tym na ile kompetentne osoby tam pracują zwłaszcza z racji doświadczenia z pracą z dziećmi, bo same chęci i pomysł na biznes to za mało.
milena_AR

Postprzez vista 6 cze 2011, o 20:29

Witam!
Mój syn uczęszcza do klubu "Tęczowa Przystań" od grudnia, więc wydaje mi się, że minęło dość dużo czasu, żeby się zorientować co i jak. Jak dotąd jestem zadowolona, a najważniejsze, że syn też.
Pani Milena zarzuca niekompetencje Paniom właścicielkom, ponieważ w czasie największych przeziębień, w placówce przebywały dzieci chore. Niestety moim skromnym zdaniem jest to raczej wina nieodpowiedzialnych rodziców niż pracownic klubu.
A co do ogromnych zysków takiego klubu, myślę, że zawistni powinni porzucić swoje niezwykle intratne posady i sami założyć taką placówkę.To się dopiero obłowią!
vista

Postprzez milena_AR 7 cze 2011, o 17:55

Biznes tzn.w tym przypadku sposób na przeżycie , a zapewne ambitniejsze to od prowadzenia warzywniaka, nie ubliżając nikomu kto ma tak szlachetne zajęcie. Niestety w naszym kraju jest nadprodukcja "mgr-ów" po różnych wyższych szkołach czegoś tam albo zaocznych państwówkach gdzie studenci traktują zajęcia jako rozrywkę po pracy. W efekcie po skończonych studiach imają się różnych prac, w tym prowadzenia działalności gospodarczej. I chwała im za to, oby jednak podchodzili do tego profesjoalnie z należytą dbałością o swoich klientów, a w przypadku podjęcia się pracy będącej misją społeczeństwu (lekarz, nauczyciel, pedagog itp.) zwłaszcza szanowali wszelkie prawa człowieka, gdyż tego na pewno ich uczono na studiach. Na tym kończę swoje dywagacje na temat "Tęczowej przystani", życzę powodzenia w ich funkcjonowaniu i podtrzymuję to co pisałam w swoim pierwszym poście. Każdy ma prawo mieć odmienne zdanie i mieć słuszność podjętej decyzji, odpowiednio to argumentując.
Ps. Przyprowadzanie dzieci chorych do przedszkola nie łączę z brakiem kompetencji ale z brakiem zastosowania i egzekwowania regulaminu, który określałby takie sytuacje.
milena_AR

Następna strona