PSY!!!!!

Luźna gadka o wszystkim :)
PSY!!!!!

Postprzez Cepelinka 16 sie 2014, o 08:59

W sumie bardziej chodzi mi o Was szanowni właściciele. Macie cholerny obowiązek sprzątania kupy po swoim pupilu, ale nie po co sobie rączki brudzić??? Osobiście dla mnie jesteście zwykłymi kretynami, bo takie kupy to bakterie i choroby, ale lepiej przyjść na parking do sąsiada i niech tam pies załatwi co potrzebuje. Owszem widzę czasami kogoś kto po swoim psie sprzątnie ale to są WYJĄTKI, cała reszta jest tym co wydali ich pies!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Życzę wam abyście, na każdym spacerku wdeptywali w gówno innego psa, staną się one wtedy "czystą przyjemnością". Może coś trafi do waszych małych mózgów!!!!
Cepelinka

Re: PSY!!!!!

Postprzez sphinx 18 sie 2014, o 15:39

Przydałaby się regularna wizyta Straży Miejskiej. Stówka czy 50pln za każdą kupę i szybko by się ludzie nauczyli.
sphinx

Postprzez sim 18 sie 2014, o 16:38

Straż miejska i mandaty!!!! ale jak ktoś widzi, że właściciel psa po nim nie sprząta to zwracać uwagę a nie przechodzić obok i akceptować takie zachowania!!! MASZ PSA TO PO NIM SPRZĄTAJ - ON SAM TEGO NIE ZROBI!!!
sim

Postprzez khad 21 sie 2014, o 14:16

A koty to niby co? Mnóstwo ludzi na osiedlu posiada KOTY wychodzące, które w dzień śpią w domu a na noc są wypuszczane. Kupa na środku chodnika, kupa na murku i w wielu innych miejscach.... Czy właściciele kotów są bezkarni? Wiadomo, nie upilnuje się zwierzaka puszczonego na nocne łowy ale nie rozumiem, czemu jest aż tak duża nagonka na właścicieli psów? Osobiście nie mam ale wystarczy grzecznie zwrócić uwagę właścicielowi by posprzątał po swoim pupilku.
khad

Postprzez skitso 21 sie 2014, o 14:51

@ khad - skąd wiesz, że to kocia kupa?? masz jakiś tester do kup?? :D nie wiem czy zdajesz sobie sprawy, że koty mają tak w naturze, że muszą kupsztala zakopać, więc owszem znajdziesz je w piaskownicy (oooo jaka duża kuweta!!), ale na pewno nie na chodniku czy na murku. Gwarantuje Ci ze to psia, a może i ludzka, bo nie takie rzeczy ludzie znajdują na wycieraczka, samochodach i parapetach - znam wiele takich historii. Powiem Ci również w sekrecie, że koty załatwiają się w swoich domkach, gdzie mają swoje kuwetki - nie są wypuszczane z domu za potrzebą jak psy.
skitso

Postprzez sphinx 21 sie 2014, o 16:00

Skitso ma rację, na osiedlu koty regularnie zasrywają wszelkie piaskownice dla dzieci.
sphinx

Postprzez Cepelinka 21 sie 2014, o 17:24

Ja własnie mam kota i do głowy by mi nie przyszło żeby go z domu wypuścić, najdalej na balkon. Ma swoją kuwetę i do niej się załatwia. Skitso ma rację, koty swoje musza zagrzebać. Poza tym ta "nagonka" jest tylko dlatego, że właściciele psów są przy ich wypróżnianiu, ale za bardzo plecy bolą żeby po kupę się schylić. Ja kiedyś krzyknęłam do faceta z balkonu żeby po swoim psie posprzątał, ale śmierdziel poszedł sobie dalej. Następnym razem rękawiczka i rzut do osoby, bo inaczej nie da rady wytłumaczyć :)
Cepelinka

Postprzez khad 21 sie 2014, o 18:25

Psy po murkach nie chodzą i również zwyczaju "srać" na chodnikach nie mają. Skitso widziałeś kiedyś kupsztala kota i psa? Nie pytam o zapachy tylko o gabaryty. Niedowiarków zapraszam do mnie ale rano, bo później już tylko kleksy zostają na chodniku. Owszem, chodzą ludzie z psami i nie sprzątają po nich ale problem dotyczy również właścicieli kotów. Cepelinka twój kot nie jest wychodzący, załatwia się do kuwety w domu - temat nie dotyczy ciebie.
khad

Postprzez Cepelinka 30 sie 2014, o 12:02

To, że mój kot jest domownikiem, chyba jeszcze nie znaczy, że nie mogę odezwać się w temacie którego jestem założycielką!!!!
Cepelinka

Postprzez sphinx 10 lut 2015, o 13:55

Cepelinka napisał(a):To, że mój kot jest domownikiem, chyba jeszcze nie znaczy, że nie mogę odezwać się w temacie którego jestem założycielką!!!!

Jasne, że możesz. Tylko to, że Twój kot załatwia się do kuwety nie oznacza, że wszystkie inne też.
sphinx

Postprzez Rudi 29 mar 2015, o 11:04

czy są tu właściciele kotów?
czy to w porządku, że kotek wedruje sobie po dowolnych ogródkach, gdzie mu się podoba?
nie boicie się, że ktoś wam kotka podtruje? ktoś kto nie życzy sobie, że kot przez ogródek wchodził im do mieszkania,
to są koty w obróżkach, więc z pewnością nie są bezpańskie
Rudi

Postprzez Damantris 23 lis 2015, o 18:01

Po kilku latach mieszkania w innym rejonie wróciłam na to osiedle. Z psem. Sprzątam po nim za każdym razem, ale przyznam, że w mojej okolicy jest to dość uciążliwe. Mieszkam przy Kunickiego, jedyny kubełek jest w połowie ulicy, przy skrzyżowaniu z (chyba) ulicą Łaski. Przy ulicy Przedświt nie ma żadnego, w okolicach ulicy Postępowej czy Słonimskiej wcale nie jest lepiej. W rejonie ulicy Trawowej i Tyrmanda kubłów trochę jest, chciałabym, żeby po drugiej stronie Stanisławowskiej też ich trochę przybyło, przynajmniej na skrzyżowaniach ulic. Może wtedy trawniki byłyby mniej zabrudzone (pomijając odchody, pełno tutaj jest pustych butelek, także rozbitych, puszek i innych śmieci, których ludzie nie wyrzucają, bo nie ma gdzie).

A co do kotów - widuję kilka w obróżkach, które mają swoje regularne trasy "obchodowe" na osiedlu. Bardzo się dziwię, że właściciele pozwalają im wychodzić. Jak jeszcze rozumiem osiedla z mniej ruchliwymi ulicami, gdzie są np. same domki jednorodzinne, tak tutaj jest to po prostu niebezpieczne. Psa nie spuszczam ze smyczy poza polami, bo się boję, że samochód może go potrącić, a co dopiero koty, które są wypuszczane codziennie.
Damantris

Postprzez slonimska 27 lis 2015, o 09:21

Nie widzę uciążliwości w sprzątaniu po psie. Sama to robię - to, co posprzatam, wyrzucam do kubłów ogolnodostepnych (fakt, nie ma ich dużo na osiedlu), albo do swojego przydomowego. Kto nie chce sprzątać, zawsze znajdzie usprawiedliwienie.
Co do kotów wychodzących, to większość mieszka w domkach/szeregówkach, więc wychodzenia nie da się uniknąć.
slonimska

Postprzez tetris 29 sie 2018, o 13:17

Niestety tylko garstka ludzi tak uważa a nie jest to jakaś ciężka sprawa to jest wynik wychowania czy charakteru
tetris

Postprzez mateuszk88 14 wrz 2018, o 12:56

Powoli ludzie zaczynają sprzątać po psach jak zaczęli dostawać mandaty za to. Może z czasem będzie więcej takich co sprząta niż tych co nie.
-Wszystko jest ulotne - mruknął w jej włosy. - Nawet gwiazdy przemijają.
mateuszk88