ARKA - ankieta ws. remontu wejść

ARKA - ankieta ws. remontu wejść

Postprzez smarkacz 27 paź 2013, o 18:57

Do końca października (czwartek!) głosujemy w sprawie wyboru opcji remontu wejść przy Hłaski 26-50.
Przypominam, aby wrzucać wypełnione ankiety do tzw. skrzynek zarządcy przy wejściu do klatki schodowej.
Jeżeli sami nie wybierzemy jednego z trzech zaproponowanych wariantów, rada nadzorcza (czyt. spółdzielnia) zrobi to za nas!

Przy okazji - jak głosujecie? Dobrze by było ustalić wspólne stanowisko.
smarkacz

Re: ARKA - ankieta ws. remontu wejść

Postprzez JAREK G. 30 paź 2013, o 19:05

Moje stanowisko jest takie,że minimum 50% kosztów powinna Spółdzielnia ponieść z własnych kosztów bo to zaniedbania Spółdzielni z przeszłości spowodowały to,że w tej chwili stan wejść do budynków zagraża życiu i zdrowiu ludzi.Spółdzielnia naszym kosztem chce zlikwidować zagrożenie, za które ponosi odpowiedzialność.

Ja do Spółdzielni wystosowałem takie oto pismo :
Jarosław Góral Wrocław 23.10.2013

Spółdzielnia Mieszkaniowa
ARKA
ul. Kościuszki 125 a
50-440 Wrocław

W związku z rozesłanymi do lokatorów pismami w sprawie remontu wejść ,schodów,ramp przy ul.Marka Hłaski 26-50 we Wrocławiu wnoszę o to aby 50 % kosztów w realizacji tego przedsięwzięcia pokryła spółdzielnia mieszkaniowa ARKA ze swoich środków finansowych.

To ,że budynki przy ul.Marka Hłaski 26-50 we Wrocławiu są w fatalnym stanie technicznym jest wynikiem – wg.mnie - zaniedbań popełnionych przez władze spółdzielni -w szczególności przez Pana Prezesa-które to niedbale ,bez wnikliwego sprawdzenia odebrały budynki od firmy budowlanej ,która budynki wybudowała. Ponadto władze spółdzielni nie reagowały na moje pisemne wystąpienia w sprawie zgłaszanych usterek występujących w budynku już pół roku po jego eksploatacji. Pisemnie i osobiście zgłaszałem to,że np. w budynku na ścianach pojawiają się pęknięcia. Zgłoszeń dokonywałem w nadziej ,że spółdzielnia na drodze sądowej będzie dochodzić roszczeń od firmy budowlanej,która budynki wybudowała. Zaniechanie tych działań doprowadziło do tego,że w chwili obecnej wejścia do budynków zagrażają życiu i zdrowiu ludzkiemu i należy wykonać remont.

Z tych względów uważam ,że spółdzielnia powinna pokryć przynajmniej 50 % kosztów remontu ze swoich środków.
Radny Osiedla Muchobór Wielki z grupy Muchobórwielki.pl,Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wsparcie ,członek stowarzyszeń Wrocławski Ruch Obywatelski,Wrocławskie Forum Osiedlowe ,Jarosław Góral,tel.503 737 147, "aby mieszkańcom żyło się lepiej"
JAREK G.

Postprzez smarkacz 6 lis 2013, o 11:35

Jarku, wszystko prawda, a prezes dalej wygodnie siedzi na swoim stołku.
Podejścia do budynku zostały odebrane w stanie nie nadającym się do użytku, łatanie odpadających płytek zaczęło się już w pierwszym roku po odebraniu budynku. Wyraźnie widać, że trzymają się głównie na powietrze, a zaprawy klejowej jak na lekarstwo.
To samo dotyczy wymiany dachu po ośmiu latach użytkowania, jak się okazało pod warstwą źle mocowanej blachy w większości brakowało ocieplenia. Koszty tej wymiany będziemy ponosić przez 20 lat!
Przeciekające balkony, sypiąca się podłoga w piwnicach, grzyb na ścianach już w 6 miesięcy po odbiorze, takich problemów można wymieniać mnóstwo.
Spłata błędów zarządu spada niestety na nas, a aktywność mieszkańców, która mogłaby spowodować choćby ukaranie prezesa i zdjęcie go ze stanowiska, jest żadna. Co widać choćby po tym wątku, zainteresowanie żadne, a podejrzewam, że ankiet też prawie nikt nie wypełnił.
smarkacz

Postprzez Robert 7 lis 2013, o 23:18

OK, ale jak go zdjąć ze stanowiska? Potrzebni są członkowie spółdzielni na walnym zgromadzeniu. Niestety wielu mieszkańców nie jest członkami spółdzielni, i z racji kwoty wpisowego, raczej nimi szybko nie zostaną. W ten sposób prezes może jeszcze długo się bujać.
Co mnie rozbawiło w deklaracji: "Po konsultacjach z osobami posiadającymi wiedzę techniczną oraz z Radą Nadzorczą został wybrany wykonawca [...]". A skąd ten wykonawca się wziął? Z polecenia? Po znajomości? Jakość prac zleconym wykonawcom widzimy na co dzień. W cywilizowanym świecie ogłasza się przetargi, żeby osiągnąć maksimum korzyści przy założonym budżecie. Ale nie tu. Tu zarząd sam wybiera wykonawców dla "dobra mieszkańców". Reasumując, przy obecnym podejściu do sprawy, opcja trzecia była jedynym słusznym wyborem.
Robert

Postprzez ikar 16 wrz 2014, o 02:11

Po co była ta ankieta, jeżeli w jej wyniku została wybrana opcja "nie remontować" a remont i tak się odbywa? No chyba, że coś mi się przyśniło, ale dość wyraźnie kojarzę informację dołączoną do jednego z rachunków, że żaden z dwóch wariantów brania kredytu na remont wejść nie zdobył poparcia i straszenie kosztami doraźnych napraw.

Nie szkoda było papieru na te ankiety?
ikar